ETS2 - Türkiye Haritasında Neler Görmek İsterdiniz ?

@erendpt Napoli; Ege veya Akdeniz bölgeleri için fikir verebilir . Benziyor her yönüyle…

1 Beğeni

@TheMumja’nın ve @BerkeCHLN önerileri doğrultusunda , yol tipi değiştirilip köprü yüksekliği düşürüldü :slight_smile: Teşekkürler…

2 Beğeni

Orta taraf çimen yapılsa güzel olur. Hem orjinaline sadık kalınmış olur.

Yolun orta kısmının bir tarafı beton olduğu için bu şekilde yapmak zorunda kaldım :slight_smile: Yapacak pek bir şey yok maalesef.

nigde - mersin yolu getir bide nevsehir ok tmmdir benim için

Planlarımda var… Zaman içerisinde yapılır paylaşılır.

2 Beğeni

Yaptığın şehirler arasında ilçeler varmı ? Bence sana önerim ilçeleri yapmaman.

İlçeler var evet. Fakat böyle bir saçmalık düşünülemez bile. Olacakları söyleyeyim :
Harita YKS’den farksız olacaktı.
Benim harita içerisinde teleportlanmam çok daha zor olacaktı.
Ve daha çok nedeni var… İlçelerin hepsi değil ama belli başlıları illaki olacak…

1 Beğeni

Ne biliyim yapınca biraz daha uzuyor yapım süresi. YKS den daha ayrıntılı olacağını biliyorum zaten. Tabi yapan sizsiniz siz daha iyi bilirsiniz. Bence hedefiniz bütün Türkiyeyi tamamlamak olsun.

bence daha fazla bozuk yol ve toprak yollar gelmeli ayrıca hungary map taki gibi km gerçekçi olmalı mesela ets2 de orjinal haritada 15km 5 dakikaysa hungary mapta 15 dakika olarak düşünebilirsiniz türkiyeyi anlatan şeyler olmalı biz o harıtayı indirdiğimizde türkiyede olduğumuzu hissedelim gerek bozuk yollarıyla gerek toprak yollarıyla hissedelim

Mersin için hem büyütme , hem de liman için çok büyük bir çalışma sürüyor… Tavsiyeniz varmı ? :slight_smile:

kolay gelsin kardeşim.
mersinliyim. 4 tane çevre yolu var malum.
Flamingo Sahil yolunu yapabilirsen,
gözne yolu, Adana otoban ayrımını yansıtabilirsen çok büyük iş yapmış olursun.
Emeklerine bereket

flamingo ve gmk bulvarı tır gecişine yasak.
liman adliye arası karışık kavşagı tasarlıya bilirsin.:slightly_smiling_face:

:slight_smile: yine de yapabilirse hoş olur. tır giremiyor gerçekte :wink:

Öncelikle çalışmanızda başarılar dilerim.Modelleme biliyor olsam böyle bir çalışma da bulunmak,katkı sağlamak isterdim.Ancak fikir vererek katkıda bulunmak isterim.Umarım sonu başarılı bitecek bir çalışma ortaya çıkar.

Yorumların hepsi olmasa da bir kısmını okudum.Marmara bölgesi ilk etapta planınız içinde yer alıyor.Aslında Promods desteği ile Balkanlar’dan Türkiye’ye doğru gelen bir yol veya o bölgeleri güzelce oyuna aktaran bir harita v.s var ise oyunun orjinal haritasıyla Türkiye bu sayede bağlanabilir.YKS Team’in yaptığı çalışmada bildiğim kadarıyla kendileri o bölgeleri oluşturarak Türkiye haritasını oyunla bağlamış.Promods en son Balkanlar’da nereye kadar geldi onu tam bilmediğim için affola.Ama haritanın Promods desteği olursa ve en azından Türkiye yakınına geldiyse o bölgeyle başlanıp ilk etapta Marmara bölgesi oyuna aktarılabilir diye düşünüyorum.Hem de oyun içinde İstanbul ile Edirne arasında bulunan Avrupa Otoyolu’na benzer yerler ve yollar mevcut.Otoban dışında E-5’i yaparmısınız bilemiyorum.Ama Kapıkule’den İstanbul ve Marmara bölgesinin Avrupa kıtasıyla bence temel atılabilir.Sonrası da zamanla gelecektir.Ama eğer bir yerlerden başlamak gerekiyorsa bence en azından Avrupa’dan Doğu’ya doğru gidilirse işlerin de daha hızlı ilerleyeceği kanısındayım.Son olarak İtalya DLC’sinde yanılmıyorsam Catanzaro’dan kuzeye doğru çıkarken çekmiş olduğum bu fotoğrafı şahsen Avrupa Otoyolu’nun Edirne istikameti yönünde Selimpaşa mevkiine çok benzettim.Gerçekte bilmeyenler için aktarmam gerekirse fotoğraf çektiğim açı ile sağa doğru gidiş Edirne,Powerbus’un geldiği yön ise İstanbul’a devam etmekte ve yol biraz daha yüksekte.Arabayla çok net olmasa da otobüsle Edirne yönünde giderken aşağıda belirli noktalarda E-5’i görmek mümkün ve deniz net gözükmekte.Yerleşim yerleride aynen buna benzer şekilde gözükmekte.Ayrıca bu mevki Avrupa Otoyoluyla E-5’in birbirini gördüğü ve birbirine en yakın olduğu kısımlardan da biridir. :wink:

Ufak bir spoiler vereyim o zaman : Mersin için resimde işaretlediğim yer yapılıyor şuan.
Kırmızılar yapılacaklar
Siyahlar yapılmış olanlar … Ana planım bu şekilde. Gerçeği yansıtacak ^^. Bundan şüpheniz olmasın fakat çok fazla da detaya inemiyorum. Bunun için üzgünüm.
Adana otoyol ayrımından kastınız ,

Bahsettiğim mevkiyi tam olarak haritada ve çekilmiş olan kamera görüntüsüyle de aktarmak isterim.

mersinde eshab-ı kehf gorecezmi

Hocam konuyu baştan sona okudum demissiniz ama sanırım pek anlayamamıssınız şuanda Marmara ya da Trakya taraflarının yapılması bile söz konusu değil… Adam Mersini Konya Ankara Aksaray vs taraflarını yapıyorum diyor sen Trakya diyosun :smiley: biraz mantıklı konuşalım lütfen ilerleyen zamanlarda elbette eklenir Trakya olsun Marmara olsun ama şuanlık planda Akdeniz ve İç anadolu bölgesi var… Zaman ayırıp uzun bir yazı olarak görüşlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim… Akdeniz veya İç anadolu bölgesi hakkında bir fikriniz varsa asıl olarak onu duymak isteriz…

2 Beğeni

Ben burada fikrimi belirtmek istedim.Üzerine basarakta belirttim.Ayrıca dikkatli okursanız tamamını okumadığımı bir kısmını okuduğumu yazmışım.Marmara bölgesini yapacağını belirtmiş mi arkadaşımız? Belirtmiş.Ben bu konuda yeni DLC ile sürekli kullandığım bir yolu benzettim ve olabileceği fikrini verdim.Ayrıca haritada ETS’nin orjinal haritasından ülkemize doğru geldiğimizde yani Trakya bölgesinden bu yana gelirse daha iyi olabileceğini belirttim.Hem birleştirmek adına ve sadece bizim için değil genel olarak diğer oyuncularında ilgisini çekmesi adına.Burada anlaşılmayacak ne var?Aaa siz olayın başka bir noktasından bakıp,sırf kusur aramak için sallıyorsanız orasını bilmem.Ben fikrimi yazıyorum,yapan arkadaş uymak zorunda mı değil? Uyabilirmi uygulayabilirmi kendi insiyatifi ve tasarrufu.Yapımcının avukatlığını yapmak adına siz tarz ve uslubunuzla olaya farklı boyut katarsanız kusura bakmayında karşıdaki insanda orada başka bir şey arar.Bırakın yapıp yapmayacağına veya neyin ne olduğuna konuyu başlatan ve bu yapımı gerçekleştireceğini dile getiren karar versin değilmi ?