ETS 2 - Türkiye Trakya "Road to the Black Sea DLC" [Ana Konu]

Bence aldığın aracı özelleştirken plakayı da değiştirebilsek. Hiç uğraşmadan çok iyi olurdu😀

World of Truck hesabınızdan plaka ekleyip oyunda giriş yaptığınızda geliyor direk.

2 Beğeni

Olduğu bölgede mercedes benz var

Oyuna biraz daha gerçekçilik katalım diye, Çatalca’daki taş ocağından Edirne’ye hafriyat toprağı sarayım dedim. Yol 234 kilometre , işin ücreti kilometresi 150 lira 13 kuruştan 38841 lira tutuyor.

Kafama takılan şey, gerçek hayatta İstanbul’daki çevre illerdeki hafriyat kamyonu şoförleri bu mesafede bu kadar para kazanıyor mu ya?

2 Beğeni

38841 lira ikramiye dahil toplam ücretmiş, normalde 35130 lira bu arada

Almanya’ya gidip geliyoruz o rakamın yarısı kalıyor hemen hemen :sweat_smile: hafriyatçılar benim bildiğim asgari ücret + servis başına 200-300 prim usulü çalışıyorlar. O yüzden uçurtma gibi geziyorlar etrafta :slight_smile: Rakamlar tahmini rakamlarım ama sistem bu şekilde yürüyor.

2 Beğeni

japonlar oyunda da yalnız bırakmıyor :smiley: gelip fotoğraflıyorlar

11 Beğeni

Benim calistigim fabrikaya gemlikten kutahya ya dokme kum geliyor tonaj hesabi olarak 30 tl + 18 kdv olarak getiriyorlar bu sekilde hesap et

2 Beğeni

gemlikten kütahya’ya yol 213 kilometre, 32 ton basar için kdv hariç 960 lira ediyor, bi yanlışlık olmasın? kilometre başına servis ücreti 4.5 lira yani?! abi 960 liraya deponun yarısını dolduramam… 150 lira/km nerede, 4.5 lira nerede? büyük hayal kırıklığı ya.

1 Beğeni

gümrük kamyon ağırlığı + yük ağırlığı = 41,500 den (arçlara yüklenen ortlama tonaj 27 ton ) fazla olan araçların çıkışına müsade etmiyor
ortalama hesap da 950 tl ye getiriyorlar yol kaç km bilmem ama hiç durmadan 4 saatte geliyorlar 300 km küsür yol

Edirne Çatalca nakliyesi 83 ₺ /ton civarında, ortalama 27 tonluk yükte 2.241,00 ₺ + KDV nakliye şirketine ödediğimiz ücret. Bu da 11,205 ₺ /km’ ye denk gelir.

Japon her yerde Japondur. :smiley: :smiley:

Beyler aracla dorseyi almaya calışıyorum yanaşmıyor tırın arkası yüksek kalıyor krone dorse alcak kalıyor aracda mı dorse de mi sorun sırf bu teslimat yüzünden 12bin euro gidicek anasını satayım böyle işin

0 kameasini kullan

Kardeş dorseye bak tırın arka tarafı yukarı kalkık duruyor o yüzden yanaşmıyor dorse krone dorse alcak kalıyor diğer dorselerde takılıyor bu iş yüzünden 13.euro gitti :smiley:

Road to the Black Sea paketini bir kaç gün önce aldım Türkiye ye ise öyle geze geze gelerek daha yeni girdim şu anlık gözüme çarpan iki yer oldu ilki Tekirdağ’a girerken bir mezarlık baştan savma yapılmış 6 tane 7 tane mezar taşını rastgele koymuşlar onlar da yol ile iç içe geçmiş böyle müslüman mezarlığı olmaz kendilerinin mezarlıkları gibi önemsememişler. İkincisi ise İstanbul da Beykent Üniversitesinin olduğu yerdeki otoyolda hiç cadde aydınlatması koymamışlar gece yol kapkaranlık umarım bu ikisi düzeltilir şu anlık gözüme bu ikisi takıldı. Yabancı dil bilen arkadaşlar bunları SCS’ye rapor ederse iyi olur yoksa böyle kalır adamlar başka türlü el atmaz.

2 Beğeni

Dostum bende de oluyordu 2 seçenek var 1.si 0 kamerası 2.si de f7 yapmak bu şekilde dorse takiliyor
Ben 0 kamerasını kullanarak takıyorum 0 kamerasını aç f9 yap hop dorse takıldı masrafsız bir şekilde
Yada yükü seçtikten sonra f7 tamirhane yap dorse takılı şekilde tamirhane ye gidersim masraflı sekilde

WOT görevi yapıyorsan 2 Side geçersiz yalnız

Hacı mezarlıklar bu oyunda o kadar da önemli değil bence. Mezarlığı bırak hiçbir noktası benzemeyen Almanya Hollanda şehirleri var. 0 kamerasıyla girip göreceğimiz yerlere çiçekler, düzenli mezarlıklar gibi şeylere özenmemeleri çok normal. Kaldı ki bütün detayları İstanbul Tekirdağ Edirne’ye eklediler. Oraları süper yapmışken normal karşılanmalı. Ama karanlık yol konusunda haklısın galiba cidden zifiri karanlık görünüyor.

2 Beğeni

Mezarlık hemen aracın geçtiği yol kenarında kalıyor sıfır kamerası ile gitmedim yani rahatlıkla görülebilecek yerde o yüzden geçerken hemen gözüme takıldı yoksa tabi ki dediğin doğru harita dışında kalan yerleri elbette önemsememeleri gayet normal. İstanbul’da gündüz vakti de o bölgeyi inceledim aydınlatma direği bile yok koymayı unutmuşlar herhalde…

2 Beğeni