ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

Araçların sinyal ışıklandırmalarında da tutarsızlık gördüm. Scania, Renault, Volvo gibi araçların sinyal gösterge işaretleri gündüz neredeyse hiç gözükmüyorken Mercedes MP4’ün çok rahat gözüküyor. Muhtemelen araç sinyallerinin gösterge ışıklarına ufak bir düzeltme getirirler.

Isik ayarlarini yapsan bence olur… F4’teki hani…

2 Beğeni

Bazı araçların farları halojen iken bazı araçları farları xenon veya led oluyor. Bu farklılık ise saate, konuma, güneşin açısına vs. göre değişiyor.

1 Beğeni

Ya o degil de, bu nasil bir inattir ya :smiley: insanlara “gercekte” ne oldugunu anlatmaya calisiyoruz. Hala diyorlar ki eski ETS2’deki dogruydu… Yoldaki yansimayi “far huzmesi” zannediyor ve onunde gorebilecegini dusunuyor gunduzken… Hani sagdaki araclarin hepsi anlasip farlarini kapatmislar, soldakiler akilli acmis gibi…

image

17 Beğeni

bizde farlar gece açılır gibi bir anlayış olduğundan gündüz nasıl yandığını bilemiyoruz
ets2 sayesinde ben de yıllardır gündüz araç kullanırken eğer hava azcık bozmaya başladıysa farları direkt açıyorum(sabah zaten direkt açılır yoksa seçemiyorsun+dümdüz yolda gitsen bile karşıdan gelen arabanın farı yanmıyorsa o göz yorgunluğunda farkına varmak zor) ben kullanırken buna anlam veremeyenler vardı ama öyle değil işte yukarıdaki havada far açmayan çok sonra dikkatsizlikten kaza da olur her şey olur - özellikle yoğun trafikte istanbulda aynaya bakmak kurtarmıyor farları görmedikçe dikkat edemiyorsun yalan yok

eğer o eksik olan yağmurdaki yansımalar gelirse zaten müthiş görünecek…

5 Beğeni

Yaptım, gösterge ayarları da en sonda zaten, onda sıkıntı yok. :slight_smile:

@LazJedi “Yeni Scania S modellerinin aynalarında sıkıntı var galiba” diye cümleme başlamışım, durumu izah etmişim hatta 2 tane de resim koymuşum yaptığın yoruma bak.

Bu konuda @Scaniaman a çok teşekkür ederim 2 farklı insan 2 farklı kalite işte. Gerçekten @Scaniaman hocamın dediği gibi yeni scania araçlarının aynalarındaki aşırı karanlık; might griffin dlc sinde boyalı luxory aynayı seçmemizden oluyormuş başka aynayı seçince sorun düzeldi cevabın için çok teşekkür ederim. Sorunu da SCS Forum’da ingilizce olarak geri dönüş yaptım benim dışında birçok kişi de zaten aynı sorunla karşılaşmış.

@LazJedi sen de kalkıp yazdığımı okumadan veya belli bir yerinden sonra okumaya başlayıp “Hiç gece yolculuğu yaptın mı” diyorsun :rofl: Yok anasını satayım hiç yapmadım zaten ben Mars’tan geldim uzaylıyım. Siz nasıl yapmak yolculuk gece ?? :rofl: :rofl:

Al sana fotoğrafı bir daha atayım bak bakalım aşağıdaki resime:

Yolun aydınlığına bak, sonra sol üstteki küçük F2 aynasına bak en son da çekici aynasına bak, sence o aydınlıkta tırın aynası normal mi ? Geceleri aynadan, gelen araçların farları nerdeyse hiç gözükmüyor diye de yukarıda bahsetmişim .Yolun karanlığından değil, tırın aynasından bahsetmişim. Sen tabi anlamak istediğin gibi okumuşsun :smiley:

@Scaniaman tekrar cevabın için teşekkürler sorunu ve çözümü de SCS Forum’a yazdım zaten betanın amacı da bu.

6 Beğeni

Rica ederim

3 Beğeni

Araçlarda gündüz farı boşuna yok.

Ben de deneyimledim ve görüntü gayet olması gerektiği gibi. Hava aydınlık değilse aynada doğal olarak görüntü oluşmaz.

Hayir neyini tartisiyoruz ki… Adam kafasinda oyle bir hayal var, gercekte oyle saniyor, halbuki arasa, gunduz vakti, havada kasirga bile olsa farlar oyle gece gibi gorunmuyor kardesim. bulutla kapli da olsa gunesten buyuk isik kaynagi yok sonucta… Surada arabanin onunde fari gorebilecek mi bakalim… Farlar acik reflektorler yansiyor.

10 Beğeni

Evet haklısınız ama keşke “daha önce tabiki gece yolculuğu yaptım ama üst aynalara bakarsanız fark edebilirsiniz.Zaten @Scaniaman sebebini söylemiş.” şeklinde yazabilirdin.Son zamanlarda bu forumda çok kavga çıkmaya başladı ve çoğu bu sebepten.Kaba bir şekilde saçma sapan laflar atılıyor ve sonra olanlar oluyor.Lütfen dikkat edin.Bugün varız yarın yokuz 9 liralık bir oyun için insanları üzmeyin,kırmayın :slightly_smiling_face:

6 Beğeni

Yağmur yağınca farların yerde zor göründüğünü araç kullanan herkes bilir. Çoğunluk araç sürme deneyimine sahip olmadığı için gerçeği bilemeyebiliyor ya da sürüyorsa da dikkat etmemiştir.

2 Beğeni

Gündüz farlar aynen olması gerektiği gibi artık. Ve çok hoş da olmuş belki biraz daha düzenlenebilir bu hali bile yeterli. Ama yanılıyor olabilirim tek araçta denedim MAN dashboard mı dersiniz hız gösterge mi dersiniz ışıkları gündüz çalışmıyor gibi geldi. açıldığında az da olsa bir iyileşme olması gerekiyor muydu. olacak mı? beta dan kaynaklanan bir durum mu kafamda tek o soru var şuan

F4 ile açılan far ayarlarından parlaklığı yükseltebiliyorsun.

Gosterge konusunda haklisin bu konuda calisiyoruz ama LazTrucker’in dedigi gibi far ayarlarindan ayarlayabilirsiniz.

3 Beğeni

bir bakayım hemen sanırım açık olması lazım…

1 Beğeni

Kardeşim, keşke gerçeğe yatkin olarak mesela Avrupa ile bizim saat farkımız olsa. Ozaman Günes bizim burda daha erken doğar ve daha erken batar. Tabi bu dediğimi yapmak biraz zaman alır. Fakat 1.40 ta aydinlatma olayi geldiyse bu zaman işide yapilabilir aslinda. Ayrıca yolda giderken akan zamana nazaran benzin istasyonlarinda akan zaman daha yavaş oluyor. Aslında bu durum düzeltilebilir Bir durum.

Ayrıca son olarak 1.40 beta da akşamüstü ve sabahin ilk saatlerinde farlar çok belli olmuyor. Bunuda düzeltirler umarım. Bir yorum yaparsan sevinirim.

Bende bişey sorabilirmiyim arkadaşlar bergende gece olmaması bug mı yoksa ışıklandırma özelliğimi yada banamı özel ( mod yok ve haritanın orta kısımlarında sorun yok üst taraflarda oluyor )

İskandinav ülkelerinde bazı aylarda zifiri karanlık bir gece olmuyor diye biliyorum. Yani gecenin ikisinde falan hala güneş batmamış gibi oluyor. Oyundaki mevsim sistemini bilmiyorum ama muhtemelen o aylara göre ayarlamışlardır ve bu yüzden gece olmuyordur. Bug vs. değil yani.

1 Beğeni