ETS 2 Yeni̇ Türki̇ye Hari̇ta Modu

17 Beğeni

Sinop Otogar Yapım Aşamasından Görseller

20 Beğeni

Sinop’a seyir tepesi eklenebilir bence, Sahin Tepesi tarafindan.

Elinize sağlık yapımda modelde converrte texture’da emeği geçen herkese o7

Bartın - Kastamonu V1.3 oynanış

12 Beğeni

Emeğinize sağlık yeni sürümle birlikte hangi şehirler gelicek birde yılbaşında gelirmi kolay gelsin haritanızı beğenerek oynuyorum

2 Beğeni

Osmancık İlçesinin Yapımına Başlandı

20 Beğeni

19 Beğeni

Sinop - Erfelek ara yolu varsa köyümden geçeceğim vay be. Oyun nereden nereye :slight_smile:

2 Beğeni

Aslında oyun değil de harita diyelim :slight_smile: çünkü scs bile beceremez böyle detayları bence tr için dlc çıkarsa o yüzden haritacılarımızın emekleri her zaman önemli bu noktada o yüzden harita modumuz diye bahsetmek daha doğru olur

5 Beğeni

hangi detaylar?

Birden fazla şehir ve ilçe yaptıgımız için kısıtlı sure içinde , bundan fazla detaya girmem. Ne de olsa 1 yılda 1 şehir yapmıyoruz. o bolgeyi andırması için gereken detaylar yeterince mevcut.

11 Beğeni

:thinking:.:thinking:.:thinking:.:thinking:.:thinking:

Bence adamlar elinden gelenin en iyisini yapıyor 1/19 da detay olarak.Yine benzerlik olarakda çok iyiler…Otobüsler şehirler otogarlar dinlenme tesisleride cabası zaten…
Bundan iyisi şu an yok ve Türkiye haritası yapmaya başlayan çokları bir iki şehir yapıp bıraktı bilindiği gibi…Scs bile yapsa 1/19 la ne kadar yapabilirdi…Üstelik otogarlar tesisler olmazdı…
Gerçi ben SCS nin Türkiyenin tamamını yapacağına hiç ihtimal vermiyorum…
Yapsa bi kere İstanbulu yarım yapmaz Anadolu yakasını da yaparak bi ihtimal verirdi…
ECS desek kıyamete kaldı zaten…

5 Beğeni

harita öyle göründüğü gibi kolay değil emek verenin halinden emek veren anlar 1/19 ölçek üzerinden yapılıyor harita ona rağmen ilçelere kadar bir sürü yer eklendi yapıldı ölçeğe göre oldukça fazla yerler var 1/1 olsa ölçeği veya 1/3 ona göre gerekli şekilde yapılırdı otogarlar tesisler başarılı şekilde var sonuçta otomobil ile şehir içinde gezmiyoruz şehirler arası oyun bu otobüs sürenler için otogar çevresi düzgün olması önemli ölçeğine göre oldukça başarılı çalışma

8 Beğeni

Bence haritaya gerekli emeği vermeyen ya da haritalamayla uğraşmayan birinin yapacağı bir açıklama olmalı “bir senede bir şehir” çıkışı. Oldukça şaşırdım, talihsiz buldum. Gereken optimizasyonları yapmadan, doğru malzemeleri seçmeden, gerekli testlerden geçirmeden, sorunlu alanları tekrar rebuild etmeden, mesafe ayarı yapmadan, yollara free rotation ayarı dahi yapmadan buna “şehir yapmak” dememek lazım.

4 Beğeni

Scs bile beceremez dediğin detayları scs oyunu yapmasa göremeyecektiniz bilmem farkında mısınız? Birilerini överken birilerini yerin dibine sokmanın anlamı yok. Evet Umut çok uğraşıyor elinden geldiğince detaylı yapıyor tesisleri, otogarları çizip ekliyorlar ona asla laf yok ama ortada altyapısı ve editörü hazır olan bi oyun var. Sıfırdan bi oyun yapılmıyor burada.

10 Beğeni

Kim Ne derse desin bu işi asla yarım bırakmayın çok güzel yapıyorsunuz bu işi sizin modunuzla bircok kişi oyuna tekrar başladı

2 Beğeni

Yani kimse kusura bakmasın ama devam eden başka bir harita modu var mı Türkiye adına bu kadar detaylı? Yok… (Roex hariç dolar/euro ile satıyor haritayı) Görebildiğim kadarıyla epey de model çiziliyor otogar, dinlenme tesisleri vs. trEX in devam edeyemeceği de tahminimce aşikar… Bunu trEX’i ilk kuran kişi olarak söylüyorum ayrıca… Oradaki emekte paha biçilemez ancak devam eden ve bu kadar ilerleme kaydedilen bir haritaya da bu kadar ön yargı ile yaklaşmasanız nasıl olur acaba? Bizim içimizde varsa varsa 5-10 kişi çıkar herhalde trEX buraya kadardı sanırım, birde bu haritaya bakıp desteklesek mi diye düşünen söylediğim kişi kadar vardır veya yoktur. İsteyen destekler istemeyen desteklemez, ancak trEX in konusuna sürekli işte haber bekliyoruz, o ne olacak bu ne olacak, yeni görüntü, abii 1.46 nerde, güncelleme ne zaman çıkacak gibi yazılar yazan kişiler gelip burada sürekli güncel halinden görüntüler paylaşılmasına rağmen herhangi bir şey yazdıklarını göremiyorum veya trEX kadar ilgi gördüğünü. Bu kişiye bağlı illa değişebilir desteklemeyen veya haritanın belki de yapılışı hoşuna gitmeyen olabilir ancak araya fit sokmak için garip garip yorum yapmanın da manası yok bence. @ErdemAkin’ nda dediği gibi birilerini överken, birilerini de yerin dibine sokmanın anlamı yok.
@umutcan @OyuncuyusBisMods ve diğer bilmediğim emeği geçenler, ben merakla sonraki sürümleri ve detayları bekliyorum, zamanında trEX’ e de harita yapımında katkı vermiş biri olarak söylüyorum ki bence haritanız gayet güzel gidiyor, sakın onun bunun gereksiz laflarına yorumlarına takılıp da haritayı sekteye uğratmayın… Başarılar diliyorum.

13 Beğeni

Sorunlu bölgeleri biliyoruz , vakti saati geldiginde oralar gereken işlemleri görecek , önceligimiz o bölgeler degil , planladıgımız gibi karadeniz bölgesini yapmak . free rotation ayarı dahi yapılmamaış diyorsun , şehir yapımını “promods” veya roex den ögrenicek degiliz. Başarılı bir şekilde hızlı yol alan bir Turkiye haritası söz konusu böyle saçma yorumlarınız hayal kırıklıgı . bunca insan bunları biliyor ve yapabiliyorsanız çıkın yapın , insanlarda görsun .

12 Beğeni