Ets 2 Harita editörü

Öncelikle herkese selamun aleyküm burada yeni oldum için konuyu nere açacağımı bilemedin bu yüzden kusura bakmayın. resimde’de gördüğünüz gibi firma ismi harita’da gözükmüyor bunu nasıl çözebilirim. yardımcı olursanız sevinirim :smiley:

1 Beğeni

Konu doğru yere açıldı sorun değil :slight_smile:
Onun için oyunun kurulu olduğu dosyadaki base dosyasının içini açıp ordaki şirket dosyalarını kopyalayıp kendi mod dosyanızın için ( kurulu olduğu yerdeki map klasörü içne) def adı altında ayarlamanız gerekiyor ,

Eski ama faydası dokunabilecek bir video

2 Beğeni

rahatsız ettiğim için özür dilerim denedim ama yine olmadı? @Baby

Def ayarını map klasörü içinde yaptıktan sonra ( bu aşamada yapamadıysan onun ile sabah ilgileneceğim) Editör e girip p ye basıp prefaba tıklayınca sol üstte company yazıyor olması lazım oradan şirketi seçmelisin.

Bu arada sana nacizane tavsiyem Belgelerim > Mod klasöründen modları başka yere aldıktan sonra editörde çalışman:) Yaptığım harita def ayarı yüzünden gittiği için diyorum bunu

cevapların için teşekkür ederim :smiley:
mod klasörü boş hiç bir şey yok :slight_smile:

hangisinden bahsediyordun company diyerek

add signs den gelecekmi acaba diyerekten ona basıyorum ondada gelmiyor.

Aynen look olacak . Mesela sen kendi map klasörü içindeki def e stoke koyduysan look kısmından da stoke u seçmen lazım ondan sonra haritayı kaydedince simge gelir editörde

1 Beğeni

Bu arada def dosyasini map dosyasi içine değil , base dosyası içinde map ve def olacak şekild e olacakmış :smiley: Ben map içinde olustiracaksin demistim kusura bakma

1 Beğeni

@Baby Çok teşekkür ederim kaydedince oldu :slight_smile:
def dosyası base dosyası içinde map ile ayrı, teşekkürler cevabın için.

Önemli değil , görevim :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar editöre giremiyorum “edit europe” yazınca “Run the application again with command line parameter -edit” diyor napıcam, anlamadım bilen var mı??

Artık harita editöre bağımsız bir program. Açmak için Steam’de başlangıç komutlarına -edit eklemen gerek.

Arkadaşlar, harita editörünü açtığımızda bu Ford Focus modeli karşımıza çıkıyor. Referans olarak mı kullanılıyor bu?

İlk köprümü yaptım. Yeri şimdilik bende kalsın. :blush:

Ek: Yerini belli etmişim başka bir mesajımda sonradan fark ettim. :kissing_closed_eyes:

8 Beğeni

İlk yapıma göre baya iyi :slight_smile:. Şeyi unutmayın sakın: No Weather Area’yı. Köprünün altında yağmur falan yağar mazallah.

2 Beğeni

süper olmuş be helal olsun, ben 5 saat uğraştım böyle bi şey yapamadım şiştim bıraktım, işi ehline emanet etmeli.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Yalnız belirtmeliyim ki ben de 5 saatten az uğraşmadım. Her işte olduğu gibi ilk seferde, pratiklik olmadığı için çok zaman alıyor yapmak. Fakat el çabukluğu kazandıktan sonra, işlerin hızlanacağına ve gerisinin geleceğine inanıyorum. Gerisi gelecek mi bakalım? Zaman gösterecek. :relaxed:

1 Beğeni

yaa aynen öyle. orada acemiliği atınca daha da hızlanabiliyoruz editörde. ben gerçi haritamı kaydedemedim oyun izin vermedi, o yüzden 5 saatlik işim elimde patladı.

Emeğinize sağlık güzel duruyor.Bu arada orjinal harita ürezinde ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorum üzerine yazıp oynamaya devam edebilirmiyim yoksa ayrı bir mod olarakmı göstermem gerekiyor?Kusura bakmayın uzun oldu.

1 Beğeni