Ets 2 Tag Atatürkiye yazdıgı için ban yedim SÜLEYMAN.53 admini tarafından

ETS 2 admini yüzünden oyunda ilk defa ban yedim süresiz herhalde Ban yeme sebebim oyunda ki adimin önüne ATATÜRKİYE yazmış olmam sadece ve bana o tagi kullanamazsın değiştir dediğinde küfür etmem herhalde

trukersmp ye itirazim:
ATATÜRKİYE TAG’ı siyasi içerik sayılıyorsa eğer ben bu oyunu oynamak istemiyorum ETS 2 yi aldığım süre boyunca bir kere olsun bile ceza ban vs yemeden oynadım GAVATIN birisi yüzünden ban yiyoruz Atatürkiye dedim niye zoruna gidiyor anlamıyorum

eğer siyasi içerik sayılıyorsa china-germany vs diye yazanlar da yazmasın oldu mu sayın amdin

PROMODS İçin dlcleri satın aldım onu iadesini alsın o zaman versin paramı bir daha ets 2 ats oynamıyacam

Sinirle yazdım biraz kusuruma bakmayın özür dilerim şimdiden!

01.11.2019 düzenleme
**Merhaba **
**yine ben sizi meşgül ettiğim için ve küfür ettiğim için özür dilerim **
**MP Hesabımı truckers mp den sildim Oyundan soguttugu için SÜLEYMAN.53 nickli admine teşekkür ederim ve size de memleketinizden ve oyununuzdan sogumamanız için ben oynamıyacam iyi günler

Bu arada Park simulasyondan ricamdir hesabım askıya alındıysa kaldırılmasını talep ederim **

4 Beğeni

Böyle beynamaz denyoları gördükçe memleketimden soğuyorum resmen.

7 Beğeni

Ben de bu oyunda “Atatürk” tagının siyasi (siyasiden kastım sabit bir ideolojiyi çağrıştıran) bir amaçla yazılmadığını düşünüyorum. Ama adminler genel olarak bir kural koymuşlar ve buna uymamız gerekiyor, çifte standart uygulandığında ise bu sefer başkaları da istiyor. Atatürk tagı serbest deseler bu sefer yarın hintliler gelecek gandhi koymak istiyorum, almanlar gelecek bismark istiyorum daha daha liste çok uzar. Bu arada keşke küfür etmeseydin.

12 Beğeni

Olay ülke yer bölge ismi degil Olay siyasi kişilerin kullanılmasıdır… türkiye koy turkey koy ne istiyorsan koy yani ama bu sekle yasak demişler…

@Emre_Yalcin futursuzca keske kufur etmeseydin… Atatürk icin ban yemeye kiziyorsun ama yazdigin lideri örnek almıyorsun hakkını arıyacaksın ama üslubuyla…

23 Beğeni

Geçmiş olsun. Kurallar açık, net bir şekilde ifade edilmiş ve biz oyuna giriş yaparken bu kuralları okuyup anladığımızı kabul ederek giriş sağlıyoruz.

§1.5 Uygunsuz Dil Kullanımı, İletişim Kanallarının Amacı Dışında Kullanılması ve Taklit - Inappropriate use of language, communication and impersonation of any kind

Diğer kullanıcıları, politik figürleri (Örneğin: Devlet başkanları, terör örgütü üyeleri/başkanları ve/veya Askeri liderler.) ile oyun yetkililerini taklit ederek üstün biri gibi davranmak. Bu kural, belirtilen durumlarla sınırlı olmamakla birlikte: sürüş şeklini, kişinin fotoğrafını avatar olarak kullanmak, onun sözlerini sarf etmek ya da onun gibi konuşmak, adını kullanmak, araç içi plakaya adını yazmak gibi davranışlara yönelik ceza işlemi uygulanır. Avatarlar, kullanıcı adları ve oyun içi etiketler(in-game tag) basitçe kurallara uygun olması gerekir ve herhangi bir şekilde saldırgan içerik içeremez ve hafif hakaretlerden oluşamaz. Kullanıcı adınız sadece alfanümerik karakterlerden oluşmalıdır. İsminizin alfanümerik karakterlerden oluşmaması herhangi bir bildirim yapılmadan isminizin yetkililer tarafından değiştirilebilmesi anlamına gelir.
Güvenli olmayan web sitelere veya içeriğe bağlanma ya da erişim sağlatmak.

Örnek: Mustafa Kemal ATATÜRK, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Angela Merkel, Abdullah Öcalan, Donald Trump, Adolf Hitler vb. gibi ülke/siyasi/terör örgütü liderlerinin isimlerini platform üzerinde kullanmak, araç içi plakaya yazmak ve/veya platform üzerinde bu kişiler gibi davranmak. TruckersMP ya da Steam platformlarında fotoğraflarını kullanmak.

7 Beğeni

ETS 2 admini değil Truckers MP admini. Multiplayer modu tamamen gönüllü işidir, SCS Software ile bir alakası yoktur bu yüzden mp oynarken yaşadığınız sorunlar için oyuna tepki göstermek doğru değil.

5 Beğeni

Hakaretleri engellemek için bu bir bakıma mantıklı çözüm çünkü öteki türlü gerçekten karmaşa olacak. Kendi sunucumuz olsa elbette buna kimse karışamaz. Onların Atatürk’e karşı herhangi bir olumsuz düşüncesi olduğunu sanmıyorum çünkü açıp okuyabiliyorsun. İçimizdeki yobaz hainler daha kötü :slight_smile:

17 Beğeni

Yalnız şöyle bir durum var siyasi kişiler yasak olabilir bu tarz olaylar doğru polemik ve karşıtlık yaratabilir ancak ATATÜRK bizim liderimizdir siyasi bir olay değildir bizim ATAMIZDIR … Ben oyunda görüyorum ATATÜRK VB nikli taglı arkadaşları bu insanalar bu zamana kadar hiçmi admine denk gelmedi… Kaldı ki konu sahibi kişi ATATÜRKİYE yazmış yasak olsa bile tam olarak yazmadığı için heran gibi bir yasaklığı yoktur bu kelimenin tamamen adminin kendi kuyruk acısından kaynaklanan bir durum sanırım konu sahibi kişinin ağzına sağlık az bile sövmüşsünüz arkadaşa :slight_smile:

1 Beğeni

Atatürk bizim Atamız paşamız ama bu oyun global bir oyun. Papua Yeni Gine’den bile oynayan olabilir. Atatürk bizim liderimiz ama yine de bir devlet ve siyaset adamı. Bize göre olmasa bile bi Polonyalıya ne bileyim Fransıza göre bu olay politik bir durum. Belli kurallar varsa o admin Türk olsa bile herkese eşit davranmak zorunda.

8 Beğeni

Bir kural varsa herkes kurallara riayet etmeli. Türküz diye bizi bir Türk admin tabiki uyarıp cezalandırabilir. Diğer türlü çifte standart olur.

6 Beğeni

Belli bir kural varsa bile bu kural ATATÜRK olarak geçerlidir ATATÜRKİYE bu kuralın dışında kalır.

1 Beğeni

Bence yanılıyorsun. Saygımızın sınırı yok ama kaideler belliyse bunu oyunda göstermeye gerek yok. İlkelerini fikirlerini benimsemek Mustafa Kemal paşamızın en çok istediği şeydir.

5 Beğeni

Kurallar dahilinde ceza kesilmesi degil de boyle bir kurala ihtiyac duyulmasi asil komik olan sey. Hangi yuzyilda yasiyoruz ? Hakaret, argo kelime, bir topluma - topluluga karsit olacak davranis veya ahlaka topyekun aykiri bir unsur icermedigi muddetce birakin insanlar ne yaziyorsa yazsin. Alt tarafi bir oyun bu. Yemin ediyorum cocukca isler.

2 Beğeni

Oyun oynuyorsunuz bırakın su milliyetçiliği polemik olusturmayi oraya atatürk yazınca ne sevgin belli olur ne saygın ve atatürk bu ülkenin kurucusu ama bu allahın cek cumhuriyetindeki adami ilgilendirmez… global olan bir serverda niye diye de sorulmaz kural var ise vardır bu kadar basit uymazsan ya oynamayacaksın yada ceza alacaksın tartışacak bir şeyi yok

15 Beğeni

Reis katılıyorum. Global bir ortamdasın ilk başta. Oynadığın oyunun multiplayer sistemini dünyanın dört bir yanından insanlar oynuyor. Ayrıca sen oraya Atatürkiye yazdın diye adamın banlamayacak hali de yok. Bu oyunun kuralı bu. Senin milletinden biri Atatürkü lider olarak görür. Ama elin yavuru bunu görmez… Çifte standart ta uygulayamayacaklarına göre katlanacaksın dostum bu tarz durumlara. Ayrıca Süleyman abiyi tanırım, adama cidden ayıp etmişsin. Siyaset yapmak istemem ama koyu milliyetçi biridir. Ve adam görevini yapıyor seni uyarmakla. Kalkıp küfür etmen yanlış olmuş, Üslubunu koruman gerekli. Ne de olsa herşeyden önce insan olmayı bilmek lazım…

5 Beğeni

boşuna duyar kasmayın burada liderimiz amenna da başka bir ülkenin oyuncusunda böyle tag vs nedense hiç görmüyorum ben. genelde hep bizden çıkar nedense. bu oluşumda kurallar varsa kurallara uyulmalı.

4 Beğeni

Kuralları okumadan girmiş olman büyük bir hata ve bunun yanısıra üstüne küfür etmiş olman tamamen sıkıntılı bir durum malesef . Senelerdir bu oyunu oynuyoruz. Bu kuralların varlığından az da olsa haberdar olman gerekirdi. Hatta böyle bir kural mı var diye sorsan belki o durumda Süleyman sana kuralı belirtip sende gayet anlayışlı bir şekilde tamam diyip olayı kapatabilirdin. Ama emin ol yani TMP bu tür durumlarda olması gerektiği gibi davranıyor. Eğer sende belirtilen Trump , Obama , Putin gibi şeyleri gördüğünde gayet doğal bir şekilde raporlayıp gerekli cezayı almalarını sağlayabilirsin. Bir oyun olarak bakıcaksın , sakin olacaksın ve zevkine bakacaksın.

7 Beğeni

Hepinize teşekkür ederim biliyorum küfür etmemem gerekirdi ancak kendime hakim olamadım,

**Neyse ki trukers mp hesabımı kalıcı olarak sildim single oynarım mod lu daha iyi diye düşündüm **

önyargılarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim

8 Beğeni

kardeşim 1 yıldır ETS2 oynarım, multi olmadığı için hiç üzülmedim. benim 49 çekicim var çoğunun şoför plakalarında T.C muavin plakalarında ATATÜRK yazar. bunu sırf 3-5 ne idüğü belirsiz tip için de değiştirmem. küfür kısmı hariç sana da hak veriyorum. özellikle forum ortamlarında herkes her aklına geleni yazarken senin banlanmış olman büyük haksızlık…

2 Beğeni

usta bu beceriyle sizden bir MP server projesi de bekliyorum hani! :smiley:

1 Beğeni