ETS 2 - Project Turkey Haritası

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

Ben ugurcan muğla da yaşıyorum

Haritayı yeni güncelleme ne zaman gelir

Muğla guzel olmuş marmaris Datça ve Turgutreis olacak mi

Roex’in kendi sitesinde haritanın 1.40 uyarlı hali bulunmaktadır.

Bu haritayı en son yıllar önce Yılmaz abilerin paylaştığı haliyle oynamıştım. Bugün bir yükleyip bakayım dedim ama az kalsın bilgisayarı elime alıyordum :smiley: Ets2’de çok farklı mapler denedim, daha yüksek sistem özellikleri isteyen oyunlar oynadım. Hiçbirinde 95 CPU 85 GPU sıcaklığı görmedim. İstanbuldan Bodrum’a kadar gittim ve şehirlerde sürekli fps düşüşü oldu. Laptop veya düşük sistemle oynayan arkadaşlar dikkat etsinler. Memleketi göreceğim diye bilgisayarınızı çürütmeyin. :smiley: Haritayı yapanların eline sağlık ancak bu harita özellikle laptop ile oynayanlar için değil. Benden söylemesi.

4 Beğeni

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

Merhabalar,

ROEX ekibi Türkiye haritasini güncellemeye devam ediyor. Proje ile ilgili kimse bir sey yazmayinca sizleri bilgilendirmek istedim. Öncelikle bundan böyle Project Turkey ismi tarih oluyor. Merak etmeyin tarih olan sadece ismi olacak. Cünkü gördügüm kadariyla Arayas’in hedefi tüm Türkiye haritasini bitirmek. Iberia ciktiktan sonra ROEX 3.0 versiyonunda, su anki Project Turkey haritasi ana haritaya ekleniyor. Bu sebeple 3.0 sürümü yayinlandiktan sonra, kafa karisikligina mahal vermemek adina burdaki basligin güncellenmesi gerekecek

3.0 versiyonu ile @gonenc_mentese ve @okanavci’nin yaptigi Bati ve Orta Anadolu haritasi, Arayas’in yaptigi Samsun-Hopa hattiyla birlesiyor. Istanbul’dan baslayip Gürcistan sinirimizda biten, tüm Karadeniz sahili kismimiz tamamlanmis gördügüm kadariyla. Ayrica gecen sürümde haritadan YKSRSK zamanindan kalma Gürcistan, Azerbaycan gibi yerler cikarilmis sadece Promods ME eklentisi yüzünden Suriye’deki birkac sehir kalmisti. Bu sürümde onlar da haritadan cikarilacak. Yeni yapilacak Hatay üzeriden Promods ME’ye baglanti saglanacak. Yani projede ROEX ana haritasinin disinda sadece Türkiye olacak. Ayrica 3 sehir rebuilt oldu ve boylece ROEX’in Türkiye haritasinda, eski YKSRSK haritasindan kalma hicbir bölge kalmamis oldu.

3.0 versiyonunda yeni eklenen sehirler:

• Sinop
  • Bartin
  • Zonguldak
  • Karabük
  • Kastamonu
  • Bolu
  • Hatay

3.0 versiyonunda rebuilt olan sehirler

• Balikesir
  • Usak
  • Denizli

Haritanin son hali bu sekilde. Henüz yeni yollarin hepsi bitmis durumda degil. Fakat kisa zamanda bitecektir tahminim. Aklinizda canlandirmaniz icin ekledim.

Not: Ben sadece bu projeyi yakindan takip eden birisiyim. ROEX ekibi ile bir baglantim yoktur. Yaziyi sizleri bilgilendirmek adina yazdim. ROEX 3.0 versiyonu yayinlaninca burada sizlere haber veririm. Haritanin ne zaman cikacagini ben de henüz bilmiyorum fakat cok beklemeyecegimize eminim.

19 Beğeni

Promods TR’den çok daha iyi olduğu ortada. :100:

8 Beğeni

@celikosman giresun ve rize yok. Bu iki şehir olmazsa olmazımız. Arayas iyi niyetli ama o iki şehri inşallah yapar. Benim bildigime göre yapmayacak. Yani ben samsundan hopaya gidecegim giresun ve rizeyi atlayacagım öyle mi? Bana sacma geliyor. Yanlış yoldalar. Tır sektöründe doğu karadeniz çok rol oynar. Ha erleri yok herhalde. Batıyı ballandıra ballandıra yapmakla olmuyor sadece.

Şehir yerine yol üzerinde ilçe gibi göstermiş olabilirler, çıkınca detaylıca anlarız.

Hocam, yol üzerinde bir kaç birseyler var ama en azindan şehir tabelasi nüfus felan koy ki en azindan oradna gectigimizi anlayalım. Yinede bekleyelim bakalim nolcak.

Valla keşke şehir olarak olsaydı bence de arka haritaya çok takılıyorlar yaparken… :frowning:

Karabük-Zonguldak arasını kim rebuilt etti bilmiyorum ama yeni hali olmamış. Oranın eski hali doğru olanıydı, orası hala daha gidiş gelişlidir bol tünelli ve virajlıdır. Orayı yapan arkadaş okan avci veya gönenç abi olduğunu sanmıyorum…çünkü gerçeğinden oldukça uzaklaştırılmış…bunu bir türk arkadaşın yapması gerekirken roex ekibinden yabancilar yapiyorsa çok yazık…karadeniz sahil yolundan bahsetmiyorum bile…arayas bey fazlaca tünel eklemiş ama Giresun ve Rizenin olmayışı bu haritayı karadeniz sahil yolu anlamında anlamsız kılıyor malesef. Kim ne derse desin o kadar uzun tünel eklemek yerine karadeniz sahil yolu eskisi kalsaydı çok daha iyiydi. :unamused:

2 Beğeni

Hocam eski yks de trabzon-giresun arası mesafe uzundu. Pt de cok ama cok kısaldı bikere orada bile hata var. Simdi de giresun ve rize nin olmayışı fiyasko üstüne fiyasko . Kac kere dedim ona yapman lazim diye ama yani :expressionless:

Yeni hali daha yayinlanmadi hocam. Sen hangi haritada oynadin o bölgeyi? @Lazrail61

Rize-Giresun konusu da bence zamanla hallolabilecek bir mesele. Ölcek dolayisiyla eklenmemistir muhtemelen. Sonucta nihai halini almis bir proje yok ortada. Benim anladigim kadariyla tek basina calisiyor Arayas ve yavas yavas ekliyor illeri. Tüm bölgeler bitince illaki güncellemeler gelecektir. Fakat bütün sehirleri yapmasini beklememek lazim. Sonucta bu adam Trabzonlu veya Samsunlu oldugu icin bu sehirleri haritaya eklemedi. Burda Izmir’in ilcelerini isteyen bir arkadas vardi, neredeyse herkesten linc yedi. Harita yapanlara sadece öneride bulunmak gerektigi kanaatindeyim. Yoksa herkesi dinlemeleri diye bir sey mümkün degil. Hele ki bu isten ücret istemeyen kisilerse bunlar.

Arayas’in harita yapim metodunda benim de begenmedigim seyler var. Bunu kendi forumlarinda dile getiriyorum. Burda onun ve sitesinin savunuculugunu yapmak gibi bir derdim de kesinlikle yok. Fakat ben bu oyunda en cok kendi ülkemde oynamaktan keyif aliyorum ve bu projenin yeterli kalitede oldugunu düsünüyorum. Bu harita disindaki bizlerin yaptigi alternatifler henüz cok kücük bölgeleri kapsiyor. Kendi projelerimizle ilgili bircok kez yazi yazdim isteyen girip bakabilir ne yazdigima.

2 Beğeni

Hocam zaten sizin paylaştığınız o yol resimlerine bakarak ve gerçeğinide bildiğim için buna dayanarak yazdım Karabük-Zonguldak yolu öyle değil gerçekte. eski yks de olan yol gerçeği ile aynısıydı yani madem rework ediliyor bazı yerler orjinalinden şaşılmamalı…ölçek konusuna gelirsek evet 1:19 da her yer sığmıyor lakin karadeniz sahil yolunuda trabzona kadar tünelde gitmek de saçma hocam…çünkü gerçekte evet tüneller var ama tünel yerine sahil manzarası çalışsaydı arayas daha makbul geçerdi…ama dediğim gibi bunları arayas değil Türk bir arkadaşın yapması gerek. Benim bu projede tek desteklediğim yerler okan avci ve gönenç abinin yaptığı bölgeler. Arayas malesef bu işten pek anlamıyor. Bir harita yapımcısı olarak bu da benim görüşüm…kimisi beğenir kimisi beğenmez ama ben malesef doğu karadeniz hattını beğenmedim…işçilikten manzara yapmaktan kaçmak için tünelle işi çözmüş gibiydi arayas orda sanki.

2 Beğeni

Hocam arayas ile görüş sen, bi el at bizim sahil şeritine :slight_smile: muazzam yaparsin :slight_smile:

1 Beğeni

En son alacam arayasın elinden o işi zaten öyle görüniyi :joy: :+1:

2 Beğeni

Arayas inatlaşmaz yani . Deriz ki kardesim iyi niyetlisin ama bu bölge halkindan tepki var burayi istersen daha iyi bilen biri yapsin. O da dicek ölçek mölçek diye ama Mesela Türk olan yapar o tarafı. Neyse 3.0 güncellemesini bekliyelim bi :slight_smile:

trabzonun bütün ilçelerini diziyomuşum sonra ahah :joy:

1 Beğeni

haritadan başka fotoğraflar alabilirmiyiz zonguldak tarafından falan