Euro Coach Simulator "Bir ETS 2 DLC'si" - Ana Konu

Çünki ana oyun bir ETS 2 :rofl:

Yoh artık :joy:

Omsi 2’ye günlük dlc çıkıyor zaten

1 Beğeni

aynen ha feelgood_inc (20 karaktere takıldım

Şimdi güzel otobüs beya … ama bunu Fernbus’da görmek başka olurdu. Her şeyini kontrol edeceksin. :smiley:

3 Beğeni

Ets 2 ye fernbus takı gibi tek tek tüm tuşları kontrol edebileceğimiz bir sistem gelebilir mi? Yani her şeyi klavyedeki bir tuşa atama pek gerçekçi olmuyor onun yerine kabin içindeki tuşları kullanma olanağı çok hoş olurdu .

GTA 4 ve EFLC gibi olabilir bence de aslında

Sabırsızlıkla Beklediğim bir oyun
Tahmince Oyunda olacak bazı otobüsler bazılarıda gelecek otobüsler
Setra 417 Serisi olabilir 416 GT HD V Topclass 500 Serisi
Mercedes Benz Tourismo Avrupa Kasa Tabiiki
İrizar zaten gelecek
Scania Touring HD
Neoplan serisinden Tourliner ve Tourliner L

Ve bana göre oyunda olması gerekenler
Mercedes Travego Tourismo Relax
Man Lions Coach Euro 6
İrizar
Neoplan Cityliner Starliner Tourliner
Setra 400 Serisi Özellikle 416 GT HD ve 417 HDH
Setra 500 Serisi özellikle 516 - 519 S531 DT
Temsa Safir- Safir Plus - Maraton Safir Plusun gelmesi gerek
Neoplan Jetliner
bunların gelmesi yeterli olarak düşünüyorum ama sadece benim düşündüklerim :smiley:

SCS bu oyunu çıkarana kadar…
bizim ömrümüz yeticek mi acaba ecs nin çıktığını görmeye
ama oyun çıktığında kaç lira olursa olsun alacağım
birde ets dlcsi demişsiniz dlc olarak gelirse bu otobüsleri acaba mp de kullanabilecek miyiz?

2 Beğeni

DLC desteği TrucksMP tarafından sağlanıyor, bunu atlayacaklarını düşünmüyorum. Fakat değişimin boyutuna bağlı olarak MP’ye entegre edilme süresi de uzayabilir.

Diğer dlc’lere bakarsak çok komplike bir farkı olmaz mp açısından. Tunning packlerde bi parçayı çağırmakla aynı olacağını düşünüyorum

3 Beğeni

MP yi ben arka plana atıyorum bu durumda oraya 1 ay geç gelsede olur o sorun değil, ha tabi arkadaşlarımızla bir sefer atılması tabi zevkli olur ama ilk planda mp düşünmek gereksiz

Şu var, MP’de bi varsayılan ayar* yapma imkanları var (fallback), benim bildiğim bi paintjob sizde yoksa klasik renk paketlerinden birine düşüyor. Fakat ECS ile (yine tamamen varsayım altında konuşuyorum) Otobüsler DLC içerisinde gelirse o otobüslerin varsayılan bi noktası olmaz. Kafamı karıştıran nokta şu, normal şartlarda tırlar oyuna ücretsiz ekleniyor fakat otobüsler ECS paketi olmadan eklenirse hiç bi anlamı kalmıyor ve havada kalıyor bu nedenle DLC içinde gelme ihtimalleri artıyor ve öyle olursa MP’de kodlama yönünden sıkıntı çıkartacaktır, bu sıkıntıda tamamen DLCsi olmayanlara o otobüsleri nasıl gösterecekleri konusunda.

`* varsayılan ayar tam olarak fallback terimine karşılık gelmiyor ama daha ilk kahvemi içmedim artık mazur görün :stuck_out_tongue:

Belkide dlc sahipleri için ayrı bi server olabilir .:face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

@HasanOfke bunun içinde bir anket yapacak mısın hasan abi . Almayacağım diyecek birisi olacak mi merak ettim .:grin:

tek bir sunucu olmaz ayrı sunucuda iki tür birden olur resmi bir multiplayer olsa bunların hiçbiri dert olmayacak ama şu da var bazı otobüs modelleri oyunun ana özelliği olarak eklenebilir bunun gibi bir şeyler düşünülebilir bilemiyorum mp olayı tamamen boş iş önemli olan ne zaman çıkacağı ondan sonra her şey olur :smiley:

4 Beğeni

Ya şimdi şöyle bi ikilem var;

1. Her şeyi çekirdek paketin içinde bulunduralım herkesde olsun
    **Bunun yan etkisi herkesin fazladan download yapması ve veri kullanımı (ki sanıyorum Steam veri kullanımı başına para kesiyor).
    ** Bununu iyi yanı her kod çekirdekte olduğu için modların eksik olan şeyleri göstermekte sorun yaşamaması.
  1. Mevcut sistem ile devam edilmesi, ki bu da yukarıda yazdığım iki durumun tersinin oluşması.

Tabi diğer yandan bi çok insan için ECS’nin gelişi MP’den kat kat önemli ama modcuları küstüren bi oyun uzun dönemde daha ağır kayıplar alır. Keza şu bi gerçek ki SCS, ETS2’nin geliştirilmesini bugün durdursa ETS2MP (TruckersMP) yaşamaya uzun süre daha devam edecektir.

SCS 'nin aptal olmadığı aşikar adamlar sektör ile iç içe ve yeni FIA ile anlaşma yaptılar(?). Bu nedenle modculara yönelik ters bi hareketlerinin olacağını düşünmüyorum.

Heavy cargo pack’te ki gibi bir olay olabilir mi hocam? (modelin düşük kaliteli bir halinin görünmesi gibi)

Niye ECS gelişi modcuları küstürsün? Zaten her güncellemede adamlar uyarlamak zorunda kalıyor alışıklar. ECS’nin getireceği kaynaklar herkesin işine yarayacak. Multiplayer olayı çoktan düşünülmüştür ama şu an bizim için anlamsız. Hem World of Trucks yeni özellikleri de duyurulacak.

3 Beğeni

Dediğim gibi yazdıklarımın tamamı teorik perspektifte, ama burada ifade etmek istediğim olay modu yamalamaktan öte modun çıkmaza girmesi, şöyle ki ECS ile gelen otobüslerin DLCsiz oyunculara gösteriminde mod yapımcısı tıkanırsa ne olur? Umarım bu tarz bi çıkmaz oluşmaz.