ETS 2 Yeni̇ Türki̇ye Hari̇ta Modu

Ben google maps ve earth da yapıp referans aldıgım bölgelerde böyle bir çalışma yoktu olsa yapardım .

2 Beğeni

9 Beğeni

bayrak olmamış

3 Beğeni

Süperr Beee

bence takım bayrağı yerine Türk bayrağı daha güzel olurdu

6 Beğeni

kalıcı degil , paylaşıma çıkmadan önce kaldırıcam.

5 Beğeni

köprü ışıklandırmalarını sabit tek bi renk yapsanız çok daha iyi olur.

1 Beğeni

Evet , Yss köprusunun ışıklandırması uzerinde çalışıyorum. Daha gerçekçi bir şey olası adına geliştirmem suruyor , yeni surumde daha guzel bir şekilde karşınıza çıkacak.

3 Beğeni

Boyabat , Sinop yolundan bir kare, guneş dagların ardından batışa gidiyor + yagmurlu hava ve huzurun sesi :relieved:

15 Beğeni

https://harita.oyuncuyusbis.com/galeri/

4 Beğeni

Merhaba 1.45 surumundeki haritamız 1.46 surumune fixlendi.

8 Beğeni

Haritanızda ki zaman konusunda bi çalışma yapmayı düşünüyor musunuz ? Esenler otogardan çıkmak oyun saatiyle neredeyse yarım saati buluyor bu olay gerçekçiliği baltalıyor. Şehirlerarası sefer atmaya kalkınca zaman konusu gerçekten hiç uymuyor.

3 Beğeni

böyle bir durum oldugunu duşunmuyorum zaman ile ilgili bir ayar yapmıyoruz herşey oyuna ait , bu konuda size katılmıyorum ve bir çalışma da yok , bu konu ile ilgili.

5 Beğeni

Umutcan kardesim oncelikle harita ve calismalinizi tebrik ederim 1.46 yeni surumde istanbulda donma kasma olmaya basladi trafik 1 de sizlerde varmi bende trafik modu otobuslerde var birde otobusun yqninda altinda bazen mavi siyah bir sey cikiyor donuslerde.

1 Beğeni

Şimdi umut kardeşim. Ets2 nin orjinal haritasında oyna mesela. Bağlantı yollarında servislerde şehiriçinde zaman ayarı yani daha yavaş akiyor zaman. Bunun nedenide zaten harita birebir olmadıği için gerçeğe yakın olsun diye bunun bir ayarı var. Haritacı olmadıgım için teknik detayını bilemem. Mesela esenler otogarı ile mesela Ankara şehiriçini bir karşılaştır . Hangi yerde zaman daha yavaş akıyor diye. Zaten ne demek istediğimi anlayacaksın. Ankarayı volkan topçu yapmıstı. Belki bu teknik detayi bilmeyerek yapti. Var bir ayarı ve aslında bunu eski harita yapmiş bilen birilerine sorman ayıp olmaz. Sonuçta bu işte yeni yapmaya basladiniz. Bu detyalar çok göze çarpıyor. Sadece uzun yolda zaman hızlı akar. Bu böyledir.

3 Beğeni

oyunda haritada 2 ölçek mevcut, birisi 1:19 diğeri 1:3. orjinal haritada şehir içi detayın fazla olduğu yerlerde ve duraklama bölgelerinde 1:3 ölçeği kullanılmış, uzun yollarda ise 1:19. bahsettiğiniz zaman ayarı harita ölçeklemesi ile ilgili. ets2 de hiç map editör deneyimlemedim lakin eski scs oyunlarında haritada kırmızı bir kare ile belirtilen bölümde ölçek 1:3 oluyordu. muhtemelen ets2 map editör de de aynı mantık vardır

2 Beğeni

daha öncede ben bunu dile getirmiştim teknik detay mevcut yada değil bilemem örneğin aşti nin üst katından çıkışa kadar geçen süre 10 dk iken alt katta tamirhanelerin bulunduğu bölümden çıkış kapısına gitmek oyun saatiyle ortalama 30 dk atıyor bu esenler içinde geçerli tabi esenlerin giriş kapısından üst kata çıkmak oyun saatiyle ortalama 1 saat atıyor belkide teknik bir detay bilemem ama emeğiniz bu zamana kadar harcadığınız uğraşınız göz ardı edilemez kolay gelsin tekrardan elinize emeğinize sağlık

3 Beğeni

böyle bir bilgim yok , şu an için böyle birşey söz konusu degil.

Genel Bilgilendirme;
Harita (1.46) mp atma sorunu düzeltilmiştir. İyi Oyunlar Haritayı İndir – OyuncuyusBisMap-YKS

3 Beğeni

Evet bu doğru. Oyun için default editör harita ayarı şehirler için 1:3 ve şehir dışında kalan yollar ve bölgeler için ise 1:19 ölçeğidir. Eğer bu iki ölçekte oynama yapılırsa oyun içerisinde de zaman değişikliğe uğrayacaktır. Çünkü oyunun zaman kavramı harita ölçeği ile doğru orantılıdır.

4 Beğeni