ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

En başta lütfen şu trafikteki araçların sayısız saçma sapan hareketlerini düzeltin artık bıktım. Koca tır önümde yol da bomboş saçma sapan kendi kendine şerit değiştirip gidiyor :smiley: Yükümü alıyorum navideki hız limitleri dahil tüm kurallara uyup gidiyorum önüme makas atmalar, ani fren yapmalar vs illaki ceza yiyorum ve kaza oluyor benden kaynaklı olmayan.

1 Beğeni

18 WoS Haulin zamanını görseydin :smiley: ama doğru, son güncellemelerde fazla frenliyorlar; şerit değiştirmeyi biraz abartıyorlar hatta kaç defa sıkıştırıp kazaya neden oldular.

realistik fizik modunu kastediyorsan fps ile ne alaksı var :smiley: bir de nerede hangi ets sayfasında böyle bir tavsiye var :smiley: onu da geçtim fizik moduysa fps’e etki etmez ki

2 Beğeni

Atölyede hem fizik hem grafik modu var, grafiği kastetmiştir zaten arkadaş :smiley:

2 Beğeni

18 wos haulini, pedal to the metali gördüm hepsini oynadım bu oyunlarla büyüdüm :wink:

1 Beğeni

Her yorumunda ets 3 tutturmuş gidiyorsunuz Selçuk abi öyle söyledi tamam ama bu özelliği sanki para ile satmışlar sizde almış memnun kalmamış gibi konuşuyorsunuz. Sonuçta ücretsiz geliyor gelsin bir oyna memnun kalmazsan o zaman yorum yapın

4 Beğeni

game as a platform gibi gidiyor işte. keşke her adım güncelleme paralı olsa

2 Beğeni

O zaman oyunu kim oynarki youtuberler kendi aralarinda oynar dururlar yada bedava para saçmaydı sevenler

1 Beğeni

böyle bir yorumu da ilk defa görüyorum. her güncelleme paralı olsa kim oynar söyler misiniz? dlc ler için bile birçok kişi “bu ne hep para” diyip konuşuyor.

1 Beğeni

DLC’lerle bu dediğimi aşağı yukarı yapıyorlar zaten.

arkadaşlar; çoğu ürün satışa çıktığında eğer ciddi yapısal bir sorun yoksa nihai hali o olur. üstüne yeni özellik güncellemesi çıkılmaz. yeni özellikleri toplayıp yeni oyun olarak yeniden satarlar :smiley: (ETS1’e hiç feature çıkıldı mı? hayır, birkaç yıl sonra ets2 çıktı yeni oyun olarak).

simülasyon oyunlarının ücretsiz güncellenmesi sadece geliştiricilerin iyi niyeti. bir de biz gibi fakir ülkelere çok satıyorlar, kitleyi bir arada tutmalarının tek yolu o.

bizim ağladığımız dlc fiyatları yurtdışında bizi kıskananlar için çekirdek parası. hatta ets2 genel olarak çekirdek parası bir oyun.

he ücretsiz güncelleniyor gibi görünen yine dillere destan oyunumuzdan örnek vereyim; gta5. online’a sürekli yenilik geliyor evet. ama yenilik geldiğinde yapılan ‘cazip’ aktivitelere girmezsen yeni gelen silahlar bile oyunda kazanılamayacak kadar pahalı. yani diyor ki 3-5 dolar ateşle, oyun hesabına 1m dolar atayım sen de yeni özellikleri kullan :smiley:

neden ücretli olsa keşke dediğime geleyim ve kısaca neden olamayacağından bahsedeyim. kitleyi eleyip yenilik planlarına yön vermek için. mesela şu özelliği getiricez dediler blogda yazdılar, beğenmedin alma. veya çok gündeme gelmemiş bir özellik çıktı ama çok satıldı, o yoldan yürüsünler; daha sonraki özelliklerine yön versin. herneyse; neden olmayacak bir şey ona geleyim. oyun yapısal olarak çok eskidi, sürekli yenilenmeye çalışılıyor. sisl’in dediği ets3 gibi mevzu bu, aslında yeni oyun olarak çıkılması gereken herşeyi güncellemelerle servis gibi sürekli kendi içinde yenileyerek getirmeye çalışıyorlar. yani muhtemelen hiç bitmeyecek bu güncellemeler.

10 Beğeni

her bildirimde yeni bir şey görürüm sanıyorum ama tek gördüğüm, her gelişme keşke paralı olsa ets 3, sisl. insanı heyecanlandırmayın :smiley:

Yapılması gereken yeni bir oyun motoruyla oyunu sıfırdan yapmak. Ama SCS’ye bir şekilde para akıyor ve piyasada maalesef tekel olduğu için bu geliri baltalamak istemiyorlar.

2 Beğeni

yapamazsın :smiley: intihar olur yeni bir motora taşımak ayarlamak optimizasyon yıllar sürmeli ve ciddi deneyimli insanlara ihtiyaç duymalı bu sürede parayı nereden çıkaracaksın? ve kitleyi modları her şeyi düşünerek yeni oyuna aktarmak geçiş süreci feci zararlı ve uzun olacak
eskisini bıraktığın için yine linç edileceksin yine küfürler edilecek yine kızılacak :smiley: yeni oyun almak istemeyecekler

scsden bunu beklemek yerine niye başka bir firmadan ya da başkalarından bunu beklemek istemiyorsunuz?
tekellikle para akması ile ilgisi yok oyun her anlamda çok ucuz bir şeylerin fiyatı arttığı an isyan çıkar bütün oyuncularda :slight_smile:

böyle gider…

şu yeni oyun motorunu bir kenara bıraksak daha iyi olacak
ancak bir yerlerde arkaplanda yıllar süren bir çalışma ile başka bir motora geçişin adımları olsa belki derdik ama o yolda ilerlemeyeceğini kendi motoru ile devam edeceğini ve onu geliştireceğini her defasında ispatlıyor

ortada scs var diye herkesin ona yüklenip ondan bir şeyler beklemesi en büyük hata

5 Beğeni

Lafı ağzımdan aldın

Benim anladığım kadarıyla temel bir sorun var.Oyun dünyasında tıra ilgi duyacak olan hedef kitle pastanın çok az bir kısmını kaplıyor.Scs nin tekel durumunda olmasının en büyük sebebi de bu.Yani scs tekel olduğu için değil, kitlesi düşük olduğu için oyun ancak bu kadar gelişiyor.

Düşük pc lerle bu oyunu oynayan insanlar da çok fazla.Bir diğer problem de burada.Scs çok fazla geliştirme yaptığı zaman zaten fazla olmayan oyuncu kitlesinin bir kısmını da kaybedebilir.Scs nin politikası da belki de bu yüzden : ‘‘herkes bu oyunu oynayabilsin’’

Bir çok firma için çalışmaya değecek bir şey değil tır oyunu.Yani öncelikle ilgi duyduğumuz oyunun nerede durduğunu iyi anlamamız gerekiyor.Biz çok fazla önemsenen bir oyun tüketicisi sınıfına girmiyoruz arkadaşlar :slight_smile:

Bu kadar şeye rağmen scs nin ilk çıkardığı oyunlara bakılırsa gelişmelerin olduğunu görmek çok zor değil.Scs daha fazla çalışınca karşılığını ne kadar alıyor? Bunu da bilmiyoruz.

Bir de mesela diyelim ki Scs dükkanı kapattı.O zaman ne olacak ?

3 Beğeni

oyuncularla scs kavga ediyor, daha doğrusu oyuncular kendiyle kavga ediyor; scs de elektrik yangınına su serpmek için update atıyor arada ezilen modcular oluyor ha :smiley:

adam fmod’a uyarlıyor modunu çalış çalış, yayınla. sonra haydaa 1.38 :smiley: 1-2 ay geçiyor 1.39. şimdi 1.40 gelecek ışıklandırma geyiğine kaplamalar patlayacak, faça axor modlarının hepsi yalan olacak (böyle diyorum da muhtemelen şöyle bi bakıp temporary-1.39’dan devam ederim muhtemelen, yoksa ben de modsuz oynayamıyorum)

5 Beğeni

En büyük dileğim, dileğimiz @HasanOfke . Keşke 1.40 ile bu işler daha da zorlaşsa. Farming de olduğu gibi mesela… Faça araç yapılabilir herkesin zevki ayrı ama saçma sapan parlak matlar, güneş gibi parlayan kromlar falan eeeh insanın gözüne blender sokası geliyor.

14 Beğeni

Rica edicem bir şey bilmeden gerçekten gelip sanki anasını babasını öldürmüşler gibi yazmayın. Bunları çekmek zorunda değiliz. Elalem orada para kırıcak biz burada bunlarla mı uğraşıcaz? SimülasyonPark bunlar için kurulmadı zaten millete de elinden tutup aaa bak bu oyun diyecek seviyede değiliz.
:slight_smile:

FREE-BEDAVA içeriğin kavgasını yapacak kadar düşmeyelim.

20 Beğeni

Yeni paylaşılan Madrid blogunda bulunan yeni ışıklandırmaya ait görüntüler…
- Binalar özellikle Türkiye’ye çok uygunlar aşırı şekilde benzer olanlar kesinlikle TR Extended haritasında yer almalı keza terrain ile bitkiler ağaçlar çok fazla fayda sağlayacak gibi duruyor… -

16 Beğeni

Adam münnecim beyler.:sweat_smile:
Eğer göktaşı yağmaz yada yeni bir pandemi çıkmazsa artık bu konuda bir hızlanma bekliyorum
Bundan sonra ingiltere bekleniyor ve ingiltere almanyadan daha küçük.ingiltere umarım iki güncellemede biter.

8 Beğeni