Euro Coach Simulator "Bir ETS 2 DLC'si" - Ana Konu

Belkide dlc sahipleri için ayrı bi server olabilir .:face_with_raised_eyebrow:

@HasanOfke bunun içinde bir anket yapacak mısın hasan abi . Almayacağım diyecek birisi olacak mi merak ettim .:grin:

tek bir sunucu olmaz ayrı sunucuda iki tür birden olur resmi bir multiplayer olsa bunların hiçbiri dert olmayacak ama şu da var bazı otobüs modelleri oyunun ana özelliği olarak eklenebilir bunun gibi bir şeyler düşünülebilir bilemiyorum mp olayı tamamen boş iş önemli olan ne zaman çıkacağı ondan sonra her şey olur :smiley:

Ya şimdi şöyle bi ikilem var;

1. Her şeyi çekirdek paketin içinde bulunduralım herkesde olsun
    **Bunun yan etkisi herkesin fazladan download yapması ve veri kullanımı (ki sanıyorum Steam veri kullanımı başına para kesiyor).
    ** Bununu iyi yanı her kod çekirdekte olduğu için modların eksik olan şeyleri göstermekte sorun yaşamaması.
  1. Mevcut sistem ile devam edilmesi, ki bu da yukarıda yazdığım iki durumun tersinin oluşması.

Tabi diğer yandan bi çok insan için ECS’nin gelişi MP’den kat kat önemli ama modcuları küstüren bi oyun uzun dönemde daha ağır kayıplar alır. Keza şu bi gerçek ki SCS, ETS2’nin geliştirilmesini bugün durdursa ETS2MP (TruckersMP) yaşamaya uzun süre daha devam edecektir.

SCS 'nin aptal olmadığı aşikar adamlar sektör ile iç içe ve yeni FIA ile anlaşma yaptılar(?). Bu nedenle modculara yönelik ters bi hareketlerinin olacağını düşünmüyorum.

Heavy cargo pack’te ki gibi bir olay olabilir mi hocam? (modelin düşük kaliteli bir halinin görünmesi gibi)

Niye ECS gelişi modcuları küstürsün? Zaten her güncellemede adamlar uyarlamak zorunda kalıyor alışıklar. ECS’nin getireceği kaynaklar herkesin işine yarayacak. Multiplayer olayı çoktan düşünülmüştür ama şu an bizim için anlamsız. Hem World of Trucks yeni özellikleri de duyurulacak.

Dediğim gibi yazdıklarımın tamamı teorik perspektifte, ama burada ifade etmek istediğim olay modu yamalamaktan öte modun çıkmaza girmesi, şöyle ki ECS ile gelen otobüslerin DLCsiz oyunculara gösteriminde mod yapımcısı tıkanırsa ne olur? Umarım bu tarz bi çıkmaz oluşmaz.

Mod yapımcısı dediğn TruckersMP değil mi? Çünkü genele kaçıyor. :smiley: Ya onlar çözerler bir şekilde ayrı sunucuda ECS DLC’si olan otobüslü olanlar da girebilir. Dert değil ama ECS bile çıkacak vs. TruckersMP’nin artık değişmesi lazım. Özel sunucularda kendimiz oynasak bu sorunlar kalkar.

Ecs nin çıkışı ile piyasadaki mod kalitesi artar bence , tır fizikleriyle otobüs modu keyif vermiyordu ama şimdi değişecek ve güzel olacak .

Bana göre kalite azalacak. Çünkü sinyal koluna animasyon vermeyenler var şimdi bunda biryığın animasyon gelecek bagaj kapakları vs. Bunları da vermek zorunda kalacaklar.

Doğru söylüyorsun aslında fakat bu sefer olay başka bence alışılmışın dışında olacak ecs ve oyle siradan mod yapmaya devam edenler tutulmayacak tahminimce.

Discourse’un en sevmediğim huyu çoklu-alıntı (cevaplama özelliği yok).

@HasanOfke bu noktada evet TrucksMP ama genel olarak SCS zaten mod yapımcıları ile arasını iyi tutuyor demek istemiştim. Çok zor değil 2 güncelleme ile bütün modları çöp etmek :stuck_out_tongue: (tahtaya vurun).

@TheMumja piyasada kaliteli olduğu kadar kalitesiz modlarında olması normal, işini severek yapan mod yapımcıları eminim her detayı fazlasıyla kullanacaktır, belki 1.0’da değil ama modun 1.1 sürümünde vs…

@AhmetGLC piyasada herkesin kendi yeri vardır ve kalitesiz modlar emin ol çok kıymetlidir. En azından birilerinin rakibi olduğu izlenimini verir. Temel işletme/piyasa döngüsü ücretsiz de olsa mod aleminde de çalışır.

Rekabette işi yaradığı doğru… gerisine pek katılamayacağım. :slightly_smiling_face:

Mod olmasa zaten şu an konuşmuyor olurduk :joy:

Hiçbir otobüs modu beklediğimi veremedi. Kimisi görünüm açısından yetersiz, kimisi fps düşürüyor, kimisinin bazı özellikleri yok(kabin aksesuarı vs.). O yüzden ECS’yi sabırsızlıkla bekliyorum. Fiziklerin tam olarak ayarlanamaması da var. Model yapılıyor tamam da alt yapı tırlara göre hazırlanmış sonuçta…

At beğeniye bekle ne diyim… %100

Yabaduba duruu :joy:

RLY ! Allah’ım sana geliyorum.

Cüzdanları hazırlayalım…
ECS 40 tl olsa
İtalya 35 tl olsa
New Mexico 40 tl olsa
Special Transport 12 tl olsa
Good year 6-8 tl olsa

Geçmiş olsun ne diyelim … vereceğiz yapacak bir şey yok … :upside_down_face: