ETS 2 – TR Extended Map Mod|İstanbul Edition [Ana Konu]

iyi ki mod yapımcılığı yapmıyorum. yoksa bazı yorumlara çok sinir olurdum.

6 Beğeni

Adamlar elinden geleni yapmış ve tırlar nerelerden geçiyorsa haritaya sığdırmaya çalışılmış fazlasını beklemek biraz saçma olur

2 Beğeni

Bi oynanış videosu gelir mi yakın zamanda moda dair?

Herşey planlar dahilin de ilerliyor. En yakın zamanda oynanış videosu gelecek

6 Beğeni

Yayınlanmadan önceki gün(16 Aralık) Hasan Abi kanalda ve modun kendi kanalında oynayış videosu olacak demişti canlı yayınında.

-Ek olarak diğer arkadaşlara belirtmek isterim ki SCS haritanın doğu kısmında bitirdiği yer arka plan haritasında ve normal map’de Anadolu yakasının sonunda, Körfez hizasında idi, bu zamanında her yerde söylendi, söyledim. Şunu demek isterim ki @sctn sağ olsun Anadolu Yakasını çok mükemmel bir şekilde sığdırmayı başardı eminim ki oynarken de bunun farkında olacaksınız. Anadolu yakası şu harita dahil tüm haritalar içerisinde yapılabilecek en mucize seviyede 1:19 ölçekte. Anadolu Yakası yapılıyor diye Kadıköy’e tırı çekeyim manasında bir beklentiniz olmasın bence. Daha öteye geçecek olursak en başından beri bahsettiğimiz gibi oyunun ana mantığına göre Tır güzergahına göre yapılıyor çoğu nokta. Mantıken de defalarca dediğimiz gibi Kuzey Marmara zorunlu kılındığından dolu Tırlara KMO üzerindeki rotadan açılacağız Anadolu’ya. Yani siz bekliyorsunuz Ataşehir’e yük bırakalım, Sultanbeyli merkeze girelim. Böyle bir şey beklemek zaten imkansız. Harita yaparken bir noktadan geçiyorsanız O7 misal, yan tarafta kalan Sultanbeyli’nin manzarasını görürsünüz veya 1 kavşağına girer rota değiştirir ama içine giremezsiniz uzaktan manzarasını görürsünüz. Ama manzara yapma ilçe merkezini yap yap bu bitmez ki o zaman Sultanbeyli’den Avrupa’nın manzarasını görecek olursanız zaten 20 fps oynarsınız. Her şey düşünülerek yapıldığından emin olun. X işaretli bölgelere girmek bu 1:19’ da zor, üzerine üstlük Anadolu’ya açılan kapıların önünde boşu boşuna engel yaratırsınız. Bir Ataşehir,Samandıra yapılacak diye Gebze Sanayi, Dilovası kısmından mahrum kalırsınız. Bu yüzden dediğim gibi çoğu şey zaten düşünülerek yapıldı. Bu sebepten aşağıdaki attığım harita sizlere en büyük fikri vereceğinden eminim. Anadolu’nun bu çapta yapılması bile MUCİZE.

Buna inanmayanlar varsa editörü açıp 2 kez aa ya basıp arka plan haritasını gördükten sonra yorumlayabilir. Daha başka şekilde neyin nereye sığdığı veya sığdırılamayacağını anlamışsınızdır. :slight_smile:

15 Beğeni

Pazar günü yorumsuz bir gameplay planlıyoruz. Zaten muhtemelen bizim canlı yayından önce onu yayınlayacağız ve yayında gösteririz. Benim ilk video ise önümüzdeki hafta başı gelecek ardından yine yorumsuz bir oynanış daha yayınlanacak. Kanalda bulunması açısından 2 video yeterli fikir versin :slight_smile: Ben dün gece oynadım epey zaman yiyor oraya git buraya git farklı senaryolar düşünüldüğünde eğer Promods’tan uzaklaşıp İstanbul tarafında gitmeye çalıştığınızda oyun içinde 1-2 gün harcayacak oyun yaratabiliyorsunuz.

18 Beğeni

Şimdiden elinize sağlık, böyle şeylerin yapılıyor olması sevindirici.

Ölçekleme,optimizasyon neye izin veriyorsa modlar ona göre yapılır.Zorlamayın fazla orası burası yok mu diye:)

Çok hakim değilim bu işlere ama herhangi bir konuda yardım edebilecek bir şey olursa buradayım.İyi editlemeler;)

4 Beğeni

scs gibi yapmayın paylaşın gitsin, oynanış videosu paylaşınca keşfetme zevki bitiyor gerekiyorsa geç çıksın, bakma diyebilirsiniz ama konuda paylaşımı görünce dayanamayacağım. :smiley:

2 Beğeni

gameplay bence heyecanı kaçırır ilk kendim görmek istiyorum :slight_smile:

Bence aksine daha da çok heyecanlandırır videolar. :slight_smile:

2 Beğeni

Yani bilmeden Basın Ekspres yolu-İkitelli-Başakşehir diye gerçek hayata göre Kocaeli il sınırına kadar gidiyor muymuşuz :smiley: böyle bi taşırma da olamaz artık ya

3 Beğeni

Maalesef öyle aslında bunu ne kadar SCS gizlemeye çalışsada DLC olan İstanbul haritayı açınca dahi boğaz gözükmediğinden normalde olan yerler bile Anadolu tarafında turuyor. Başakşehir-İkitelli nereden baksan Tuzla Pendik’ e kadar uzanmakta arka haritada, bu yüzden Anadolu’nun bu şekilde yapımını bundan dolayı açıklıyorum ne şekilde yapıldığını anlasın diye herkes. İnsanlara Anadolu Yakası da var diyince Kadıköy Üsküdar bekliyor… :slight_smile:

8 Beğeni

Modu indirirken drive seçeneği olacak mı

Modu direkt sunucudan indireceksiniz. Hiçbir zorluğu yok. Nasıl indiğini anlamayacaksınız. Çok büyük boyut da yok zaten bu şeylere harbiden takılmayın. :slight_smile:

4 Beğeni

sheremods pek iyi değil bence (nasıl yazıldığını bilmiyorum)

promods sizn haritanızla oynamak istiyorum tr exented dışında başka bir harita modu kurmayacagım def dosyası oluşturuken bu şeeçenegi işaretlememiz gerekiyormu?

2 bu mod haritanızda sorun yaratırmı link: Company addon v2.3 [Schumi] [1.45] - SCS Software

bu modu kullanırsam sıralaması en üstemi olasmı gerekir yok farketmez mı ?

-O tiki işaretlemeye gerek yok. Zaten yaptığımız promods bağlantı dosyasının içinde de promods ile aynı arka plan haritası var.
-Şirketlerle ilgili olan mod bir sorun çıkartması için bir sebep yok. Çünkü oyunun kendi şirketlerini kullanıyoruz biz de.
-Sıralamada tek bir dikkat edilmesi gereken şey var; bağlantı dosyası, promods dosyalarının üzerinde bulunmalı. Yoksa Trieste şehrinde yapılan değişiklikleri algılamaz.

6 Beğeni

unnamed

marmara bölgesinden sonra bence mod geliştirme politikanız şehirleri bölge bölge yapamanız(yukarı sakarya , batı karadeniz , içbatı anadolu vb.) hem şehirleri daha iyi daha gerçekçi tasarlar ve modellersiniz hem de geçmişte yaptığınız uygulamaların yeni ışıklandırma , hataların veya eksikliklerin tamamlanması olayını daha kolay daha hızlı yapabilirsiniz. :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

10 Beğeni

ARTIK OYNAMAK ISTIYORUM lütfen

Caps Lock kapa lütfen