Euro Truck Simulator 2 - 1.33 Güncellemesi

Bkcook haklı bencede…
Bende yagmur olayını pek sevmedim acikcasi gerci bu daha adım veya daha iyisi olamazmı onuda bilmiyorum mesela gercek tırlarla kiyaslanicak olursa cama sanki kovayla su bosaltiyosun ama oyun da sanki salyangoz camda gezmis gibi duruyor cogunluklada sol tarafa kayiyor yagmur bence oyuna skybox 3 ve çise gelmesi lazım açikcasi ben pek hoşnut olmadim…
Dorseye bu kadar onem vermeleri BANA göre saçma sonucta euro TRUCK oyunu bu bence fizik olayına dorseye baslamadan once baslamalari gerek idi ama yapmadilar hâla gelişmeler devam ediyor ama bana sorucak olursaniz pek begenmedim herkesin dedigi gibi steam cloud ve yagmur çok önce gelmeliydi…sanki scs 1.34 de simdilik bununla idare edin demiş gibi cikardi 1.34ü yâni pek bir ozellik yok baltici saymassak tabi…scs bu aralar level atlamaya calisiyor ama bir turlu basaramiyor gibi geliyo BANA…1.34 de sadece sileceklerin davranisi ve suyu nasil getirip goturdugu olayini begendim selcuk abininde dedigi gibi eski sistemli pcleride dusnuyor bu olmasi guzel ama yuksek performansli pc lere sahip kisiler de hosnut olmuyor ama…mesela arkadaş yukarıda cloud hatası aliyomus bir şeyi yapicaksaniz tam yapın bari scs…oyunda sadece ışıklar silecek motor freni ve retarder var başka ozelliklerinde gelmesi lazım en onemli konularindan da birisi bu işte hasan abinin otobus oyun videolarini izliyodumda fernbus muydu neydi ben pek bilmiyorum pc açmaz diye ne güzel yapmislar her seyini kontrol edebiliyosun ets dede boyle seyleri gormek istiyor millet yâni…lastikler live for speed gibi olsa ne guzel olurdu adamlar bir yapmis tam yapmis taa ne zaman cikmis oyun hâla daha severek oynuyorum keşke etsdede boyle fizikler felan vs olsa dadından yenmez valla…ben hep korkuyodum bu kadar para yatirdigim bi oyun 1-2 sene sonra guncellemeleri kapatır yâni bundan iyisi yok der gibi daha guncelleme yapmaz diyodum ama reddit de gordugumde bi sevindim hâla daha yapicaklari ÇOK şey var diye scsnin sadece uzuuun bir ZAMANA ihtiyaci var oyundada çok eksik var şu anda inşalla ileriki zamanlarda güzel çalışmalar sergilerlerde modlara bile gerek duymayız

1 Beğeni

Ben bu direksiyon meselesini bayağıdır dert ediyordum.Ne yaparsam yapayım mouseyi hafiften çevirince özellikle yüksek hızlarda aracı kontrolde tutamıyordum;daha doğrusu tırdan çok bir otomobil etkisi vardı,kontroller aracı bir kutuya dönüştürüyordu.
Sonra profil dosyasından bazı değişiklikler yaparak mouseyi oyunda doğrudan etkileştirdim.
Bilmiyorum bu durumun bir etkisi var mı ama galiba şöyle de bir yanılgı var gibi.Örneğin direksiyon hassasisiyeti ayarı düşük tutularak,direksiyon ağır döndürülerek gerçekçilik sağlanmaya çalışılıyor.
Ben "Direksiyon doğrusalsızlığı"ayarını tam ortaya çekip,“Direksiyon Hassasiyyeti” ayarını da ilk çeyrekten biraz fazlası olacak şekilde kullanıyorum.O 1800 derecelik etki bu ayarda belki oyundaki direksiyonun dönüşünde değilse de mouse de kendini hissettiriyor.
Bir de öyle deneyerek kullanın.

1 Beğeni

Promods 1.33e uyarlanınca bende 1.33e geçebildim. Birkaç deneyimimi aktarayım.

Öncelikle yağmur ile ilgili yapılan iyileştirme hoşuma gitti cidden kaliteli olmuş camdaki silecekle tepkisi, hızlanınca veya sağ sola dönerkenki etkisi, durduktan sonra bir süre camda kalması gibi.

Süspansiyon ile ilgili herkes bir şey dedi. Bunun başlangıç bir düzeltme olduğunu unutmayalım. Şahsen ben süspansiyon konusunda çok fark göremesemde yavaşlama ve aracın viraj tepkisinde ciddi değişiklik olduğunu girer girmez fark ettim. Başarılı bir iyileştirme olmuş ve daha iyi olacağını umuyorum. ( Setle birlikte oynuyorum fark hissediliyor)

Güncelleme de belirtilmesede şahsen aracın içinde gidiş hissiyatında farklılık olmuş gibi hissettim. Normalde 85le giderken yavaş gidiyor gibi hissederken dün 85e çıktığımda geçtiğim ağaçların görüntüsü daha bir hızlı geldi, daha bir hoş geldi. Belki fizikle ilgili yapılan değişikliklerden dolayı böyle hissetmiş olabilirim ekstra olarak belirtmek istedim.

6 Beğeni

Zaten bir tırın direksiyon açısı 1800(2.5 tur sağa ve 2.5 tur sola)derece ETS’deki ise otomobil direksiyonu yani 900(1,5 tur sağa ve 1,5 tur sola)derecede kullanılıyor.Haliyle tırı otomobil direksiyonu ile kullanınca en ufak çevirmede öyle oluyor.Herhalde piyasada 1800 derece dönen direksiyon seti olmadığı için de SCS o işe girmiyor.Ben hiç değilse mouse kullanıcıları için 1800 derecelik alternatif bir direksiyon kullanımı için SCS’nin formuna pek çok defa yazdım da oralı olmadılar.

Bilmiyorum PC’nin veya Mousenin özelliklerine göre bu durum değişir mi,yahut gamepad veya klavyede nasıl olur(?)Fakat benim onca denememden sonra yani mouse mi ağırlaşmadı, o hassas dengeyi kaçırmamak için bileklerime ağrımı girmedi,'‘Direksiyon Hassasiyetini’'sıfıra mı dayamadım neler neler.Hiç değilse mouse de en iyi performas ve en iyi hissiyat resimdeki ‘‘Direksiyon Hassasiyeti’’ ve ‘‘Direksiyon Doğrusalsızlığı’’ ayarı ile oluyor.Belki PC’nin performansına göre biraz azı veya fazlası.
Bu ayar hem dönüşlerde hem de yüksek hızlarda(90 km/h dolaylarında) yani her şartta en iyisi.İsviçreli bilim adamları da test edip onayladı…))
Aslında bu ayarın profil/control dosyasında rakamsal karşılığı da var,o rakamları versem daha sıhhatli olurdu fakat onca verinin arasında hangisiydi hatırlamıyorum.

3 Beğeni

Arkadaşlar bu süspansiyon kodu neydi bilen varmı ?

g_suspension_stiffness x

1 Beğeni

Eyvallah @Baby

Oyun dışında mouse hassasiyetiniz nasıl peki, standart kademeleri mi kullanıyorsunuz yoksa manuel olarak mı ayarladınız? Paylaşma imkanınız var ise bir denemek isterim.

Windows 7 kullanıyorum normalde bu direksiyon meselesiyle alakalı olarak yalnızca İşaretçi hızını kurcaladım,o da ‘‘Hızlı’’(en sağ)dan üç tık geride ve hassasiyyet de aktif olacak şekilde.
Yalnız ben şöyle bir şey de yaptım mouseyi oyunda direk etkileştirdim…Bilmiyorum bu durumun bir etkisi olur mu(?)
Zira resimde görüldüğü üzere normalde direksiyon seti yoksa ‘‘Motor Titreşimi’’ ve sair yani alttaki bütün seçenekler, mouse/klavye kullanıcısına kapalı olur.Gerçi ben de açık olduğu halde pasif durumda kullanıyorum.Mousede titreşim olmadığından bir anlam ifade etmiyor.
Direksiyon hassasiyeti ve doğrusalsızlığı ayarını verdiğim şekilde kullanın;bir de mouseyi oyunda direk etki edecek bir şekilde kullanarak karşılaştırın
Onu da şu şekilde yapacaksınız:

Belgelerim/ETS 2/Profiles(Bulut etkinse Steam Profiles)/Profil No/Controls

Controls belgesini '‘Not Defteri’'ile açınca yukarıda bir yerde '‘config_lines[9]: "input j_steer’'kısmındaki tırnak içine mouse.rel_position yazarsanız (veya buradaki ibareyi kopyalayıp oradaki tırnak içine yapıştırın)mousse oyuna doğrudan bağlanır

Oyuna girince '‘Kontroller’'kısmında '‘Direksiyon Ekseni’‘kısmı açılacaktır,’‘Direksiyon Ekseni Ölü Bölgesi’'tam ortada olacaktır(ellemeyin),değilse tam ortada olacak şekilde ayarlayın

Bir problem olursa ki bir şey olmaz ,o zaman da dosyadan mouse.rel_position ibaresini silersiniz

1 Beğeni

Tabii mükemmel bir ayar değil zira oyunda; özellikle yeni haritalarda az-çok bir optimizasyon sorunu da var.Ama bu verdiğim ayarda tırın direksiyonunda veya animasyonunda değilse de, mouseyi kullanırken o direksiyon hissiyatı var

1 Beğeni

ETS2 update 1.33.2.3

To improve the game:

Fixed cargo model not being removed when the card was reset in trailer configurator.
Changed placing detail vegetation on LOD geometry.
Improved cloud saving.
Fixed possible crash when fleet design offer is invalid.

Linux: input event device:

Properly shutdown device if setup fails.
Detection of device disconnection.
Removed the limit on number of supported devices.
Remap ff effect strength from newtons to API values.
2 Beğeni

Abi Merhaba; 1.32 güncellemesinden sonra çekicinin akslarını kaldırdığımız zaman, havada olmasına rağmen yine sağa ve sola dönüyor normalde hareketsiz kalması lazım. Bu sorun sendede var mı ? Problem 1.33 te de devam etmekte ??

@Ozzy Sadece sende yaşanan bir durum değil. Bir problem durumuna girer mi bilmiyorum ama ya 1.31 ya da 1.32 sürümünden bu yana durum böyle.

1 Beğeni

Yeni güncelleme ile simülasyon hızı warp 1 oldu yani hız eşitlendi. Eskiden 90 km ile giderken 72km ile gidiyormuş gibi oluyordu

1 Beğeni

Nasıl yani

Şimdi 90’la gidince hakiki 90’la gidiyorsun yani.

1 Beğeni

Adam öyle demiyor: d

2 Beğeni

Dostum Neyi Anlamadın Bilmiyorum @samet_Candan Kısa Yoldan Açıklamış …

1 Beğeni

Simülasyon hızında herhangi bir değişiklik olmadı. Ben hep warp 0.8 le oynuyorum, bir fark olmadı. Warp 1 normalden biraz hızlı, gerçeğe daha yakın bir deneyim için ya 0.8 civarına düşürmek gerekiyor ya da görüş açısını 50-60 derecelere çekmek gerekiyor. Ben ilk yolu tercih ediyorum.

1 Beğeni

Aynen hızı değişimedi ancak standardı değişti .