ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

Teaser yayınlandı. En azından yakında çıkacağını biliyoruz. Multiplayer bile Eylül başı falan deniliyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Hello,

Some work done today on Middle-East addon with first views of the city of Mersin, Turkey
However, this will not be ready for next version 2.50 …

Türkçesi
Merhaba, Türkiye’nin Mersin şehrinin ilk görünümleriyle Orta Doğu eklentisinde bugün yapılan bazı çalışmalar Ancak, bu bir sonraki sürüm 2.50 için hazır olmayacak …

7 Beğeni

@bona görmesin beyler

3 Beğeni

Bir Mersinli olarak, şu an hissizim :slight_smile:
sadece nüfus tabelası benzemiş şimdilik :))

5 Beğeni

ahahahahahaahhahahaha :smiley:
pıramoss

3 Beğeni

Gördüm @HasanOfke :relaxed:

Şehirlerin kendi kimliğinin oluşması için yerel modellerin bulunması gerekiyor. Aksi halde kopyala-yapıştır şehirlerle karşılaşmak kaçınılmaz.

Model tasarlamak pekâla zor, fakat tabelaları gerçeğine uygun yerleştirmek benim bile yapabildiğim kolay bir iş.

Mersin şehrinin nüfus ve rakım bilgisi sanırım wikipedia’dan alınmış. (Wikipedianın ingilizce versiyonunda rakım 10 görünüyor. Türkçesinde ve gerçekte ise 5) Bu nedenle görüntüdeki tabela, şehir girişinde bulunan aşağıdaki tabeladan farklı görünüyor.

image

Promods ekibinin bir parçası olması sebebiyle, geliştirici Platypus’dan umutluydum ama, paylaşılan görseller işin başa düşeceğini gösteriyor gibi.

Ekleme: Mersin şehrinin oyuna aktarımı ile önemli bir hata daha var. Harita planından görebildiğim kadarıyla şehir içi geçişi eklenmiş. Gerçekte bu yol ağır taşıtlar için yasak. Liman ve Serbest Bölgeye geçiş için Kuzey Çevreyolu ve 151. Cadde kullanılması gerekiyor. Sadece bu yollar yer alsa hem gerçeğe uygun olur, hem de şehir içinin yansıtılması zorluğundan da kaçınılmış olurdu. (Mersinli değilim, hiç gitmedim. Biraz araştırma neticesinde öğrenilebiliyor bu bilgiler. )

image

7 Beğeni

Platypus’a sadece limanın içinden (limanda çalışan dostların da yardımıyla) 11 HD resim gönderdim :))
Totalde serbest bölge girişi, ve konsept haritasına bakarak Pozantı inişi dahil (Adapazarı’ndan bayram dönüşü) liman vs vs vs dahil 29 resim gönderdim, hissizlik had safhada bende:))
Bakalım, kör bir umuda tutuncaz mecbur, 52 kat benzesin yeter gibi bu ilk üç görüntüye bakarak
Ayıp sana platypus.

3 Beğeni

yanlış kişilere göndermişsin :smiley:

2 Beğeni

Burada çok fazla takılıp kalamayız gibime geliyor, konuyu fazla meşgul etmeden özetleyeyim:
Ülkemiz büyük, bunu oyunda tam temsil etmeleri imkansız, Suvalki gibi vs birçok küçük il oyunda bir şekilde (harita yapımcılarının da oralarda yaşamaları ve yardımlaşma konusu dolayısıyla) tam temsili az çok olabiliyor. Batum-İstanbul-Adana üçgeni içinde çok fazla beklenti, sadece üzer. Girdik, gördük “keşfedildi” denildi mi, bas devam et olacak bir süre gibi.
Ama nolursa olsun, ilk günlerini de bildiğim ekibe saygım var, bir şekilde planları içinde bir iki sokakla da olsa yer almak güzel.

2 Beğeni

Hello,

Thanks for comments :

• City entry signs will be updated with CAPITAL names
  • The idea with the Israeli flag was to include an additional connexion to Haifa in this add-on but it’ll finally not be the case …
    Only a connexion to Lebanon (Tripoli) will be activated. Also the port was reworked with better asphalt texture
    Here the actual map (roads are just placed, no decor done)
    Note : this map come from my game that is configured in french. Naturally, ‘Iskenderun’ will appear in english/turkish language

Regards

Türkçesi
Merhaba, Yorumlarınız için teşekkürler: - Şehir giriş işaretleri BÜYÜK isimlerle güncellenecektir - İsrail bayrağı ile ilgili fikir, bu eklentiye Hayfa ile ek bir bağlantı eklemekti, ancak sonunda durum böyle olmayacak … Yalnızca Lübnan (Trablus) ile bağlantı kurulacak. Ayrıca liman daha iyi asfalt dokusu ile yeniden işlendi İşte gerçek harita (yollar yeni yerleştirildi, dekor yapılmadı) Not: Bu harita, Fransızca yapılandırılmış oyunumdan geliyor. Doğal olarak ‘İskenderun’ İngilizce / Türkçe olarak çıkacak Saygılarımızla

8 Beğeni

https://blog.promods.net/2020/08/promods-2-50-previews-hungary-and-northern-balkans/

birkaç güne de güney balkanları tanıtacaklarmış böyle böyle yaklaşıyor :slight_smile: bayadır oynamıyorum en azından şu sürüm ile dönüp tekrar takılalım :slight_smile:

3 Beğeni

Şehirler arasındaki mesafe fazla kısa gibi sanki…

1 Beğeni

Ölçek nedeniyle kısa.

Yemin ederim Nevşehir-Niğde arasındaki D765 yolu köyümün hemen yanında. Nasıl yapacaklar acaba çok heyecanlandım.

1 Beğeni

Olmaz ama keşke D805 i de getirip Kayseri’ye de girselerdi

Promods Mersin’den 3 resim

10 Beğeni

Fotoğraflara nereden ulaşıyorsunuz?

https://promods.net/viewtopic.php?f=2&t=30006&start=710

3 Beğeni

https://blog.promods.net/2020/08/promods-2-50-previews-southern-balkans/

Hello,

Continued today developments in Mersin area .
Those areas are not yet fully finished and, anyway, will not be ready for 2.50

Regards,

Merhaba, Bugün Mersin bölgesinde gelişmeler devam etti. Bu alanlar henüz tam olarak tamamlanmadı ve zaten 2.50 için hazır olmayacak. Saygılarımızla,

6 Beğeni