ETS 2 Onal Map Turkiye [Ana Konu]

Harita çok güzel çok keyifli gerçekten. arada fps dropları oluyor ama benim ekran kartı eski olduğu için. yüksek ekran kartlarında çok yapmıyordur diye tahmin ediyorum. Bugün ilk kez oynadım bu haritayı. Önce Bandırma’ya oradan da geri Kırklareli ne kadar yük götürdüm şimdi Dereköy sınır kapısından çıkıp Avusturya’ya yük götürüyorum. ileride tabeladaki diğer yerler eklenince harita daha büyük farklı yerlerin olması daha güzel olacak diye düşünüyorum.

1 Beğeni

:thinking:

7 Beğeni
14 Beğeni

öncelikle emeklerine ve eline sağlık bir harita yapımcısı olarak…harita iyi giderse karadeniz ve Ankaraya kadar olursa ve daha geçekçi olursa hertürlü bağışda yaparım çünkü zor iş bende çok yaptım…
mod süper zaten detaylar felan iyi böyle devam…
gelelim eksilere…haritada gerçekçilik adıına tuhaflıklar mevcut mesela osmangazi köprüsne varmadan yani bursaya giden yolda istanbuldan çıktığımız hiç belli olmuyor…şehitler köprüsünden hiç geçmeden oraya varıyoruz.snırım onu sıgdıramadın ama ora çok öenmli gerçekçilik için.ben olsam napar eder oraya onu eklerdim köprüyü…

ve birde edirne-ankara otoyolu koceliden devam etmicekmi düzce kocaeli kopuk olmuş devamında sannırım düzeltilir oaralar…

3 Beğeni

Ben bunlara taktım herhalde. :neutral_face:

1 Beğeni

Muhammet Yalova Topçular feribot ekleme imkanın var mı peki?

Haklısın ama bu konu hakkında çok kez konuşuldu zaten
FPS Sorunlarınız için şehir içlerine hazır prefab kullanıyorum
şehir dışları normal kavşak

Mod sıralamasını doğru yaparsanız promods sektör dosyaları yukarda kaldığı için yollar eksilmez :slight_smile:

Eeee öyle bakmaya gerek yok :smiley:
Türkiyeye türkçe yazılı tek fabrika ismimiz edirne yağ sanayi
Bayilik olarak düşünün ‘edirneye ne ara geldik lan’ gibi değil :slight_smile:
model üretilene kadar böyle. Hata aramayalım efenim

1 Beğeni

Eyvallah reis öncelikle desteğin için
Maalesef bağımsız bir harita olduğu için her yeri eklemek mümkün olmuyor.
Arkaplan taşmaları her ne kadar az uz olsa bile en aza indirmek için elimden geleni yapıyorum
Ve bu uğraş beni dar alanlarda çalışmak zorunda bırakıyor.
Sanırım artık arkaplanı önemsemeyeceğim
Osmangazi köprüsü hakkında da konuşmak gerekirse
SCS çalışanları haritayı genişletmeyecekleri için arkaplanı kendilerine göre ayarlamışlar ve maalesef ki biz onun üzerine çok zor işlemlerle oraları ekledik
Bu gerçekçilik yansıtmadığı için ise oyuna Yavuz Sultan Selim köprüsünü ekledim.
çünkü merkeze en uzak köprüydü ve tırların geçişinin sağlandığı köprüydü.
Nihayetinde bu da bir tır oyunu değil mi?
Avrasyayı falan da o yüzden yapmaya gerek duymadım zaten yaparsam Bazı sistemi kötü arkadaşların fps leri tabanı bulacak.
İstanbulda maalesef ki daha fazla oynama yapamıyorum
Şu saatten sonra haritada fps,drop gibi sorunları çözmeye yönelik çalışıyorum
Biliyorum pek gerçekçi olmadı ama en azından yavuz sultan selim köprüsü gerçekçiliği 10 kat arttırdı diye düşünüyorum.
O köprüyü kullanarak osmangaziye ulaşım sağlarsanız istanbuldan tam olarak gerçekçi bir çıkış yaptığınızı fark edeceksiniz.
Karadenizi de yapmadan olmaz bu arada :slight_smile:

2 Beğeni

yok o sorunu hallettim de yalova topçular feribotu falan ekleyecek misin onu sormuştum

Yok yalovaya feribot eklemem gelecek sürümde.
Fakat lapseki-gelibolu feribotu yapılacak

1 Beğeni

tamamdır teşekkür ederim cevapladığın için. haritan çok güzel ama dediğin gibi şehir içlerinde fps drop u oluyor fakat ekran kartımı yenilediğimde daha az hissedilir olacağını düşünüyorum

ProMods 2.45 ile uyumlu mu acaba? Eper uyumluysa mod sıralaması nasıl olmalı? Ve diğer yollarda problem oluşturuyor mu?

Aynen ekran kartın biraz eski galiba :slight_smile:
Benimki de çok boktan bir kart sayılır kendime göre yapıyorum o yüzden haritayı ben de kasmıyosa kimse de kasmaz hesabı :smiley:

Onal Map Dosyalarını mod önceliğinden en alta alıp deneyiniz

Teşekkürler indiriyorum merakla deneyeceğim. :slight_smile:

1 Beğeni

gt 730 2 gb eski bir ekran kartı ama elime para geçince iyi bir ekran kartı alacağım

eklense iyi olurdu neyse…bundan sonrası için bence fazla ilçe ekleme ölçek zaten yetersiz…ilçeleri sadece tabela olarak ekleyebilirsin scsnin yaptığı gibi…kolay gele…

1 Beğeni

trakyada başka hangi şehirler eklenecek ilçe falan olcakmı yani ?