Euro Truck Simulator 2 [Ana Konu]

Bu sene değil be canısı… :smiley:
Arkadaşlarla daha zevkli kategorisine olabilir… :thinking:

2 Beğeni

Valla ben makinelerle ilgili olan katogoride aday gösterdim ets2’yi :slightly_smiling_face:

Arkadaşlar ETS2 de ön camın ortasındaki led tabela modları nasıl yapılıyor bilen var mı? Kendime bir mod yapmak istedim ancak bilemedim nasıl yapılacak. Bilenler aydınlatabilir

Aşk ile devam ettirilen ödülü için ETS2’yi ve En iyi Geliştirici ödülü için SCS Software’ı seçmenizi diliyorlar.

1 Beğeni

Şuanda bende o ikiside SCS bey’in bizden dilediği gibi :slightly_smiling_face:

En iyi geliştirici mi? peh yarım yamalak çıkan Krone dlc si ve güncellemelerden sonra en iyi geliştiremeyici olur bence neyse… Baltığı bekliyoruz pusuda

1 Beğeni

SCS çok çalışıyor ve sürekli yeni özellik getiriyor. Eyvallah. Amma gözden kaçırdığı birşey var oyun çıktığından beri olan problemler veya ne bilim eski oyun motoru,ses motoru. Bunları bir güncellemede düzeltse varya SCS’ye dandik denmez,denemez. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Oyuncular ve oyun için önemli olan bir senede kaç özellik ya da kaç tane DLC geldiği değil kaçtane özelliğin adam akıllı geldiğidir sonradan eksiklikleri giderilmiş olsada Krone DLC si ilk çıktığında 0 modifiye seçeneği olması Scania R-S serisinin çıktığında 8x4 kabinin olmaması Gelen kişisel dorselerin low bed ve tankerlerinin olmaması gibi bir çok eksik var daha altyapısalda bir çok eksiği var oyunun yapay zekasalda geliştirilmesi gereken bir çok hata mevcut buyüzden iyi geliştirici değiller benim gözümde. Birşeyler yapıyorlar saygım sonsuz bu konuda ama en iyisini SCS yapar lafı 2,5 senedir tarih oldu diyebilirim… SCS nin son 2 senedir beğendiğim başlıca çalışmaları malesef sadece Harita DLCleri ile sınırlı oldu buyüzden DANDİK SCS :joy: Özellikle bu sene çıkan her güncelleme sanki kitle sussun artıkda yolumuzu bulalım der gibi patır patır yarım yamalak saydırılmış gibi bir hisse kapıldım ben şahsen zaten 6 sene beklemişim kişisel dorse için 5 ay mı bekleyemeyecem?

5 Beğeni

SCS evet desteğini kesmiyor bir şeyler yapıyor ama bir şey bitmeden başka bir şeye geçiyor. Örneğin benim anlayamadığım 1.33 de fiziklerle ve yağmur efektleriyle ilgili bir düzenlemeye gerek var mıydı? Elbette vardı çünkü oyunun fizikleri ve yağmur efekti gerçekten kötüydü ama acelesi yoktu. Benim 1.33 den beklentim kişisel dorseye Schwarzmüller’in uyarlanması, kişisel dorsenin sözleşmeli işlere uyarlanması gibi şeyler. Ama hiç beklenmedik şeylere el atıyor. Tamamla bir şeyi, bitir bütün dorse olaylarını oyunda tamamlanmış bir şeyler olsun. Her şeyinde bir tamamlanmamışlık mevcut oyunun. Sanki erken erişimde gibi.

6 Beğeni

Schwarzmüller Kişisel dorseyi bilerek uygulamıyor olabilir scs bence bu çok normal krone satmak için sonuçta bir sürü çalışan var scs de ne yicek adamlar :grinning:

1 Beğeni

Krone mu kurtaracak o kadar insanı? Öyle bir mantık içinde olsalar Krone çıktığında binlerce kodu bedava vermezlerdi. Söylediğin gibi olsa bile Schwarzmüller’in günahı ne? Böyle bir strateji uyguladıklarını düşünmüyorum.

2 Beğeni

2 si tamamen farklı şekillerde ve kendine özgü çizgileri olan dorse dlc leri ve arasında fark var şıvarzmıllerın kişisel dorse olarak önceden çıkmasının hiç bir sakıncası olmayacaktı ama yapmadılar… mesela ben kronu ücretsiz degilde satın almış olsaydım ADR dorseleri icin alırdım…

3 Beğeni

Tabiki krone kurtarmaz ama scs çıkardığı her dlc yi satmak için çıkarıyor fazla satma düşüncesi olabilir diye düşündüm

Oyunda okadar az dorse var ki alacak adam zaten hem scwarzmülleri alır hem kroneyi… ama şu durumda gidipte schwarzmüller dorsesine para verirken insan bi durup düşünür bunda niye kişisel dalgası yok diye belki vazgeçer… fiyatları hemen hemen aynı sonuçta

5 Beğeni

Ama bir çok kişi oyunu zor alıyor Türkiye yi baz alırsak dorse dlc şöyle bir kenarda dursun

Zorba der ki: Dünyayı bugünkü durumuna getiren nedir, bilir misin? Yarım işler, yarım konuşmalar, yarım günahlar, yarım iyiliklerdir. Sonuna kadar git be insan, avara et ve korkma! Tanrı, baş şeytandan çok, yarım şeytandan iğrenir.

ATS Special Transport’la tüm yarım işlerin üzerine bir de tüy diktiler. Bu gidişle tanrıdan önce biz iğreneceğiz.

Not: Baltık DLC’siyle aradaki buzları bir nebze olsun eritiriz diye umuyorum.

5 Beğeni

Sırf şu sirket isine bulastim diye oyuna geri dondum ki kullanmiyordum artik cunku gercek hayattada yani is hayatinda da bu sekilde ki insanlardan nefret ediyorum eger ona muhtacsan seni cok guzel oynatiyor adamlar… scs de tam olarak bunu yapiyor parasini aldigi dorseleri ozellestirmeden yeni dorse getirirsen bu oyuncuya küfürdür senden kucuk firmalar ne oyunlar olusumlar kurarken sen hala bu kadar yol alabildiysen ne yaptigin işe saygin var nede hitap ettigin oyunculara…tek bir ödül icin bile aday gostermedim cunku değmez…

bu gun buyuk sirketlerin(kaliteli malzeme cikartan) nasil büyük oldugunu arastirirsaniz hep altinda rekabet vardir… 3 yada 4 firma ayni istedir hepsi en iyisini yapip uste cikmaya calisir ama tek el ise piyasa da ugrasmaz elindeki malzemeyi sömürebildigi kadar sömürüp sonradan kaybetmeye baslarsa kucuk kücuk gelisimler gosterir o da göz boyamadir… scs firmasi bu gün bunu yapiyor iste göz boyuyor baltik falan gelsin beni cezbettimi taabiki hayir yapmasi gereken öncelikler vardi cünkü ama yapmayip göz boyamak daha kolaylarina geliyor ülkemizdeki politikayi da ornek gosterebilirsiniz … bu yazimi da is hayatina atilmis arkadaslar olumlu karsilar lise cagindaki arkadaslar degil cunku onlar oyun guzel aaa su olmus bu olmus der gecirir gider ama olgunlastikca malesef istek mekanizmasi farkli calisiyor ve daha gercekci bakamya basliyorsun yada enayi yerine konulunca sinirleniyosun :))…he ulan o zaman oynama da diyebilirsiniz o da bir secenek tabi :)) zaten ben oyun dunyasinda 1 yil daha olurum belki nasip olursa cocuklarim scs nin müthıs gelisimlerinden haberdar olur bize nasip olmayacak anlasildi :))

9 Beğeni

madem böyle şeyler konuşuluyor şu an baltık iki gündür elimde ama sadece ilk geldiğinde test amaçlı kaliningrada gittim elbette güzeldir ancak oynama zorunluluğumuz yok oynayan biri alır fakat şehirlere de doyduk kişisel dorse kadar etkili özelliklerin gelmesi lazım
playway oyunlarına bu yüzden bayılıyorum saklamıyorlar özellikleri ne varsa koyuyorlar belge ise belge animasyonsa animasyon
kamyon simülatörü tamam şöyledir böyledir ama çekici hale getirmek için de çok yol var

14 Beğeni

2 yıl bekleyip farmigi bu halde gördükten sonra scs’ye biz boşuna laf yapıyormuşuzmilyonları kazanan bir firma çok saşma gereksiz hatalar olmaması lazım çeviriler amlamsız zaten bug,işçi hatası,aşırı zor oyun ,her aldığın şeyi marketten almak hep aynı şeyler ve sorunlar devam ediyor bu tür hatalar insanları oyundan soğutma sebebi sp sarmıyor anca mpde 2-3 adamın olacakki oynayasın 123 TL^de etmez bir oyunmuş bunu anladık ama baltic cıkana kadar oyanaycak oyun olmadığı için zorunan oynucaz artık

6 Beğeni

bence yıl sonunda worldoftrucks.com’daki yenilikler devreye girerse biraz memnun eder yine bir şey için teaser paylaşıp 2019yılını onu bekleyerek geçiririz :smiley:
ama bakın beklemeyin ya da sürekli sormayın bazen dalgasına yazıyorum çıksın da oynayak diye yoksa piyasada tonla oyun var uğraşacak

9 Beğeni