ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

Şöyle bir şey yaptım…

7 Beğeni

https://promods.net/viewtopic.php?f=42&t=34392

Middle-East güneyindeki Taba’dan Afrikaya uzanan yolun başlangıcı…
ilk sürüm yayınlanmış.

5 Beğeni

bir bu eksikti :smiley:

2 Beğeni

promods Antakya

4 Beğeni

Geçenlerde buradan bir kardeş, platypus bizi Ortadoğu sanıyor demişti.
Umarım yanılır ama dediğinde haklı.
Taba şehri ile Mersin birebir benziyor, bu olamaz.
Nüfusu geçtim, büyüklüğü de neredeyse taba gibi.
Her yerden yazdım Promods ekibine, umarım kaale alırlar, pek sanmıyorum yine de. Neyse

8 Beğeni

Hala söylediklerimin arkasındayım, Promods’un normal ekibi Türkiye’ye dahil olmazsa Platypus Türkiye’yi ortadoğu gibi yapacak. 2.50 sürümde oynayanlar editör gözüyle ortadoğu’daki yapılan hataları görmüştür.
Ne yazık ki Türkiye’ye bu şekilde yazık olacak. Yolu benzetebilir rotayı yapabilir düzgünce ama şehir içleri YKS Plus gibi bişey olacak .
Oyun içinde dokular dahi bildiğin Suriye yani, editör kullananlar veya harita yapan harita işi ile ilgilenenler bilir, bu bitki örtülerinin seçenekleri haricinde ayrıyetten renk ve doku seçenekleri vardır. Platypus’un sanırım seçenekleri takılı kaldı her yerde aynısını devam ettiriyor. Resimlerde kullanılan bütün bitki ve çevrelerin renkleri ile gerçeği alakası yok, ki buna editörde destek verilmiş aynı dokudan 50 adet yapılmasın diye renkleri ile veya çeşitlendirebilin diye size seçenek sunmuş, Platypus nasıl Promods ekibinde gün geçtikçe şaşırmaya devam etmekteyim…

16 Beğeni

Çok yanlış gidiyor çok…

3 Beğeni

Bu söz çok söylendi zamanında herkes tarafından, kimseden beklemeyin beklemeyin… Çok övdüğümüz Prodmods’un lâyık gördüğü belli. Kendi ekibi dahil bile olamadı hala… Kendi ekibide Feribotla Gürcistan’a geçilip 30 kilometrekarelik alan yapsın. Ne diyeyim.
Yapacaksa Türk insanları, bizler yapacağız.

5 Beğeni

Hayır Türkiye’nin kötü olmasını geçtim Promods bakıp Arkadaş sen napıyorsun? demiyor mu anlamıyorum ya.

1 Beğeni

İlk resimde Norrfood firmasının aynısını Türk Market diye yapmışlar xD

Elin Rumeni bile türkiye haritasını geliştiriyor. (ekipte affluence isimli arkadaş var.)
bkz. roextended
bkz. project turkey

TR Extended Map :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :relaxed: :smiling_face_with_three_hearts: :tr:

@bona @sctn @emre54

16 Beğeni

İşlerine gelmeyince Türkiye avrupa ülkesi değil demeyi iyi biliyolar :confused: Ama bi bakmışsın sonra gürcistan ordan sırıtıyor

1 Beğeni

Gürcistan’ı da Orta Doğu eklentisi ile aynı kişi geliştiriyor da buradaki temel sorun, Türkiye’nin Trakya kısmı hariç Asya’da sayılıp Gürcistan’ın Avrupa’da sayılması. Kusura bakmasın kimse, iki yüzlülük gibi bir şey bu.

5 Beğeni

Yahu o harita daha İstanbul’u yapıyor,tamamını çıkarana kadar ömür biter.

1 Beğeni

Mersin-Adana-Osmaniye-Hatay-Kahramanmaraş-Kilis-Gaziantep bölgesi sanayi bakımından zengin bir bölge,inşallah güzel düzenlenip çıkarırlar.Hem liman hem sanayi bakımından güzel düzenlenirse güzel bir şekilde Türkiye’ye giriş yapmış olurlar.

Slm. Türkiye haritasını Arayas geliştirmiyor. Project Turkey haritasında ben (affluence) yanlız çalışıyorum. Fakat Arayas harita yapımında çok daha deneyimli olduğu için beni yönlendiriyor. Ayrıca ROEX olmadan Project Turkey haritası kullanılamaz. Çünkü Türkiye haritası ROEX modellerini de kullanıyor. Ne olursa olsun hiç kimse de yokken Arayas YKS haritasını yeniden ölçekleyip düzenlemeler yaptı ve herkes bu haritayı yıllarca kullandı. Yani Arayas biraz zor biri olabilir fakat harita yapımı gerçekten çok zor arkadaşlar. İnanın 1 kişi ile uğraşılmıyor. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, sonuçta Arayas buna ciddi emek verdi ve bunu korumaya çalışması gayet normal.

Ayrıca Ben sıfırdan bir Türkiye haritası yapmak yerine, özellikle eski YKSRK’ye ilave olmasını istedim. (Hatta daha öncesinde TR-Extended’la dahi iletişime geçtim) Böylelikle harita yapılırken iyi-yada kötü elimizde bir bütün olarak Türkiye haritası olmasını istedim. Sonuçta YKS haritasının da tüm olarak ortadan kalkmasını istemedim. Sonuçta orada da çok fazla emek var. Hatta Okan Avcı ile bile iletişime geçtim dahil olması için. Tabi herkes Arayas’ın ekibine dahil olmak zorunda değil.

Haritadaki şuanki önceliğim hızlı bir şekilde eski yolları değiştirmek ve bu arada bazı yeni şehirler ekleyerek mevcut şehirleri de güncelleştirmek. Ayrıca her update ile önceki sürümlerde de düzeltmeler yapılıyor.

Bunun haricinde özellikle bir rahatsızlığımı belirtmek istiyorum. Arkadaşlar mevcut Project Turkey haritasını bir Türk olarak ben güncelliyorum şuan. Fakat çok enteresan bir şekilde Türkiye’de bu harita fazla konuşulmuyor. Buna Similasyon Türk de dahil. Hatta ilk başta bu haritayı çok beğenerek paylaşımlarını yapan youtuber arkadaşlar artık yeni paylaşımlar yapmıyor. Yanlış anlamayın ben bu haritayı meşhur olayım, youtuber olayım falan diye yapmadım. İşim olmaz bu işlerle. Ben öncelikle kendi oyun zevkim için bu projeye dahil oldum. Fakat ‘‘keşke Türkiye’de harita yapımcılar artsa’’ diyen SimilasyonTürk’’ dahi bu haritayı hiç gündeme getirmedi. Bu biraz garibime gitti açıkcası.

Neyse ben yine kendi zevkime göre haritayı güncellemeye devam ediyorum. Fikir ve önerilerinize (makul olmak kaydıyla :thinking:) açığım.

Haritanın mevcut durumunu buradan izleyebilrsiniz : Project Turkey Çalışması

6 Beğeni

‘SLM’, benim üstteki yazımı alıntılamamı anlamadım ama her neyse,
1- İlk paragrafta yazılanları artık herkes biliyor, harita işi zor ve 1 kişi ile ilerlemez.
2- Var olan hiçbir harita Türkiye standartları veya Türkiye diye nitelendirebileceğiniz şekilde değil.
3- Birileri çıkıp hala olan haritayı düzenlemeye kalkarsa kimse kusura bakmasın ne burada ne de Türkiye’de bunu oturup oynayacak adam yok. Gerçeği ile alakası olmayan, çok basit ama göze batacak hatalar bulunan haritada kimse oynamaz.
4- Ro Extended diye bir muhabbet ayağına 2 ton dosya ile başka map’leri birleştire birleştire belkide Türkiye’yi insanlar oynamak istemiyor?
5- Okan Avcı hakkını yemek gibi olmasın güzel düzenliyordu.
6- Kusura bakmayın, haritadaki eski yolları değiştirmek üzerinde oynamak bir çok hataya yol açar, sıfırdan yapılan yoldan uzun sürer ve kolaylığa kaçar ne yazık ki. Bunu herkes biliyor YKS kafaya göre yapılmış yolları sadece %20 lik kısımı benzetilmiş bir harita. Hala üzerinde çalışmaya devam ederek kendini emeklerinize yazık ediyorsunuz…
7 - Türkiye’de bu haritanın çok konuşulmaması da önceden edinilen YKS map’e karşı bir beğenilmemezliktir. Var olan haritanın üzerinde oynayarak çok fazla bir gerçekçilik yakalaman mümkün gözükmüyor, nedeni ise sen Fethiye’yi ekliyelim üzerine 2 köy ekliyim derken ana kavşağı kaçırıyorsun, sonrada gerçekçilik kaybolup göz zevkine hitap eden bir haritaya dönüşüyor. Çünkü yol çizilirken ona uygun kavşak gelecek şekilde yapılmamış. Sözümü de yanlış anlama Fethiye rastgele bir örnekti.
8- Türkiye’de harita yapımcılarının artması güzel bir şey ancak doğru ve gerçeğine uygun yapılan haritalar daha çok konuşulacaktır dikkatinizi çekmek isterim ki …
9- Sizde kendi ağzınızla, ve benimde az önce bahsettiğim gibi ‘Kendi zevkime göre haritayı güncellemeye devam ediyorum’, kusura bakmayın ama buradaki kimse sizin göz zevkinizi değil var olan Türkiye’yi ister bir kez daha harita yaparken dikkat etmeniz gereken yeri belirteyim. Siz veya herhangi biri kendi göz zevkine göre yapmaya devam ettikçe kimsenin bu ne hoşuna gider ne de 2-3-5 saatten fazla oynanır ufak naçizane fikir ve görüşlerim idi.
Kolaylıklar diliyorum.

10 Beğeni

Senin yazıyı yanlışlıkla alıntılamışım. Kusara bakma.

Project Turkey yeni versiyonları yapılırken eski yollar tamamen silinip yeniden yapılıyor. Sadece bazı şehirler şimdilik aynı bırakılıyor. Sanırım yeni güncellenmiş yerleri incelemedin.

Fethiye güncellemesi ilk update. Kendi ilim olduğu için özellikle o detayları ekledim. 2. Versiyona bakarsan farklılığı görürsün. O ölçek ve sıklıkta yerleşim yeri yok ve olmayacak.

Valla 3 ay bir harita üzerinde çalışıp ta kendi göz zevkimi dikkate almazsam uğraşmanın bir anlamı yok. Sonuçta bu harita işi gönüllü.

Ayrıca haritayla ilgili şunu gözden kaçırmamak gerekli ki, bire-bir o bölgeyi yapmak için SCS gibi bir harita ekibine sahip olmak gerekli. Dolayısıyla benim önceliğim (en azından şuan için) bire-bir haritayı yapmak yerine oynarken o bölgenin hissini vermesi. Mesela İzmir Limana bakarsan görebilirsin. Liman girişinde viyadük, girişte tanklar, karşısında tren garı var gerçekte olduğu gibi. Ama tabiki aynıları değil.

Bu arada yanlış anlama haritanın indirilme rakamları oldukça yüksek. Sadece özellikle SimilasyonTürk ekibinin ilgisizliği biraz garibime gitti, naçizane.

2 Beğeni

Valla daha fazla detaylandırmayacağım, komik sadece gülüyorum… :joy::joy: Kendi göz zevkini dikkate alarak yaparsan burada kimse konuşmaz. Haritanın indirme oranı da niye yüksek acaba bir düşün sonra karar ver acaba neden yüksek :joy::joy::joy: neyse ya uzatmayacağım fazla.
Bu arada tabelalar emniyet şeridinde değil yolun çimenliğinde olur göz zevkinede hayran kaldım vallahi.

2 Beğeni