ETS 2 – TR Extended Map Mod|İstanbul Edition [Ana Konu]

TEM İstanbul-Ankara otoyolu olacak mıdır ilerleyen sürümlerde ? Bide Gebze-İzmir otoyolu falan hani zaman alır baya ama sadece düşünüyor musunuz bu otoyolları yapmayı diye soruyorum. Bide keşke Çekmeköy Merkez,Şile,Pendik,Tuzla felan olsaydı… ama malum ölçekleme… Kocaeli Kandıra ilçesini yapabilirseniz aslında Şileyi yapmanız mümkün olabilir ama tabi sadece öneriden ibaret bu dediklerim emeğinize saygısızlık yapmam.İstanbul-Ankara otoyolu yapabilirseniz Pendik veya Tuzlayı yapabilirsiniz tabi size kalmış birşey bu…

1 Beğeni

Tabi temel otoyol hatları birincil önceliğimiz. Ama sıradaki etap Marmara Bölgesi olacak.

11 Beğeni

Emeği geçen bütün herkesin ellerine sağlık. Haritadan tutun modeline, videosuna kadar müthiş uğraşlar döndüğü belli oluyor :clap: Çıkışını sabırsızlıkla bekliyoruz.

6 Beğeni

Dün soracaktım vazgeçtim fakat içimde kaldı. Harita baştan mı çizildi yoksa tanıtım amaçlı mı böyle bir çizim kullanıldı? Normalde Yolların Karadenize taşması gerekiyor ölçek sorunundan dolayı.

2 Beğeni

tanıtım amaçlı dün hasan abi canlı yayında açıklandı

3 Beğeni

Tamamdır :+1:

1 Beğeni

Aga tuzlalımı var yoksa burda tuzla lafı geçmiş

Otobüs mevzusuna daha önce bir şeyler söylemiştim tekrar belirteyim.
Terminaldir otogardır bunlar basit meseleler artık önemli olan bu haritanın aynı kalitede ve vizyonla devam ettirilmesi aksi halde zaten ne terminal ne köprünün bir kıymeti olur. Bu modda belli şeyler gerçekten aşıldı ve ötesine gidildi. 2. sürümün bazı yol planları daha önce yayında ortaya çıkmıştı evet bazı otogar planları orada da yapıldı. Zamanı geldiğinde bazı şeyler orijinal olarak da modellenir hatta bundan sonraki yerleşim alanları arazi büyük olduğu için daha kolay tasarlanabiliyor. Ama bizim ve herkes için önemli olan arka taraftaki teknik kısımları çözmek ve devam ettirmekti. Bu olduktan sonra diğerleri gerçekten çözülür.
Biraz ötesini düşünmeye çalışalım. ETS2ATS bu şekilde gelişe gelişe devam edecek her sene farklı şeyler öğreneceğiz oynanış tarzımız değişecek. Hiçbir şey bitmiyor. :slight_smile: Bu harita yapılırken gelen güncellemelere bir bakın? Ve 1 ay sonra ışıklandırma olayına gireceğiz? Multiplayer? Çeşitli ayrıntılı özellikler? Böyle sürekli değişen, gelişen oyunlara mod yapmak delilik…

16 Beğeni

Tır simülasyonuna otogar rica edeyim lütfen :slight_smile: (!)

Yapılan onca şeye rağmen sanki yapmak zorundalarmış gibi Otogar yine mi yok diyerek, moralleri bozup yeni bir tartışma başlatayım :slight_smile:

Üzdünüz :upside_down_face:

1 Beğeni

YSS Köprüsü modeli ile boğaz hissiyatı öyle bir noktaya geldi ki…
şimdi bir şey paylaşırdım ama neysee :slight_smile:

6 Beğeni

paylaş abi nolcak ya az kaldı zaten :smiley:

Atarsa 5. Amasya.

1 Beğeni

Acaba Marmara bölgesi 1 yıl içinde komple biter mi ? Malum sadece İstanbul 8 ay gibi bir sürede yapıldı.

Bir şeyler ilk defa yapıldığından dolayı bilgi sahibi değildi kimse, üzerine İstanbul gibi büyük ve sorunlu bir şehirden başlayınca 8 ay sürmesi normal oldu. Çünkü düşünülmesi gereken çok fazla şey vardı İstanbul üzerine bir nevi AR-GE çalışması yapıldığından dolayı uzun sürdü. Öbür bölgelerde(Marmara) bir nebze de olsa artık otoyollara geçildiğinde ne de olsa daha az detay bulunduğundan otoyollarda yapımı daha kısa ve hızlı ilerleyecektir. Ancak sizlere daha fazla kilometre verebilmek adına harita çok daha fazla genişleyeceğinden bu sefer 6-7 ay yine sürecektir elbette. Ancak şimdi 120 geliyorsa o zaman 600-700 kilometre gelebilir. Bu yüzden bu sefer bekledik değdi, şimdi yine bekleyip daha fazla kilometre yapıp Anadolu’ya geçişi yaşamak adına yine bekliyor olacağız…

16 Beğeni

Yalnız 120 km gerçekte olan yol ancak modla birkaç katı geliyor.

2 Beğeni

Biliyorum ya, gerçeğe göre kıyaslama yaptım tabi ki bende yoksa sadece Silivri’den Sakarya’ya gitsen Kuzey Marmara’dan 240 kilometre yapıyor dediğim kilometrenin yarısı civarında olur zaten ortalama. Dediğin gibi 120 kilometreyi gerçekte baz alarak söyledim. Oyun içi zaten 1:19 olduğundan tam olarak tutmuyor kilometreler.

2 Beğeni

Görünüşe göre İstanbul anadolu yakasinda ki bazı önemli ilçeler yok herhalde. Umuyorum ki marmara bölgesi yapılırken o ilçelerde yapılır. Yoksa bana göre istanbulun bir özelliği kalmaz. Otogar mevzusunda da inşallah marmara bölgesini yaparken yaparsiniz. Ha normal otogar ha esenler otogar, siz bilirsiniz. Saygılar sevgiler.

sonucta bu bir tır oyunu oldugunu unutmamak gerek bazen

1 Beğeni