ETS 2 Yeni̇ Türki̇ye Hari̇ta Modu

Teşekkurler gayet yerinde bir yorum.

5 Beğeni

@Barbaros_Yanik Oyuncuyusbis harita ekibinin devamlılığı, kapsadığı alanı ve verdikleri emek hakkında bence burada eleştiri yapan biri yoktur diye düşünüyorum. Çünkü bu deli saçması olur. Bunu reddedemem çünkü zamanında Tekirdağ haritamı Oyuncuyusbis ekibine kullanmaları için veren de yine bendim. Yaptığım tesbitlerin birer ön yargı olduğunu düşünmüyorum çünkü her birine kendi haritamda dikkat ediyorum. Sizin içinizde demişsin? Bunlar kim? Neye göre seçiliyor? Ancak TR Extended ekibinin kendi kitlesine olumlu veya olumsuz bir açıklama yapması gerektiğine ben de katılıyorum.

İçerideki 5-10 kişinin kim olduğunu ve neye göre seçildiğini anlayabilmiş değilim ancak bugün “Türk modcuları” bir çatı altında toplanabilmeyi becerseydin bugün hatrı sayılır 4 adet Türkiye temalı harita modu olmazdı. Adam akıllı bir moddan bahsediyor olurduk ancak bazı haritacılarımızın burnu kaf dağında olduğu için dört değil, sekize bölünsek yeridir. Kötü eleştiri yapılmaması gerektiği konusunda da sonuna kadar katılıyorum. Çünkü büyük bir ekibin parçası olmama rağmen tek kişi haritalama yapmanın ve bundan menfaat sağlamamanın ne kadar hassas bir motivasyona soktuğunu iyi biliyorum.

@umutcan “başarılı bir şekilde” diyorsun! Bu şekilde devam öyleyse :slight_smile:

5 Beğeni

Kimseyi aldırmadan yolunuza devam edin desteğimiz sizlerle

1 Beğeni

sener-sen-69877b

resmen böyle bakıyorum yine :smiley: aşağıdaki yoruma ithafen hangi detayları scs yapamaz diye sormuştum ardından gelen alakasız saçma sapan mesajlar :melting_face: muhatabı cevap versin siz niye birbirinize yazıyorsunuz.
ets2’deki bir konuya yazmak yine pişmanlıkla sonuçlanıyor.
scs’nin yapamadığı detayları

5 Beğeni

Teşekkür ederiz.Elimizden geldiğince kendimizi geliştirmeye ve haritayı yapmaya çalışıyoruz.

4 Beğeni

Hala neden imali konuştuğunu anlamış değilim.Bence açık açık söylersen iki taraf içinde daha yararlı olur! :slight_smile: En azından hatamızı bilelim değil mi?

2 Beğeni

Bencede biraz fazla uzamış konu.Yanlış anlaşılmalar vb. :slight_smile:

2 Beğeni

burada sürekli bilgilendirme var o yüzden fazla bişey yazılmıyor ama en ufak arada soru yağacağına eminim .bu haritayı değersizleştirmek için söylemiyorum ama trex seviyeyi başka yere çıkardı en ufak detaylar bile var beklentiyi çok yükseltti oyunun orjinalinden bile kaliteli nerdeyse o yüzden oradaki sabırsızlığı anlayışla karşılamak lazımdı ama neyse bunlara gerek kalmadı heralde artık devam edilemeyecek

1 Beğeni

Bencede konu gereksiz uzuyor bir önce 1.3 çıksın artık Karadeniz kıyısında gezme vakitleri gelsin…
Elimizde direksiyon bekliyoruz… 1.3 ve 1.4 ü…

2 Beğeni

17 Beğeni

sevgili @emir19han bu sözüm her ne kadar Umutcan ile ilgili olsa da, seni tanımadığım için açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Öncelikle buranın bir forum ortamı olduğunu ve birbirimizi yeri geldiğinde eleştirebileceğimizin bilinmesini isterim. Sonuçta mesnetli olduğu sürece her eleştirinin karşıdaki kişiye bir katkısı vardır. Haritanızı en başından beri ilgiyle takip eden biriyim. Özellikle yaptığınız otobüs modları ve otogarlar çok ilgimi çekiyor. Bu yüzden daha önceden ekibinizle iletişime geçtim. Ancak yaptığınız çalışmaları beğendiğim kadar, beğenmediğim yanlarını söylemek de her kullanıcı gibi hakkım. Önce bunu hepimizin kabul etmesi gerekir

“Ne de olsa 1 yılda 1 şehir yapmıyoruz.”
sen bu cümleden ne anlıyorsun?
Aleni bir şekilde ProMods, TR Extended ve Gurel Turkey Projects’e bir laf çarpmadır. Her ne kadar bu ekipler ve projeler birbiriyle anlaşamasa da sezarın hakkı sezara. Bu projeleri yürüten her kişinin verdiği emeği bizzat biliyorum. Çünkü bu emeği veren biri benim. İki üç ayda ben de Çanakkale’yi yayınlamasını bilirdim ancak benim Umut gibi “sonra yenilemek” veya “başarılı bir şekilde hızlı yol alma” imkanım yok. Bunu ben istesem ekibim izin vermez. 6 kere yeniledim bu şehri. Bilgisayarı iyi olan oynasın kardeşim demesini de bilirdim, ancak tekrar tekrar bu alanları yeniledikçe çalışma uslubunuz da gelişiyor. Bu TR Extended için de geçerli. İstanbul güncellemeleri ile Kocaeli güncellemeleri arasında büyük bir fark var çünkü “bir çaba” ortaya koyuyorlar. Bundan Oyuncuyusbis ekibi çaba göstermiyor gibi bir anlayış ortaya çıkmasın ancak yine "Umutcan"ın dediği gibi optimizasyonları ertelediğiniz ortada. O halde sen kafana göre projeni yayınlayıp “çalışıyoruz” derken, bizlerin projesine “biz senede bir çıkartıyoruz” diyemezsin. Yarın öbür gün bu senede bir yayınlanan çalışmalar yayınlandığında döner kendini sorgularsın. Konuşmak isteyenle sonuna kadar konuşurum ancak laf çarpana da lafımı esirgemem. Bu böyle biline.

Ayrıca açık açık düşüncelerimi şu postta söyledim:

Ekip olarak gerçekten iyi olduğunuzu ancak optimizasyon konusunda bazı sorunlarınız olduğunu düşünüyorum. Bunun dışındaki tüm eleştirilerim zaten Umutcan’ın şahsıyla ilgilidir. Size veya ekibinize değil :slight_smile:

11 Beğeni

Haritayı beraber yaptığımız için banada bir söz hakkı düştü ,free rotation yapmadan vs. deyince.Ayriyetten bende bunu belirtmiştim işte açık açık söylemek imalı söylemekten çok daha iyidir.Yeni çıkacak olan sürümde de detay ile optimizasyonun oranına dikkat etmeye çalışıyoruz.Yorumlarınız için teşekkür ederiz.

10 Beğeni

Arkadaslar yorum yaparken ve yoruma cevap verirken seviyeyi koruyalim lutfen.

7 Beğeni

Yapımında sona geldigimiz Samsun ilinin Havza ilçesindeki Yenice bölgesindeki Konak Dinlenme Tesislerinden görseller.

24 Beğeni

Emeği geçen herkesin eline koluna sağlık. Yapılan her detay çok güzel, başarılar dilerim bir oyuncu olarak. :heart:

2 Beğeni

Yapıyorsunuz bu işi inşallah en kısa sürede çıkar yeni sürüm

1 Beğeni

Abi birebir aynı olmuş wlla bende yeniceliyim oranın havasını bide oyunda solumak mükemmel olacak kolay gelsin

4 Beğeni

Her geçen gün Editörde gelişiyorsunuz ve tüm Türkiyeyi bitirme noktasına gelindiğindede seviyeyi dahada yükselticeksiniz başarılar :+1: :clap:

6 Beğeni

Otogar giriş ve çıkışlarında ikon olsa, enter a basarak bariyerler kalksa nasıl olur ?

1 Beğeni

Osmancık otogar

18 Beğeni