Euro Truck Simulator 2 - 1.33 Güncellemesi

Megalinerin son surumu hem 1.32 hemde 1.33 le uyumlu. Eski versionumu kuruluydu?

Evet 1.8 olandı galiba.

1 Beğeni

Beyler oyundamı hata var mi sıkıntımı var aynaya bakın farın teki hala yanık duruyor teki soldaki :smiley: sağdaki kapalı normalde farlar kapalı benim acık kapayınca farkettim man tgx en düşük versiyonu ilk göz ağrım nazar deydi tabi 3 sn oldu

1 Beğeni

Ben herhangi bir değişiklik sezmedim.

1 Beğeni

bir yerde görmüştüm galiba bu tır ile dorsenin rengini aynı yapabileceğimiz bir özellik vardı değil mi?

Kişisel dorseni tırının rengine boyayabilirsin.

1 Beğeni

filo yapılandırması olarak geliyormuş özellik anladım. güzel ya. tırla dorse aynı renk falan

Yok öyle değil mesela alacağın tırı sarıya boyadın ve öne koruma demiri taktın diyelim, bu tırı satın aldıktan sonra yine galeriye gidersen o yaptığın eski konfigürasyon veya şablon orada depolanıyor, ve seni uğraştırmıyor. Ayrıca bu olay dorselerdede geçerli.

1 Beğeni

hee o da güzel ya. ikide bir uğraşmaktansa öyle hazır şablonu almak daha iyi. yağmur efektlerini beğendim ya oyunun bi de geceleri çok karanlık olmuş sanki eskiden öyle miydi bilmiyorum

1 Beğeni

Arkadaşlar güncellemeden sonra profilimde sorun oluştu . Var olan profilimde steam cloud seçeneğini aktifleştirdim ancak oyuna girince 60 küsür seviyede olan 100’e yakın araç olan profilim eskiye dönmüş . Seviye 30 civarlarinda 6 tane çekicim var vesaire vesaire . Yani kısacası neredeyse 1 sene önceki haline geri döndü . Ne yaptıysam düzeltemedim . Var mı başına gelen veya böyle bir sorunla her hangi bir yerde karşılaşan , ne yapmalıyız ?

Otomatik kayıtlardan baktınmı? Eski kayıtların orada depolanır.

benzer sorun ATS’de başıma geldi, cloud’u açınca sahip olduğum 3 garajım ve banka borçlarım silinmiş, satın almadığım hale geri dönmüş. yeni profil olduğu için çok kaybım yoktu bende pek kurcalamadım.

edit: cloud’u deaktif edince garajlar geri geldi, sanırım cloud’a geçmek için temiz bir profil açmak gerekecek ya da beta sürecinde scs bu sorunu düzeltecek.

1 Beğeni

@Burak34 baktım hocam ordaki tüm kayıtları tekrar yükledim ama yine aynı ilerleme açıldı .

@akaBaytar Steam cloud’u kapattım profil ayarından , 1.33 e ait save dosyasınıda sildim . 1.32 deki dosyayı görür belki diye , ama yok yine eski haline döndüremedim hocam

1 Beğeni

Yakin gecmise ait geri donus noktasi var ise pc de eski bir zamana dönersen belgelerin geri gelir tabi cok gecmise donersen son yukledigin program belgeler falan silinir surucuyu ikiye bolduysen son indirdiklerini d ye atip oyle geri donersen silinmez elinde kalir dokumanlar…

2 Beğeni

.bak uzantılı klasörden yedeklemedin mi hiç?

save dosyası o şekilde kurtulmaz sanırım patron :slight_smile: bilmiyorum ama oyunuda bi 1.32 e mi cekse acaba 1.33 de ise eğer… biraz sallamasyon yapıyorum ama işe yarayabilir.

1 Beğeni

@blackmoon bi bakayım deneyeyim hocam .

@HasanOfke yok hacı yedeklemedim hiç . Ama zaten belgelerim içinde save dosyaları duruyor o ilginç . Örnek veriyorum 1.29 da bu profili açtıysam , 1.29 dan 1.33 e kadar bir sürü dosya var profille ilgili . Eksik veya silinmiş save dosyası yok gibi , oyun görmüyor diye düşünüyorum .

1 Beğeni

Bugün Letonya’dan Finlandiya’ya domates götürdüm;Aka ! frigo işi bizimkisi birazcık basmam gerekiyordu.Bayağı bir can yakıp,ocak söndürdüm(akşam tv’ye çıkabilirim izleyin beni),yahu frenler tutmuyor.
Herneyse demek istediğim SCS’nin bu fren/fizik meselesine el atması gayet iyi olmuş.Öyle eskisi gibi değil artık;frenleme işi gerçekte olduğu gibi dakik,hesaplanarak yapılması gereken bir işe dönüştü.Dahası hesaplasan bile frene doğrudan basınca durmuyor;tazeleyerek,pompalayarak frenliyorsun da o da ancak.Böyle pompaladın mı bu defa bir başka problem çıkıyor,o da fren havası simülasyonu yani havanın bitmesi sorunu oluyor.Bu durumda frenden tasarruf edip,retarder kullanımı daha anlamlı hale geliyor.
Direksiyona da el atmışlar gibi,o da iyi olmuş.1800 derece dönüş yani Tır direksiyonu hissiyatı veriyor.Tabii ETS’nin direksiyonu 900 derece olduğundan her ne kadar görselde direksiyonun dönüşüne pek etki etmese de;mouseyi kullanırken bunu hissediyorsun.
Eskiden yeni veya ilk defa bir profil açarken;'‘Oyuncu Sihirbazı’'ekranında tahtadan,gerçeğe doğru kamyon görselleri oluyordu.Şayet bir direksiyon ve vites setin varsa gerçek kamyon görselini seçiyordun ama oynanış olarak,oyuncak kamyondan bir farkı yoktu.
Bu fizik meselesine el atmalarıyla oyun artık oyundan,oyuncaktan çıkıp simülasyona doğru gidiyor.
Tabii bu durumdan MP’nin D/C yolunda volta atan,150 basıp oyunu sabote eden veledleri/trolleri hiç memnun değil.

3 Beğeni

Aynısı bana da oldu ilk önce profil dosyalarından 1.33 olanları silip 1.32 ye geri döndüm. Sonra temiz yeni bi kayıt alıp 1.33 e tekrardan güncelledim cloud desteğini açmadan girdikten sonra düzeldi hersey sonradan açtım cloudu şuan stabil.

1 Beğeni

Fren ve süspansiyonda fark var da ben direksiyon tepkisinde hiçbir fark sezmedim. Yine en ufak çevirmede dönüyor özellikle yüksek hızlarda. Bence çok fazla hassas. Gamepad ile oynuyorum ama fark etmez, oyundaki direksiyonun açısı önemli olan. Örnek vermek gerekirse gerçek hayattan videolar izliyorum orada ufak bir virajı almak için atıyorum direksiyonu 40 derece çevirmek gerekiyorsa ETS 2’de gereken derece 20-25 oluyor. Olması gereken şu anki halinden daha fazla çevirmenin gerekmesi.

2 Beğeni