ETS2 - Türkiye Haritasında Neler Görmek İsterdiniz ?

Mümkün oldukça ilçeleri yapmamak daha mantıklı. Yoksa iş uzuyor. İl merkezlerine yoğunlaşman mantıklı olur. @erendpt

2 Beğeni

Dinlenme tesisi hariç pek mümkün değil fakat blender’dan anlayan birisi yapabilir ancak…

2 Beğeni

Biliyorum zaten pek mümkün olmadığını biraz da mizah amaçlı yazdım :slight_smile: Ancak dinlenme tesisleri ülkemizin olmazsa olmazları… YKS Team’in yaptığı haritada bulunan Berceste ve Adalya tesisleri bile buram buram Türkiye kokuyor… Ben Çankırılıyım her sene mutlaka giderim ve aynı yolda gidiyormuş hissi bende oluşmuştu ilk oynadığım zamanlarda… İzmit’ten aşağıya inerken çimento fabrikaları olsun sağ taraftaki liman olsun sonrasındaki berceste falan çok iyiydi. Ancak eski Bolu Dağı yolu mesela çok boş kalmış… Ufak dinlenme tesisleri konulsa daha gerçekçi olurmuş. Adapazarında bulunan Burger King köprüsü olsa daha iyi olurmuş… Bunların hepsi emek zaman isteyen şeyler farkındayım ama çok büyük gerçekçilik katar… Ama buna da şükür tabii ki :slight_smile:

YKS Türkiye haritasının modellerinin kalitesinde sıkıntı var. Binalar sanki fotoğraf çekmiş yapıştırmış gibi duruyor. Bide bazı yollar eksik. İstanbul - Bursa yolunu eklememişler mesela. Sakarya - Eskişehir yolundan gidebiliyorsun ancak.

Kafanızda hangi şehirler var yapmak istediğiniz ? İlerde bütün Türkiyeyi tamamlamak mı istiyorsunuz ?

Evet mesela Osman Gazi Köprüsü ve İzmir otoyolu yok maalesef. Şehir içine girdiğinde dehşet fps kaybı yaşatıyor. Ancak yine de çok kapsamlı ve büyük olması, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Türkiye haritası olması sebebiyle rağbet gördü…

Gönül isterki onlarda olsun. Ama o kadarda gerek yok. (Onları büyük ihtimalde proje daha bitmediği için koymuyorlar. Sadece Bursa ya kadar olan bölüm açıldı.) Benim dediğim eski yol. Osmangazi ile Yalova arasındaki yol kıvrımları açısından çok güzel. Memleketim Amasya benim. Oyundaki Amasya ya gittiğimde Amasya olduğunu bilmesem anlamam bile. Nerde o Amasya evleri ? He sözüm yok güzel harita. Ama çıktıktan sonra pek ekleme yapılmadı diyebilirim. İtalya çıktıktan sonra işleri zor. Türkiye sınırları gözüktüğü için haritayı yeniden tasarlanma tehlikesi var. Çok ağır ilerliyorlar.

2 Beğeni

Yeni yapılan torpak yoldan bir kare… :slight_smile:

Tüm Türkiye değil fakat büyük bir kısmını yapmayı planlıyorum . Ege , Marmara , İç Anaolu , Akdeniz vs…

Türkiye haritası bölge bölge yapılsa (Marmara, İç Anadolu, Akdeniz vs. ) daha iyi olmaz mı. Mesela ilk marmara bölgesi yapıldı. sonra ege bölgesi vb. gibi bir yol izlenebilir. Sanki daha hızlı bitirilir gibi.

Api ben Konyada Kendi evimi görmek istiyorum eğğğğğ

1 Beğeni

Herkes aslında kendi bulunduğu bölgeyi yapsa , tüm Türkiye 3 ayda biter ^^.

Yapıyım aaape eğğ

1 Beğeni

Aynen haklısın keşke herkes bulunduğu bölgeyi yapıp birleştirse :smiley:

1 Beğeni

Olley be 10 karakter

Tek başınıza yapıyorsanız uzun sürer. Dediğiniz mantıklı ama onu yapacak adam olmalı.

İstanbul - Samsun - Rize istikametindeki yol yapılabilir. Çok fazla tır trafiği var. Yol boyunca bulunan dinlenme tesisleri de eklenirse efsane olur. Dinlenme tesislerinde mola veren otobüsler de işin tuzu biberi :slight_smile: Kolay gelsin.

Adana - Erdemli Otoyolu… :slight_smile:

2 Beğeni

Bırakın haritacıyı , model çizip aktarabilen doğru düzgün adam yok piyasada. Anca faça çekebiliyoruz tırlara…

Şu anlık düşünmüyorum. İleride belki … :slight_smile:

1 Beğeni