ETS 2 için gerçekçi ekonomi faktörü - konsol komutları rehberi

Herkese selam arkadaşlar bu konuda sizlere oyun çıktığından beri var olan ama gördüğüm kadarıyla kimsenin kullanmadığı bir konsol kodunu paylaşmak isterim.

Konsol kodumuz g_income_factor varsayılan olarak 1 dir. Bunu 0.5 0.3 veya 0.05 0.03 vs gibi keyfinize göre azaltıp oyunun ekonomisini düşürebilirsiniz veya tam tersi şekilde 2.0 5.0 yada 7 şeklinde yaparsanız oyunun ekonomisini arttırırsınız.

Artısı: Ekonomi modu kullanmanıza gerek kalmaz. Bildiğiniz gibi ekonomi modları pek sık güncellenmiyor veya bazıları hiç güncellenmiyor. Bu nedenle bu kod işinize yarayacaktır

Farkı:oyun beta sürecine girdiğinde veya scs görevleri olduğunda veya sevdiğiniz bir dorse-yük modunda ekonomi modları çok sık güncellenmediğinden bu kodu kullanabilirsiniz.

Eksisi ise eğer garajınızda şöforleriniz varsa belirli bir seviyeden sonra mesela 0.6 veya 0.5 size sürekli eksi bakiye getirecektir. Çözümü ise yükü teslim edeceğiniz noktaya kadar ekonomi kodunu şöforlerinizin size en az veya getirmesini istediğiniz seviyede tutup tam yükü teslim etmeden önce ekonomi kodunu istediğiniz seviyeye alıp bıraktıktan sonra tekrar şöforlerinizin minumum seviyesine getirmektir.

Örnekleyelim g_income_factor 0.6 şöförün minumum getiri seviyesi yükü bırakınca 0.05 benim istediğim fiyat yükü teslim ettikten sonra hemen yine 0.6 bu kadar basit 10snlik iş

Ayrıca bu kod sadece oyun içindeki ekonomi faktörünü değiştirir level arttırmaz azaltmaz veya trafik cezalarını değiştirmez onlar standart kalır.
Bu arada ets 2 için yazdım ama varın siz ats içinde bu kodu kullanın

Herkese iyi keyifli oyunlar dilerim.

7 Likes

En gerçekçi oran hangisi?

Yararlıymış deneyeceğim

En gerçekçi olan gerçek hayata göre baz alınan rakamdır. Mesela bana göre 0.05 dir. Ama dediğim gibi belki siz daha fazla veya daha az kazanmak isteyebilirsiniz. Mesela size göre 0.1 de olabilir. Tamamen kendinize göre ayarlayabilirsiniz
ekonomiyi

şu an denemediğim için sordum geçen haftalarda profildeki parayı sıfırladım ets2ats için ve işçileri yine çıkarmak zorunda kaldım ekonomi modlarının sevmiyorum konsol komutlarıyla yapmak daha mantıklı

• başlığı uygun hale getirdim rehber için teşekkürler

Rica ederim benim 2 3 profilim yandı ekonomi modları yüzünden bu yüzden böyle bir konu açmak istedim

şu an 0.1 yaptım mantıklı geliyor da :smiley: böyle gitmez

Doğru ama hiç diilse para kazanmanın bi anlamı oluyor. Ben 0.05 te kullanıyorum benzindi tamirdi derken neredeyse çoğu zaman zararına veya ucu ucuna çalışıyorum bazen sıkılınca 0.1 yapıp birazcık vurgun yapıp sonra gene 0.05 yapıyorum hiç değilse oynamak için bi sebebim oluyor.

Aslında bu konuyu video çekerek anlatmak isterdim ama benim külüstür kendini çekemiyor bu yüzden sadece yazmakla yetindim Aslında bu konuda bi video çekseniz veya canlı yayınızda değinseniz daha fazla insanın bilgisi olur malum pek bilinen bi özellik değil

1 Like

daha önce forumda bilal bu tür şeyleri anlatmıştı birçok şeyin ayarlaması var ancak insanların konsol satırlarında kodlarla uğraşması pek kolay olmuyor ama özelliğe göre videolar iş görüyor
bu hafta yeni fizik olayını anlattığım bir video olacak zaten oynarken yine bu konudan bahsederim videolarda yayınlarda yaptıkça görürler

2 Likes