ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

İlgisizlik genel olarak her şeye var. Bunun da nedeni artık her şeyi aktarmakta zorlanmak. Her modu takip et, oyunları takip et haberlerini yaz sonra da bir de üstüne video çek vs. bu olmuyor yürümüyor. Project Turkey de sadece mods.simulasyonturk.com’da listelendi. Şu an bu site de vakit yüzünden öylece kaldı değiştiremedik.
SimülasyonPark bu yüzden var kullanıcıların, mod yapımcılarının iletişime kurması kolaylaşıyor.

Ayrıca modların tam olarak nereye geleceğinden artık endişelendiğim için bir şey yapamıyorum çünkü daha önce bir sürü mod geldi geçti hayal kırıklığı yarattı artık yazı yazıp video çekip umut vermek istemiyorum. O yüzden gözümün önünde geliştirilen modlar daha güvenilir oluyor. Ama temel problem artık eskisi kadar hevesin kalmaması ve vakit ayırmak istememek. Senin modun da bundan nasibini aldı.
Arayas’a da OkanAvcı yüzünden kırgınız mis gibi şehirler tasarlamıştı ve benim kaliteme uymuyor falan demişti. YKS haritasının da bir yabancı tarafından sahiplenilmesine de karşıyım. Zaten kalite günümüzde değildi Roex ile güncellense de maalesef Türkiye’den mod yapımcıları özenli olarak çalışmadıkça istenilen seviyeye gelmez. O yüzden senin yaptıklarını da sırf diğer etkenler yüzünden sınırlı bırakıyor.
Bence de mantıklı olan herkesin daha iyi tanıdığı kendi bölgesini aktarması yoksa gerçekten ama gerçekten bire bir şekilde aktarmak çok zor. Bunu zaten harita yapımcıları olarak biliyorsunuz.
Kalite problemleri YKS’nin altyapısından kaynaklı güncellense de hala eski duruyor. Değiştirmek zamanınızı alacak. Ayrıca şeyi de anlamıyorum hem YKS ekibi arada uyumluluk sürümü çıkartıyor hem de Roex ile Arayas kendi başına uyarlıyor ve Project Turkey dahil ediliyor. :smiley: ??

10 Beğeni

Arayas YKS haritasını tekrardan ölçeklendirip oyun ölçeği olan 1.19’a uyarladı. Bunu yaparken kendi modellemelerini kullandı. Bu haritanın kullanım hakları Arayas’ta şuan. Dolayısıyla söz konusu haritanın orjinal YKS ile bağlantısı yok. Yaklaşık 2 senedir her ikisi de ayrı haritalar yani.

Ayrıca YKS kendi haritasını sadece oyunun güncel sürümlerine adapte ediyor şuan. Biz ise haritayı tekrardan sıfırdan update ediyoruz. Yani @Barbaros_Yanik ın dediği gibi sadece üzerine update yapmıyoruz.

Bu kadar uğraştığım bu harita çöp olmasın diye Arayas’ın ekibine girdim zaten. Sonuçta harita onun. Ben olmasam bile update etmeye devam edecektir çalışmalarımı.

Bu arada Arayas’a kırgınız ayağına aynısını şuan bana yapıyorsunuz…

Bir de ben işimden dolayı tüm Türkiye’yi araçla geziyorum. Tüm yollarda araç sürüyorum yani. Fantazi bir harita yapma peşinde değilim. Gittiğiniz yollar mümkün olduğu kadar size o coğrafyanın hissini versin yeter. Mesela @Barbaros_Yanik arkadaş mevcut güncellemelerimize tarafsız bir gözle baksa - bu arada neden kraldan çok kralcılık yapıyor anlamadım! - bunu görür. Mesela İstanbul - Adana arasına bakarsanız gerçekten o bölgedeymişsiniz hissi var. Zaten 1 kişiyle olabiliri de bu.

Zaten sıkıntı da bu… 4 Ay uğraşıp bir harita yapmışım, insanlar çoğunlukla haritanın kalitesinden ve benzemesinden memnun. Hala yok tabela emniyet şeridindeymiş, yok viyadük neden limandan çıkmamış… Sonra @HasanOfke modun nereye geleceğinden endişelenir tabi. Biz anca Promods’daki ırkçı lavuklara yalakalık yapalım. Onlar da ortadoğu gibi yaparlar Adana’yı. @Barbaros_Yanik ın göz zevki buna hayran kalır sonra…

3 Beğeni

Arayas olayı başka senle kesinlikle alakası yok. Zaten bir kişinin yapabilecekleri sınırlı bizdeki sıkıntı da bahsettiğin gibi eski haritanın ölçek sorunu, kalite sorunu yüzünden bugünlere böyle gelmesi zamanında yapanlar daha düşünceli olsaydı şimdi sizde genel ön yargıdan kurtulmuş olacaktınız. Bundan sonra yapılacak tek şey geliştirmek mutlaka alıcısı olacak. İstersen burada da Project Turkey ana konusu açabilirsin en azından daha fazla Türk oyuncuya kolayca ulaşır yabancı forumda olunca insanlara uzak kalıyor. Ama muhtemelen Arayas izin vermiyordur.

Road to the Black Sea DLC’den sonra beklediğim gibi küçük takımlar oluşup TR’yi elden geçirmeye başladılar. Bu güzel bir şey ama yukarıda bahsettiğim umut verme sorunu hala çözülmedi. Sonra da ProMods’tan TR haritası beklemeye kalıyor ki zaten Middle-East eklentisini yapanın nasıl aktardığını herkes görüp anladı. :smiley: TR’dekiler tamamen geliştirmedikçe başkasının bu tarafta çalışma yapması bizim açımızdan bir şeyi değiştirmeyecek. Türkler yapmayacaksa olmasın daha iyi…

Sanırım şu an Project Turkey(ROEX destekli), TR Extended Map, Hakkari Haritası, Diyarbakır map?, 1:1 Güney Marmara Haritası(@The.Yigido68 ne oldu bilmiyorum şu an?), Şehr-i İstanbul?, ProMods - Middle-East Add-on Adana tarafları var.

Aktif olarak yürütülen çalışmalar bunlarsa zaten önümüzdeki yıl hepsi daha iyi olacak demektir. Ben yazmıyorum video çekmiyorum diye kimse de umursamadığımı düşünmesin belki de bazı şeylerin hem ST hem topluluk tarafında daha ciddi olması için arkaplanda uğraşıyorumdur. :shushing_face:

9 Beğeni

Tarafsız gözle bunun bir alakası yok herhangi bir tarafta da değilim zaten yapılanlar doğru değil. Kralcılık yapmaya çalışan sensin durduk yere konusu dahi yokken alakasız bir konu üzerinden kendine pay çıkarmaya çalışıyorsun, var mı parkta herhangi bir konun? Aç konunu al eleştirini oradan. Benim göz zevkim ile promods da ırkçılık yapanlar ile ne alakası var? Benim göz zevkim söz konusu bile olamaz ortada Türkiye var hayaller dünyasında yaşamıyoruz. Bence sen bu konuyu devam ettirme çabası uğruna bana yanıt vermekle devam etme… :rofl::smile:

Bence Barbaros yorumlarına dikkat etmelisin kullandığın üslup yüzünden tartışmanın seviyesi değişiyor. Haklı da olsan farklı yazıyorsun.

Kullandığım üslup gayet normal, herhangi yanlış bir durum yok…

Yukarıda da söylediğim gibi ben ‘‘bir harita yapayım da, youtuber olayım da, vs…’’ derdinde olmadığım için o yüzden konu açmıyorum. Zaten zamanım da yok. Yoksa tam tersi Arayas bunları istiyor aslında. Ben ROEX forumda dahi çok aktif olamıyorum.

Açıkcası bunları buraya yazmamın sebebi sanki kasıtlı olarak bir görmezden gelme var gibi bir durum var diye düşünmem. Çünkü promods’dakiler özellikle bizle uğraşıyor şuan. Durduk yere neden bok attıkları doğuya kaydılar zannediyorsunuz?

@Barbaros_Yanik kardeş yukarda da belirttiğim… Senin yazını yanlışlıkla alıntıladım. Yani muhatap sen değildin. Ama galiba gerçek hayatta seni kimse muhatap almıyor olmalı ki bi acayip gaza geldin. Çok uzatma istersen. Çünkü yazdıklarının üslubu biraz dengesiz.

Merhabalar:raised_back_of_hand:

TR Extended Map ilk sürümünde Promods ile bağlanır mı? Neden olmasın?

Detaylar yakında…

13 Beğeni

Gülüp geçiyorum. :smile:

2 Beğeni

image image image image

Ya 14 bildirimi görünce PM Türkiye’yle ilgili birşey oldu sandım :joy:

1 Beğeni

Bir türlü yardım konusunu bulamadım o yüzden buradan yazıyorum ilgili yere taşırsanız sevinirim. Son bir kaç zamandır ETS2’de WOT yükü taşırken tren veya gemi geçişlerinde bu sorunu yaşıyorum. İşin kötü tarafı bu hatayı veriyor oyun saati 1-2 saat yani gitmiş gibi ilerliyor gidemediğim halde ve sonrasonında tır’da gaz yemiyor sadece ileri geri vites geçişleri oluyor ve tırı hareket ettiremiyorum. En az 10 defa açtım kapattım. Daha önceki yaşadıklarım da yükü iptal etmiştim. İş çok can sıkmaya başladı o yüzden burdan yazayım dedim belki bir çözümü vardır. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Harita modlarında harici sözleşmelerde hep bu hatayı verecektir, maalesef bir çözümü yok. Var olan şehirler arası yapsanız bile kabul edilmiyor örnekteki gibi. İşleyiş böyle.

2 Beğeni

Promods İskenderun dan 3 görsel

5 Beğeni

promodsu silmeyi düşünüyorum bu kadar da olmaz

3 Beğeni

ben sildim bile. tr extended kuracağım tek harita olacak bu gidişle inşallah

2 Beğeni

Platypus ah üzümlü kekim… :smiley:

1 Beğeni

AHAHAHHAHAHAHAH yks team’in 2020 sürümü gibi olmuş. Promods Türkiye’nin Hatay, İskenderun kısmı leş olacak belli oldu. Aksara, Ankara, Bolu, İstanbul hattını iyi yaparlar umarım.

4 Beğeni

bunu yapan kişi ortadoğu eklentisini yapan kişi değil mi? sadece tabelaları değiştirmiş gibi duruyor, ana haritayı yapanların yapması gerek.

Sanırım Bolu’ya kadar Ortadoğu’da tutacaklar bizi… Büyük ihtimalle.