ETS 2 - Project Turkey Haritası

merhabalar öncelikle haritanızı çok severek ve beğenerek oynuyoruz fakat sizden bir istirhamım var afyon antalya yolunda ilçe girişlerindeki ada kavşaklarını kaldırma imkanınız var mı ? aracımla çevre yolunda 90-100 giderken bir anda ada kavşağı geliyor orda Aİ trafik sıkışıyor bu konu hakkında inceleme yaparsanız çok sevinirim tekrardan yaptığınız işten dolayı başarılar dilerim kolay gelsin.

okancım haritayı promods 2.51 ile aynı anda oynama şansımız varmı?

Arkadaşlar bu haritaya ne oldu bilen birisi detaylı bir şekilde açıklayabilir mi ?

1 Beğeni

Artık arayas yapıyor haritayı

Arayas umarım fazlalık olan ağaçları kaldırır çok gereksiz ağaçla doldurulmuş harita işsizlikten ağaç dikilmiş tr nin heryerine .d

1 Beğeni

haritadan bayadır ses soluk yok en son roex 3.0 gelecekti hala bekliyoruz neden bu kadar uzun sürdü ?

Arayas geçen test sürüş videosu çekmiş Kastamonu Karabük bolu buralar yapılmış

1 Beğeni

40 yıllık (tamam 40 değil daha az yıllık) İstanbul Ankara otoyolunun yarısını 2 şerit yapmış yanlış görmediysem… Ağlıyorum şuan :')

Bolu tüneli de yok herhalde

1 Beğeni

Arayası ciddiye alan var mı Allah aşkına? Dalga geçiyor resmen bizimle. Yapma kardeşim yapma artık sen harita felan! Zaten yapamıyor, bazi yapılan iyi yerleride bizlerden birileri yapmıştı. Hikaye anlatıyor adam bulamıyorum diye, herkese tepeden bakan biriyle kim çalışabilir? Project Turkey haritasıbenim için rafa kalkmıştır. Oynayan oynasin.

1 Beğeni

onun derdi sıkıştırmak harita editörünü açmayı yapmayı biliyor ama roexin hali ortada hiçbir zaman adam akıllı bir şey çıkaramamış road to the black sea’den önce kullanıyordum arada ancak bizimkilerin yaptıklarını görünce ya da diğer mod çalışmalarını promods haricinde konuşuyorum arayas’ın çalışmalaır üstünkörü oluyor…

kafasına göre kendi zevkine göre hazırlıyor işte haritanın sahipsizliği bakın nelere yol açtı :slight_smile: adam bildiğin tr haritasına çöktü böyle bir şey yok :smiley:
promods middle-east’i yapan kişi bile böyle değil

yukarıda izlediğim videoda evet bazı açılardan yksnin ilk sürümüne göre daha iyi diyebilirsiniz ama artık iş değişti niye hala tryi kendine monte etmeye çalışıyor? ne kadar kişiye ulaşacak? kimin umrunda?

3 Beğeni

benim anlamadığım bizim türkiye projemiz nasıl yabancı birinin eline geçti, bizden iyi kim yapabilir zaten bizim ülkemizi? bende hiçbir tr haritasında oynamıyorum zaten, trextended ı bekliyoruz :smile: gelsinde 2-3 saat türkiyeden çıkamayalım :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Oyuncuyusbis yapıyor yks team haritasını geliştiriyor esenler aştı unova dinlenme tesisleri yapıldı çok güzel olacak

2 Beğeni

Sorun arayas’ta veya yabancılarda değil bizde. Neredeyse her hafta yeni bir Türkiye Haritası çıkıyor. Aslında bu işi hakkıyla yapacak çok kişi var ama ne yazık ki hiçbir zaman ortak bir proje yürütülmüyor, yürütülemiyor. Sonuç olarak bölge bölge, diğer haritalarla uyumsuz bir şekilde çıkıyor veya böyle elin adamı gelip o kadar emeği çar çur ediyor…

10 Beğeni

Ortak proje yürütülebilir ama herkesin çalışma stili farklı. O yüzden kimse kimse ile birleşemiyor ne yazık ki. Mesela bağımsız bir yapımcı 1:1 ölçekli harita yapıyor fakat projede çok yer var. Bu yüzden başka birinle birleşmek istiyor. Fakat 1:1 çok zaman harcadığı için kimse uğraşmak istemiyor. Bu sefer 1:1 ölçekli map yapan bir kişi de 1:19 map yapmak istemeyebiliyor. Bu yüzden birleşemiyoruz.

3 Beğeni

Aynen öyle. Anlaşmazlıkların büyük bir çoğunluğu farklı ölçek isteklerinden kaynaklanıyor. Misal ben, 1:19’da Türkiye sığmaz güzel durmaz diye düşündüğüm için Extendedda yer almıyorum. Yine bu şekilde kendi ölçeğinde kendi haritasını yapan bir sürü arkadaş var. Kaliteli yapan da çok nadir bulunuyor. Açıkçası kimse haritasını bir başkası da aynı anda yapsın istemez. En azından kuralsızca. Ben istemem mesela. Benim yol yaparken belli kurallarım vardır şöyle olsun böyle olmasın gibi ama ekip oluşursa o yapan arkadaş mesela benden çok farklı yaparsa uyuşmazlıklar ortaya çıkar. Ayrıca bu harita konuları bayağı ihtisas (umarım doğru kelimeyi kullanmışımdır) sahibi olmak zorunda. Yoksa editörün tüm özelliklerini bilmeden yapılan bir harita kaliteli olmuyor. Ben 2016’da kullanmaya başladım ve daha geçen gün öğrendim curve kullanmayı gibi mesela. Yol koymayı öğrenen herkes harita yapmayı öğrendim diyip türkiye haritası çıkarmaya çalışıyor ve sonra maalesef kötü işler çıkıyor. Ve büyük bir ekip kurulursa kalite farkı illa ortaya çıkacaktır. Birinin yaptığını diğeri beğenmez vs vs… Bu yüzden gruplaşamıyoruz. Kurallar düzgünce konulur ve örnek yollar gösterilirse (bakın böyle yapacaksınız gibi) belki gelecekte böyle şeyler olur ama herkes kendi kafasından yaptığı sürece bırakın bir araya gelmeyi tek bile düzgün harita çıkaramıyoruz. Kimisi editörü iyi kullanamıyor, kimisi önemli yerleri koymuyor. Sonuç olarak iki farklı dandik haritayla karşılaşıyoruz. Haritacı her arkadaşın emeği değerli fakat mod kalabalığı yaşanmaması adına kaliteli işler çıkarmadıkça bakın biz bunu yaptık/yapıyoruz tarzında mod çıkarmamaları çok daha sağlıklı olacaktır.

5 Beğeni

Neye Nereye nasıl nerden bağlandı anlamadım birşey ben. Yol tabelaları yanlış. TEM otoyoluna bağlanmadan nasıl gitti oraya ben mi göremedim . Abi kafam yanıyor

Sonuna kadar haklısın her önüne gelen harita yapıyor ama boş. Bir ekip kurup bölge bölge ilerleseler harita on numara olur, bir kişi yolları ayarlar bir kişi yol çevresini yapar bir kişi şeirleri yapar. Scs bu şekilde ilerletiyor işlerini bir kişiye kalkıp sen bir ülkeyi oyuna dök döse SCS o iş yürümez.

2 Beğeni

1:1 ölçekte 500 km gidecek işsiz olan biri varsa kafasına sıksın. oyunda 500 km gitmek nedir arkadaş .d o 500 km yi gidenin aklından şüphe duyarım :smiley:

3 Beğeni