ETS 2 için gerçekçi ekonomi faktörü - konsol komutları rehberi

Gayet güzel :+1:

1 Beğeni

ben kendi ekonomi modumu yaptım. faktör 0.1 ama, kredilerin vadesi 360 günden 3600 e güne kadar değişiklik gösteriyor. örneğin 10000e kredinin vadesi 360gün olunca günlük 30e ödeme yapıyor. aylık 900e yani. tabi şoför maaşları faktörü de 0.2 olduğu için maaşlarıda rahatça ödeyebiliyorum. 2 şoförüm var ve haftalık ortalama 3000e bırakıyorlar. bende çalışınca haftalık 6000e gibi gelirim oluyor. tabi ki araç bakım masrafları da ekonomi faktörüne göre ayarlı. örneğin bir tırı alıp sürekli kullanırsan lastikler 80000km civarında %70 hasara geliyor. motorun tamamen arızalanması 400000km yi buluyor. ayrıca cheat engine aracılığı ile haftalık 1000e gider düşüyorum. trafik cezalarını değiştirmedim çünkü miktarları düşürünce caydırıcı bir yanı kalmıyor. ayrıca biraz meşakatli olsada oyunun atmosferine çok keyif kattığını düşündüğüm için oyundaki geçen her 5 günde bir env data yı 5 gün ileri alıyorum (yani gece gündüz döngüsünü her oyunu kapatıp açtığımda ileri alıyorum, böylece günler yavaş yavaş uzayıp kısalıyor, kar yağdırmasa da güneş ışığı bakımından dört mevsim yaşıyorum)

1 Beğeni

Herkese merhabalar, uzun süredir aklımda olan gerçekçi kariyer profilime bugün başladım, bu profilde SISL modları harici hiçbir şey kullanmayıp, gerçekçi ekonomi ile yükselerek kısmetse kendi çekicimi alacak parayı kazanmak için uğraşacağım. Sonrasında da transport yapacağım inşallah.

Fakat g_income_factor gibi polis cezalarını da yenir yutulur orana indirecek bir kod var mıdır? Örneğin İstanbul Edirne arası bir yükü 5000 TL’ye taşırken 5800 TL gibi uçuk bir ceza saçma oluyor. Böyle bir kod varsa yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler, sağlıklı günler.

def dosyalarının içerisinde police data sii dosyası var. oradan istediğin gibi ayarlayabilirsin. ayarladıktan sonra kendi oluşturduğun police data sii dosyasını kullandığın herhangi bir modun içerisindeki def klasörüne kopyalaman yeterli olur

2 Beğeni

Ben consala yazdım ama olmadı yük piyasasına girdiğim zamn yine aynı ücretler gözüküyor