ETS 2 Nasıl Daha Gerçekçi Oynanabilir?

Aslında olay sadece ETS 2’den ibaret değil. American Truck Simulator da buna dahil. Her neyse bazı şeyleri bir araya toplamak için tartışmayı başlatmak istedim.
Şimdi herkesin nakliye sektörüyle alakası olmayabilir. Ama simülasyon sevenler olarak daha gerçekçi oynama peşindeysek oralardan bir şeyler kapıyoruz.

Sorularım;

ETS 2’yi daha gerçekçi oynamak için neler yapıyorsunuz?
Seferleri nasıl yapıyorsunuz? Neyi göze alıyorsunuz?
Dinlenme yerleri, çalıştığınız sanal firmalarla(oyun içi şirketler) ne gibi gerçekçi rollere giriyorsunuz?
Oyundan tat almak ve sürekli oynanabilir kılmak için neler yaptınız?
RPG öğelerinin olmasını çok istediğimiz bir yapım ama yok. Bunun yerine siz neler yapıyorsunuz?

Yorumlarınızı görsellerle zenginleştirebilirsiniz. :slight_smile:

8 Beğeni

Oyunun kurallarına göre oynamak sürekli WoTR yük alarak.
Oyunu Single da modlarla güzelleştirerek oynuyorum tabi işin en güzel yanı direksiyon kullanmak.

9 Beğeni

Öncelikle ETS2/ATS oynamadan önce muhakkak kulaklığımı takarım . Çünkü etraftan gelen oyundışı sesleri engellemem gerekir ; bunu oyuna daha iyi motive olmak için yaparım .
Karanlık ortamda oynamamaya çalışırım çünkü karanlık ortam uykumu getiriyor ve dalıyorum cidden sonuçta kaza oluyor :smiley: Aynı şekilde oynarken başkasıyla konuşmamaya çalışırım çünkü hiç yapmadığım kazaları konuşurken yapıyorum . Sanal aynaları kullanmamaya çalışırım genellikle sağa bakma sola bakma tuşlarını kullanırım . Ama bunlar haricinde eksik gördüğüm şey en çok direksiyon …
Modlar kesinlikle daha güzel hale getiriyor … kullanılmalı . …
Yapılabildiği kadar online sözleşme yapılmalı .

Herhangi bir şirket takıntım yok, önüme geleni alıyorum ama genellikle dlc taraflarında sürmeyi seviyorum . Benzin ibre durumuna göre mola veririm , belirli bir yerim yoktur .
En çokta anı yaşıyorum gerisi boş planlar vs.

3 Beğeni

18 Wheels Of Steel Medal Of Metal oynayarak başladım bu tır simulasyonuna… Geçen sene paraya kıyıp Logitech G27 aldım… O günden sonra benim için her şey değişti… O günden sonra bambaşka bir zevk alır oldum…İster istemez gerçekçi bir role bürünüyorum… Hatta vitese tespih bile astım :smiley: Yolda giderken mutlaka takip mesafesine dikkat ederim… Fren ayarını oyun içerisinde oldukça düşürdüm. Yani öyle bastığım anda koskoca tır 50 ton yükle çat diye anormal şekilde durmuyor…Hız sınırlamasına mutlaka dikkat etmeye çalışırım…Gidil geliş tek şerit yollarda çok zorda kalmadıkça sollama yapmamaya çalışırım. Örnek veriyorum çay doldurmaya gideceksem kesinlikle ESC’ye basıp oyunu durdurmam… Uygun bir yerde emniyet şeridine çeker motoru kapatır öyle giderim mutfağa :smiley: Çoğu zaman @Baby 'nin de dediği gibi kulaklık takarak sadece oyunun seslerine odaklanırım… Yokuş aşağı inerken frene zorda kalmadıkça basmam retarder kullanırım…Eğer yük çok ağırsa motor freni kullanırım… En çok eksikliğini hissettiğim şey ise tek kolu camdan sarkıtamamak :smiley:

11 Beğeni

Bikere kabin ayarları çok önemli özellikle aynalar aynaları mutlaka ayarlarım ve f2 yi hiç kullanmam sağ tarafıma gerektiğinde her zaman atadığım tuş ile bakarım klavye+mouse oynayanlar bilirler sol tık gaz sağ tık fren falan orta tekerleğede retarderi atarım ( eskiden orta tekerleği sıralı vites olarak kullanıyordum artık sadece otomatik kullanıyorum.) geri kalan sinyaller olsun hız sabitleyici dorse freni motor freni vs vs hepsi tamamen elimin altında. Kesinlikle otomatik marşı açık kullanmam sonra şanzıman modunda ekonomik vs kullanmak yerine devre dışında kullanırım o şekilde 1500 devirde vites atıyor 2000 e zorlamıyor ve yakıt tüketimini baya güzel düşürüyor. 85-90 arası gitmeye özen gösteririm… 500 Hp den üzeri tırım yoktu ( 500 hp leride sattım ) ( Mp dede 460 falan alsakta yetişemiyoruz ki öndekine mübarek…) Tıra 500LT den fazla mazot almam depo dolu gezmem sadece tırı ilk aldığım zaman çalışanın elinden depo dolu geldiği için bi ozamanlar depom dolu olur… Uykusuzluk etkisinin kapalı olmasına rağmen gece 01 gibi tırı en yakın dinlenme tesisine çekip gidip bi çay kahve yaparım sonra sabah 6-7 ye kadar bekleyip yola çıkarım tekrardan… WOTR yüklerini kullanmak istiyorum ama promodsta Almanyada falan patladığı için çok nadir WOTR yükü alırım şimdilik aklıma gelen bukadar…

8 Beğeni

@Kamsci Arkadaşım işi biliyorsun! :slight_smile:
Aynı şekilde, zaman darlığından dolayı direksiyon sök tak zor oluyor. Klavye-fare kombinasyonu ile oynuyorum. Sol ve sağ tık gaz-fren şeklinde atalı. Aynaları kullanmak için fare tekerleğine sağa-sola bakma atılı. Oyun faresi kullandığımdan fare üzerinde iki adet fazladan tuş var ve onlara da hız sabitleme arttır-azalt atadım. Seyir hızım 80-90 km/h olduğundan sürekli hız sabitleme ile oynuyorum. Freni mümkün olduğunca az kullanmak en büyük felsefem. Retarder-motor freni kullanarak aracı yavaşlatıyorum. Oyunun gerçekçiliği arttıran bir diğer unsur yakıt tüketimi. Bu konuya çok dikkat ediyorum, mümkün olduğunca az yaktırmaya gayret ediyorum. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları malum, ruhumuza işlemiş. :slight_smile: Sahip olduğum çekici genelde 480-580 hp aralığında. Zaten E6 motorların torkları çok yeterli, fazla tonaj çekmiyorsanız büyük beygirli motorlara ihtiyacınız yok. Motordan bahsetmişken misal 5-serisi bir Scania kullanıyorsam E4 ve E5 motorlar takıyorum. Kısaca kullandığım aracın zamanına uygun, aksam ile kullanıyorum. Otomatik marş, aks indirme kapalı, gerçekçi yakıt tüketimi, havalı fren simulasyonu açık şekilde oynuyorum. Oyuna keyif katan diğer ayrıntılar, kenarlardaki çeplerde mola verir, aracı ilk çalıştırmada bekler ve motoru ısıtmadan devirli kullanmaktan kaçınırım. Yüklü dorse ile normal şartlar altında aks kaldırmam. (Kar modunda, 6x2 arka kontrollü şasede çekiş olan aksa daha fazla kuvvet binmesi adına o zaman kaldırıyorum.) Aynı şekilde dorse aksını da dorsedeki tonaj 5 tonun altındaysa kaldırıyorum. Böylelikle lastiklerimizi koruyoruz. :slight_smile:
Benim için en can alıcı nokta ise geçekte ki şirketlerin araç ve dorse skinleri ile oynamaya özen gösterir, taşıdıkları yüklerin ve kullandıkları güzergahın aynını kullanmaya çalışırım. Bu benim için ekstra bir keyif veriyor ve oyundan kısa zamanda sıkılmamı engelliyor.

3 Beğeni

Oyuna ve kariyere başlangıç çok önemli. Ben bu yılın başında kullandığım profilleri silip temizden başladım. Başka firmalarda çalışarak para biriktirdim, belli bir miktara ulaşınca banka kredisini de katarak ilk aracımı aldım ve geri kalan zamanlar bankanın borcunu ödemekle geçti. Belli bir amaç uğruna oynadığınızda oldukça zevk alabiliyorsunuz. Banka borcu bitip, gönül rahatlığıyla araca bindiğinde yaşadığın o huzur ve keyif tarif edilemez…

Kabin içi görüntü, koltuk ayarlamaları ve aynalar benim için çok önemli. Koltuğu, aynaları ve göstergeleri net görecek şekilde ayarlarım. Aynaları sürekli kontrol ederim. Sefere çıkmadan önce ayarlarım müzik listemi veya radyomu, alırım Online Sözleşmelerden bir iş, takarım kulaklığımı düşerim yola. Gerçekçilik konusuna değinirsek mesela sefere çıkmadan aracın bakımını yaparım. Hasarsız teslim etmek önceliğimdir. Bunun için oldukça dikkatli giderim. 90’a sabitlerim, açarım müziği son ses, kurallara uyarak teslimatı tamamlamaya çalışırım. Şu sıralar çoğunluk olarak ağır nakliye taşıyorum. Retarder’e bayılıyorum zaten, çok sık kullanırım. O sesi beni bitiriyor… Aynı zamanda dorse freni, motor freni. Bunları sürekli kullanırım. Yapay zeka trafikte olsa sinyalleri ihmal etmem. Hatta çay, kahve, soğuk içicek veya yemek tarzı birşeyler almam gerektiğinde benzinliğe park eder öyle gider alırım içerden :slight_smile: Bunun dışında teslimat bitti mi öylece bırakıp çıkmam, giderim park alanlarına veya bir otele güzelce park eder öyle kapatırım oyunu. Şuan için kendimde tek eksik direksiyon setimin olmaması. Uygun ortamı ve koşulları sağladığım ilk vakit bu eksiği de gidereceğim, o zaman tam olacak :slight_smile:

Özetle ne bilim yani küçüklükten beridir bu heves bende var, bende bu şekilde bu oyunlar sayesinde kendimde gerçekçilik katarak hevesimi gidermeye çalışıyorum. Bu şekilde oynadığım için hiç oyundan sıkılmadım ve sürekli oynama hevesi barınıyor içimde. Valla bana ETS 2 ve ATS terapi gibi geliyor. Hergün olmasa da her hafta mutlaka en azından bir kez teslimat gerçekleştiririm. Yoksa başka türlü o hafta içim rahat etmez…

4 Beğeni

Bu aslinda cok guzel bir tartisma konusu. Hatta bence bu konuyu enine boyuna detaylica masaya yatiracak bir kac akli basinda ets2 oyuncusuyla ozel bir twitch yayini yapilabilir.

Gayet guzel de impression alir yayin. Cunku herkesin merak ettigi ve soyleyecek bir cok sozunun oldugu bir konu.

2 Beğeni

Mesela asla F2’deki kamerayı kullanmam. Tuvaletim gelse yolda veya farklı bi ihtiyaç. Aciliyet bi durum olmadıkça bi park yerine durmadan oyunun başından kalkmam. Çay falan içiyorsam yanıma alırım, oyunu durdurmadan sürerken koyarım genelde :slight_smile:

3 Beğeni

Bu olayin aynısı bende de var :joy: eşim bir turlu anlam veremiyo bu mevzuya :joy: asdfghh

3 Beğeni

Şirketten dorseyi alıp astronomik rakamlara A şehrinden B şehrine götürmek başlı başına bir saçmalık zaten oradan başlayım.

Bunun için en başta realist ekonomi modu kullanıyorum (adını hatırlayamadım) 1.000 km’ye ortalama 700€ gibi bir ücret alıyorsun. 2 kez radara girince direkt olarak zarardasın zaten. He bu arada parayı arada sıfırlıyorum; mp girince milyar euroya çıkması gerçekçiliğe balta vuruyor.

Fiyat dışında belli hatlarda çalışıyorum. OMSI2’de belli bir hatta çalışır gibi aynı dorseyle gidip dönüyorum. Bunun için de Virtual Speditor mü ne öyle bir şey vardı onu kullanıyorum (ayarlamak her defasında zulüm). Bazen kısa mesafe hafriyat tarzı rpg şeyler yapıyorum. Mesela 400 hp tamponsuz Scania g ile keyif alabiliyorum.

Mazot aldıktan sonra ibreyi sıfırlıyorum, aşağı yukarı belli km’lerde gidiyor her depo. Arabayı sıkıştırdığımda direkt olarak yansıyor.

4 Beğeni

-Öncelikle hız sınırlarına dikkat etmeli; kolaylık olması içinde WOTR (World of Trucks) görevlerinden yük alın. Harici sözleşme yani.
-Single oynamayı seçiyorsanız; grafik, promods (harita), fizik, trafik ve gerçekçi firma dorseleri modları (örnek; SİSL) kurarak oynamayı deneyin.
-Trafik lambalarına uymamazlık yapmayın, trafik cezalarını ise kapatmadan aktif açık olarak kullanın. Trafik cezaları kapatılınca asıl o zaman işin dozu kaçıyor.
-Modifiyenizi; sadece lambalar, araç içi dekor ve korna olarak tamamlayın sadece ya da çok az renkli skinler seçin. Mesela etrafta kaç tane rengarenk tır görüyorsunuz ki ? Fuarlar harici ? Veya gerçekçi firma skinleri kullanın… DHL, UPS vb…
-F2 yani ekstra dikiz aynalarını daima kullanmayın, gerektikçe sağa bakın.
-Aracı iç kameradan kullanın.
-Direksiyon seti kullanıyorsanız ve titreşimi ve sertlik ayarı varsa ortalama ayarlarda veya biraz yüksekte tutun. Tır direksiyonu elektrikli de olsa kolay dönmez. Bu ayar aynı zamanda virajlarda daha da yavaşlamanıza neden olacaktır.
-Direksiyon setinde vitesinize tesbih asın :slight_smile: İşin gır gır yanı da olsa işe yarar payı var.
-Kulaklık ile oynayın ki motor sesini iyice hissedin; kabin içindeymişçesine…
-Radyo ayarlarında kendi radyolarımız da yer alsın; online olarak dinleyebildiğimiz radyolarda yerli yabancı radyolarımız yer alsın.
-Yarışta değilsiniz. Şart olmadıkça sollama yapmayın, hem mp.de hem sp.de… Mümkün mertebe 2 tır arasında hızınızı ayarlayarak gitmeye çalışın; emin olun daha bi keyifli olacaktır.
-İnce yollardan gitmeyi daha çok seçin. Yani navigasyon sizi otobanlara bağlayacaktır direk ama siz kendi rotanızı seçerek ince yollarda gitmeye çalışın. Çünkü ince yollar genel olarak daha virajlı, hız sınırı daha düşük ve sollama şansınız da daha düşük tabiki…
-Yolculuğunuzu hikaye oluşturabilecek şekilde düşünerek yapın. Yolculuk sırasında gerek kısa video gerekse resimler alarak; hikayeler konusunda bizimle paylaşın.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar… Yenileri olursa tekrar ekler yazarım.

6 Beğeni

Öncelikle söze hala hayalim tır şoförü olmaktır şeklinde başlayayım. Cidden 1-2 yılda olsa inşallah yapma fırsatı bulurum. ETS 2 de ise yaptığım bazı detaylar şu şekilde.

En baştan başlamak gerekirse mod ve direksiyon seti (g27) kullanıyorum ve bu imkana sahip olduğum için çok mutluyum. Otomatik marş ve otomatik olan herşey kapalı . Üstte yazan arkadaş gibi havalı fren simülasyonu açık gerçekçi yakıt tüketimi açık. Grafikleri de gerçeğe yakın olması için büyük çaba sarf ederek en iyi hala çektim.

Bundan uzun zaman önce doğru düzgün oynayıp , sabit bir profili oynama düzenine girme kararı aldım ve o sıralar MP benim için daha cezbedici geliyordu . Uzun süre MP de tek başıma oynayarak vakit geçirdim. O zamanlar amacım hiç şoför almadan bütün garajlari almaktı. Oyun cidden amaç olunca oynatıyor. Sonradan SP ye geçiş yaptım ve harita vb güzel şeyler kurunca daha bi keyifli oldu.

Oyun içinde ise , oyuna girince aracı bi çalıştırır havası olsa bile biraz boşta hafif gaz verip ısınmasını sağlarım. 520hplik Scania aracına sahibim çok yüksek hız yapmam ve mümkün olduğunca devirli kullanırım. Esc basıp oyunu durdurmam bende sağ çeker öyle durdurur veya çıkarım. (Yemek hazır denince en geç gelen o kişi benim :smile: ) yolları zorlu yerlere yük almayı tercih ederim. Çalışanlarıma binlerce € harcadığım iyi araçlar veririm.

Sürüş , koltuğa oturup istediğim şekli almam bazen cidden uzun sürüyor. Kesinlikle radyo dinlerim (favorim kral FM) veya Skype ile biri ile sohbet ederim. Uykuya ve yakıta dikkat ederek sürerim. Yola çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırlar. Teslim edince de 100 km de ortalama yakıt yani averaja bakarım. Dorse ağırlığına göre dingili indir/kaldırı kullanırım. Zorlu yollarda ışınlanmam gerekirse servise çekerim. Sinyal ayna kullanımına dikkat ederim ve en önemlisi kabin içinden hiç denecek kadar az dışarı çıkarım. Sürekli kabin içinden park ederim yük alırım veya zor yollarda bakmam. Hatta bazen geri geri yanaşıp ne kadar mesafe kaldığını ayarlamak için baya çabalarım. Parkta en zor yere park ederim hep. Tekerlekleri sık sık değil arada bir tamir ettiririm. Şuan 82 bin civarında bir Scania’m var eskiden sürekli araç değişirdim şimdi sabit bunu kullanıyorum Scania S ’ e nasıl geçicem bilmiyorum :smile:

Şirket yönetimi , şoförleri düzenli takip eder araçlar kaç km de nerede ne kadar yol gitmiş vb bilgilere bakarım ve işçi kurumundan iyi şoförleri alırım. Ayrıca işçilere yaklaşık 400 bin € harcadığım full araçlar alırım. Garajların kar zarar durumuna bakarım . Planlı şekilde araç ve garaj alımı yaparım . Her ülkeden veya şehirden garaj almam dağınık şekilde tüm Avrupa da almak hedefim.

Diğer , viteste tespih vardı da takılıyor diye çıkarttım :smile: . Pop değil eski sanatçılardan dinlerim. Gerçekçilik katan modları arar seçici şekilde kullanırım. Evde yemekten sonra ben bi İtalya’ya yüke gidiyorum derim :smile:

Son olarak , şuan ki profilimde 170 bin km yol gittim , gerçek zamanda 180-190 civarı saat harcadım. Oyunda 52.seviyeye geldim. 82 bin km aynı araca bindim ve ETS 2 çıktığı günden beri tutkulu şekilde oynuyorum. Başarılı bir öğrenci olsam da hayalim cidden tır şoförü olmak az da olsa bu mesleği yapmak istiyorum. Ailem ve okul çevresinde tırcı taşıyıcı diye tanımıyorum :smile: . İnternetten ara sıra nakliye borsasından gerçek işlere ve yollara bakıyorum , videolar izliyorum. Daha aklıma gelmeyen bir çok şey var şimdilik bu kadar :smile:

Edit 1 : bilmediğim terimleri , özellikleri araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Şu sıralar babam ile anlaştım kamyon parklarına gidip işin maddi boyutunu da araştırmak istiyorum ama kesinlikle para için değil cidden sevdiğim için bu mesleği yapmak istiyorum sadece işin maddi boyutunda herkes bir sır perdesine dönüyor ama eminim yurt içinde eve gire çıka çalışan biri çok kazanamıyor ya yurt dışı evden uzak yada yurt içi eve girmeden gece gündüz iyi yol yapmak lazım. Src , K belgesi , ehliyet gibi bazı temel konuları öğrendim. Kurstan sınav için verilen kitaplardan da var onları da biraz inceledim.

Edit 2 : annem direksiyon hocalığı yapıyor kendine kursun imkan sağlaması ile src aldı. Bende ondan alıp kendi resmimi yapıştırdım. PC yakınında durur arada bakarım. İlk görüp elime aldığımda gözlerim dolmadı değil cidden :smile:

5 Beğeni

İlk başlarda benim eşim de anlam veremiyordu ama şimdi odaya gelip “Ne taşıyorsun” diye soruyor :smiley: Birgün herkes Tırcı olacak !! :smiley:

5 Beğeni

İlk öncelikle (imkan varsa) bir direksiyon seti kurun mümkünse g29 vb. daha sonra size keyif veren müzikler yükleyin ve oyunda en çok hoşunuza giden tırı seçin ve yola çıkın max süratiniz 80-90 civarı olsun çünkü yollar öyle 120 130 a göre değil ölçek küçük hemen viraj gleiyor sağa sola kaçıyorsunuz yan yatıyorsunuz birde ağır vitese takıp devir düşürdüğünüzde motorun düşük devir uğultusu muazzam bir haz verecek emin olun… iyi yolculuklar :smiley:

1 Beğeni

bizimkilerde öyle . . Geçen MP de trafik vardı. Bi 10 15 dk da üst geçitten sola dönemedim . Bana bakıp hala trafikte misin diye soruyorlar … :joy:

5 Beğeni

Ayrıca tüm yazdıklarıma ek olarak;

• Otomatik marş, otomatik fren ve otomatik retarderi kullanmayın. Manuel kullanın; zor gelebilir ama alışırsınız. Özellikle marş çok hoş olacaktır. İlk kademede tüm ışıklar yanıp sönecek, ikinci kademe de motoru çalıştıracaksınız; gerçekteki gibi.
  • Otomatik dorse park etmeyi de kullanmayın. Elbette zor gelecektir ama yaparak git gide öğreneceksiniz normal park eder gibi girmeyi; tecrübe meselesi…
2 Beğeni

Arkadaşlar her detayı yazmış zaten aynı şeyleri yazıp tekrarlamak istemiyorum benim diyeceğim klavye+fare ile oynayın ve direksiyonu fareye atayın sensivity ayarını düşürün direksiyonu elinizle kullanıyomuş hissi yaratıcak, a ve d tuşlarınada kamera sağ-sol ayarlayın böylece kamerayı fare dışında tuşla döndürebilirsiniz

1 Beğeni

Asdfghjakadagshsg :joy::+1:

ETS 2’yi daha gerçekçi oynamak için neler yapıyorsunuz?:

Hız sınırlarına uyarak, harita, tır, trafik, grafik, fizik, dorse modları kurarak ön hazırlığı yapıyoruz. Sonra kendimize bir hikaye uyduruyoruz hayal gücümüzün yettiği kadar (abartmadan olursa daha eğlenceli olur) ve seferimize başlıyoruz.

Seferleri nasıl yapıyorsunuz? Neyi göze alıyorsunuz?

Hız sınırlarına uyarak gerçekçi duran araç, dorse, fizik, harita modları ile yükümü zamanında ve hasarsız götürmeye çalışıyorum

Dinlenme yerleri, çalıştığınız sanal firmalarla(oyun içi şirketler) ne gibi gerçekçi rollere giriyorsunuz?

Dinlenme yerlerine gerçekçi olması için oyun saatine göre 9 saatte bir giriyorum, ortalama 15 dakika mola veriyorum, o süre de giderek kendime bir kahve veya çay hazırlıyorum arkasından yoluma devam ediyorum, Firmalardan çıkışlar da ve girişler de fotoğraf çekiyorum, aldığım yükün tonajı, nerden nereye gittiği, ne kadar ücret alacağım, yaktığım yakıt gibi şeyleri not alıyorum bir excel dosyasına, en azından gerçekçi bir irsaliye olmasa bile bir düzen tertip meselesi oluşuyor.

Oyundan tat almak ve sürekli oynanabilir kılmak için neler yaptınız?

Modlar, Kendimce roller, kimi zaman bir araç ile uzun süre çalışarak sonra onu satıp yenisini alarak, garajları ağzına kadar değilde (hile vs gibi destek almadan) her ülkede bir garajım olacak şekilde ayarlayarak süreklilik sağladım kendimce.

RPG öğelerinin olmasını çok istediğimiz bir yapım ama yok. Bunun yerine siz neler yapıyorsunuz?

Yukarıda da belirttiğim gibi kendimce rol yapıyorum kimi zaman kendimi kaybedip ai araçlarla tartışıyorum, kimi zaman sabit bir dorse ve araçla bir firma çalışanıymış gibi rol yapıyorum vs vs.

Kimilerine yukarıda yazılanlar bir delilik gibi gelebilir aslında ama bana göre bir zevk çünkü dümdüz oynadığımız zaman 1-2 sefer atıp oyundan çıkıyoru ve böyle oyun mu olur arkadaş tarzında sorular yöneltiyoruz, bu yüzden bence rol yapmak vs oyunu sevdirecek ve daha zevkli kılacak şeyler tabi bu benim fikrim. Delilik diyen varsa da evet bir DELİYİM :slight_smile:

5 Beğeni