ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

Süleyman kardeşimiz, Youtube’da TR Extended ile çakışmasın diye bazı yerleri dokunmadığına dair açıklama yaptıydı. Doğru demi?

1 Beğeni

manş tüneli girişini gerçeğe uygun birebir yapmışlar neredeyse. keşke oyunun orjinal haritasında da öyle olsaymış. bayağı dolambaçlı giriyorsun sonrasında trenin vagonunun içine girip karşı tarafa geçiyorsun. bir de keşke animasyon ekleselermiş :slight_smile:

2 Beğeni

Trextended ile açtığımda Çorlu ve Tekirdağdaki yerler eklenmiyor.Sadece Trextended yerleri ekleniyor o bölgeleri oynamak için Trextendedsiz promodsu çalıştırmak gerekiyor ondan dolayı sordum bir yol bağlantısı yapılıp o bölgeleri oynamamız mümkünmüdür diye

1 Beğeni

Şu an TR Extended ile uyumlu gözükmüyor. Yerine başka harita da yok.

2 Beğeni

@DrBaron Mideast Add-on gibi bir eklentidir

@alicem Caucasus Development sayfasını forumumuzdan takip ederseniz, burada haritalarımızı bağlamak için yaptığımız pek çok çalışmayı paylaşıyoruz :slight_smile:

@sparteam UI Harita Geliştiricimize konuyu sizler için danıştım. Haritamız Mideast ve TGS gibi geniş ve pek çok materyal içerdiği için oyunda çökme yaptığını bildirdi. sadece fazla zoom yapmamanızı önerebiliyorum. Bu sorunu ancak SCS’nin çözebileceğini belirtti. Hilmi Şahin’e de bu açıklamayı yapacağım.

@Tolgasky TGS ile haritada ikon sayısı artıyor. Bu kapasiteyi de oyun motoru kaldırmıyor malesef. TGS’yi ekleyecekseniz full zoom yapmamaya özen gösterin :confused:

@Murat_Arda_GULDIKEN @batuhan2941 Tüm harita ve add-onlarımız ekliyken full zoom yapmadığınız taktirde bu sorunla karşılaşmayacağınızı tavsiye ederim. Sizler için sordum. Genel haritada nesne sayısı (isimler, ikonlar) fazla olduğu için SCS motorunun bu yükü kaldıramayacağını UI geliştiricimiz bana bildirdi.

@28kxxn24 Bu şekilde Çanakkale’ye doğru eski bir görüntüyü inceleme fırsatını yakalamışsınız :slight_smile: Şu an o bölgedeki optimizasyon sorunlarını giderim yeni sürüme Çanakkale’yi tamamlamaya odaklanıyorum.

@YunuSS35 Teknik bir aksilik olmazsa öncelikli hedefim bu yönde. Ancak size paylaştığımız kadar, paylaşmadığımız pek çok alanda da aynı anda önemli entegrasyonlar ve remake çalışmaları yapıyorum.

@Batuhan_Kisa Ama tüm sırrı bozduuuun :stuck_out_tongue: :smiley:

@28kxxn24 Çorlu’yu ne kadar bilirsiniz bilmem ancak Çorlu’nun eski merkezi Cemaliye mahallesi, Kore mahallesine oldukça yakındır. Rahmetli anneannemin evi de yine Cemaliye mahallesindeydi. Onda kaldığım zamanlarda akşamları roman düğünlerinden ağır roman dinlemeden uyumazdık :slight_smile: Çorlu’nun ruhunu oluşturan bir mekan olduğunu düşünüyorum. Eklemeden geçemedim.

@ufuksonmezuA Çok teşekkür ederim! Bir sonraki sürümde bu sorunu gidereceğim! :slight_smile:

@YucSpy TR Extended’in tamamen öldüğünü biliyorum. Resmi bir açıklama gelmedi. Eğer yeni bir güncelleme yayınlarlarsa yapmaları gereken tek şey iki sektör arasında küçük bir uyumluluk düzenlemesi yapmaları gerekecek. Zaten bunun için Kınalı Kavşağını kendi haritamda güncelledim. Ama görünüşe göre İstanbul gelecekte çalışabileceğim alanlardan biri olacak.

@Onur_Ergen Aynen öyle :slight_smile: Ancak yine de küçük bir uyumluluk dosyası düzenlenmeli. Çünkü TR Extended haritasında yenice bölümünde (Onlarda Marmaraereğlisi) eski bir çalışmam var. Bu alanı kaldıracaklarını söyledikleri için ben de bu alanda Çorlu’yu geliştirebildim :slight_smile:

@alicem Animasyon konusu konusunda haklısın. Ben de Çanakkale’de feribot animasyonunu oluşturmaya çalışıyorum ancak bunu nasıl yapabileceğimi henüz öğrenemedim

@YucSpy TR Extended haritasındaki mevcut
+0017+0011
+0017+0012
numaralı sektör dosyalarını silerseniz uyumluluğu sağlayabileceğinizi düşünüyorum ancak Kınalı Kavşağına ait küçük bir bileşen malzeme (prefab) olduğu için temde bağlantı sorunu oluşacağını tahmin ediyorum

İlginiz için teşekkürler! :slight_smile:

13 Beğeni

Adam Üşenmemiş Tüm Soruları Cevaplamış Helal Olsun valla :slight_smile:

1 Beğeni

Bu ara sandık görevi, hayatımdaki bazı gelişmeler sebebiyle parka uğrayamıyordum :smiley: tüm soruları beklettim malesef :confused:

5 Beğeni

Cidden helal valla

1 Beğeni

Silifke’de Parti!

3 Beğeni

PM Multiplayer için çok çok eskiden tasarlamıştım burayı. Silifke projesi ile birlikte son halini aldı. Bu lagün oldukça ilgi çekiciydi benim için ve bir PM Easter Egg’i halini aldı :slight_smile: Sanırım simulasyontürk ziyaretçileri TR’deki tüm gizli içerikleri keşfetti :smiley:

2 Beğeni

O kadar Türkiye eklenmiş, karış karış gezmez miyiz :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Canımsın :slight_smile:

1 Beğeni

Valla süleyman kardeşim sen TR haritasında böyle easter eggler ekle o harita çok ilgi çekici olacak ben sana söyleyim. Hatta eğlenceli olur açıkçası. :slight_smile:

2 Beğeni

Elbette haritanın her yerini bunlara doldurmak doğru olmaz. Ancak kritik yerlerde, o yerin özelliğiyle alakalı pek çok easter egg eklemeyi planlıyorum :stuck_out_tongue: Sonuçta tırlarımız ile sefer yapmamızdaki tek amacın yük taşımaktan daha fazlası olduğunu düşünüyorum :slight_smile:

2 Beğeni

@Suleyman_Emre_Unalir Yeni sürüm yayınlandığında avrupa otobanında ve kavşaklarda aydınlatma direklerinin değiştirildiğini fark ettim, ama bazıları fazla koyulmuş

İşaretlediğim yerlerde gerçekte tr3(kahverengi) aydınlatma direklerinin olması gerekiyor onun dışındakiler gerçeği ile aynı. Ve otobanda kınalı kavşağından sonra tr3 high(uzun) direkler kullanmılmış gerçeğinde direkler daha kısa sanki, düz tr3 direk kullanılmalı gibi. Bir sonraki sürümde buralarda değişirse bence daha da orijinal olur gibi. Ufak detaylar ama olsun zarar gelmez :slightly_smiling_face:

Ayrıca editörden kontrol ettim değişiklikler bozulmadan yapılabiliyor

1 Beğeni

En son geçtiğimde hatırladığım kadaryla bu yeni direkler eklenmişti ancak bunu tekrar kontrol edip düzeltirim. Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Evet yenilendi. Sadece bazı yerlerde fazlalık var ilk görselde kavşağın olduğu yer (yuvarlak içi). İkinci görselde yuvarlak içindeki 4 direk. Üçüncü görselde gişeden sonra otoyola çıkarken ki olanlar tr3 değiştirilmeli sadece. Rica ederim

1 Beğeni

Tamamdır :sweat_smile:

1 Beğeni

@Suleyman_Emre_Unalir Kankacım TRextended ile alakalı bahsetmiş olduğun sectore ufak bir el atarak o kısmı birlikte kullanmak isteyen arkadaşlar için belki bağlayabilirim connection olarak trextended konusuna linkini bırakabilirim. Çünkü senin de bahsettiğin gibi orada sectorleri silseler bile ufak bir kopma illaki olacaktır :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu harika olur. Pek çok kullanıcı sürüm tutarsızlığı ve road connection’dan şikayetçiydi. Burada paylaşabilirsen güzel olur elbette. Ben de bizim forumda yabancı kullanıcılar için paylaşırım

1 Beğeni