ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

bu araçlardaki ışıklar bi farklı açılıyo banamı öyle geliyo yoksa varmıydı

Xbs argrar tırlar hepsi sağlam bitane oyuncağın texture bembeyaz bide öğlen farlar görünmüyor artık :smile: Müthiş duruyor.Fps 5-10 falan düştü bende 200 reflexion da

2 Beğeni

Academy kodu eklenmiş. Yazınca siyah ekrana girip takılı kalıyor deneyen oldu mu ?
Adsız

academy kodu 1.39’da mevcut idi.

1 Beğeni

Arkadaşlar her konunun altına yazıyorum ama sorun bende mi merak ediyorum. Araç içi sinyal ve park simgeleri neredeyse hiç gözükmüyor bende. Modlu araç olduğu için mi yoksa sizde de aynı sorun var mı?

Gündüzleri öyle görünüyor o da normal geceki gibi parlak değil zaten gerçektede

1 Beğeni

8 senedir oynadığım oyunu tanıyamadım :smiley:
Optimizasyon konusunda gayet başarılı FPS kaybı hiç olmadı hatta daha çok yükseldi.
Şu oyunun sarımtırak,ilk grafiklerini hatırlıyorum hala nereden nereye geldi 8 senede oyun :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Modları boşuna sildim o zaman enayi gibi :smiley:

Sanki ssaoyu optimize etmişler gibi 48 fpslere kadar düştüğüm yerler oluyordu önce şuan öyle olmadı.

1 Beğeni

Renk paletlerini hâlâ düzenlememişler. Dorse ve çekici arasındaki beyaz renk farkına bakın. Metalik rengi seçmedim ve en parlak beyaza ayarladım. Buna da el atsalar keşke.

O senin texturedeki ton farkıyla alakalı. İkisi de beyaz ama nasıl beyaz; biri diğerine göre daha koyu beyaz. Buna ek olarak da materyalin yanlış.

5 Beğeni

Aynen yapıldıkları maddelere göre o renkler

Yalnız Renault T modunda böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Birebir uyuşuyor dorse ve çekici renkleri.

F4 tuşuna bastığında bu şekilde menü geliyor karşına. İyi olmuş açıkçası. Sürekli basmak yerine menüden seçebiliriz.

4 Beğeni

Tamam yine aynı şey? Dorsenin beyazlığı diğer beyaz renklere göre patlıyor. Araçtan araca da fark edebilir dorsenin kaplamasının rengini koyulaştır düzelir bunun grafikle zerre ilgisi yok.

ATS için nelerin değiştiği ya da değişeceği ile alakalı olağan şeyleri belirtmiştim. Şu an yazacaklarımı okumadan önce incelemenizi tavsiye ederim.

Olağan dışı şeylerin beklenmemesi gerektiği konusunu geride bıraktığımıza göre şu an benim de yeni yeni inceleme fırsatı bulduğum ve tespit ettiğim şeyleri aktarayım:

1. Reflection Probe:

image

Önceden çevredeki objelerin görüntülerini doğrudan yansımalarda göremiyorduk fakat şimdi gerçek zamanlı olup bitenleri (ışığı, yanından geçtiğimiz objeleri vs. ) anlık olarak görebiliyoruz. Bu mevzu iç/dış cam, boyanabilir parçalar vs kısacası yansıma olabilecek her şeyde anlık olarak yansıtılıyor. Önceki sürümlerde performansın artırılması adına, bu yansıma probeları grafik işlemcisi tarafından bir probe olarak tek seferde render ediliyor ve biz her seferinde o yansımayı görüyorduk.

Yalnız şimdi de bu anlık yansıma dokusu gibi bir isim verebileceğimiz zımbırtı, çözünürlük olarak mecburen çok düşük tutulmuş ki sürekli olarak render edileceği için performans kayıplarına yol açmasın. Biraz garip ya da ilk görüşte bulanık gibi görünüyor ama ileride çözülecektir.

1. HDR

Bak HDR konusu offf dedirtti. İyi olmuş ışığa bakıldığında gözümüz alışacağı için ışık kaynağını görmek vesaire güzel mevzular. Işığa yaklaştıkça kaynak objeyi görürüz gerçekte. Aynısı burada da var zaten bir çok şeyi değiştiren şeylerden biri de bu. Aynı mevzu fotoğraf alanında da vardır. Çevreyi ve ışığı daha uygun renklerde görmemizi sağlar.

Yeni bi’şeyler buldukça yazmaya devamke ama şunu söylemekte fayda var bir şeyler geliştiriliyor ya da değişiyor hangisini söylemek isterseniz söyleyebilirsiniz. Hiçbir şey olmasa bile bir şeyler oluyor. Bişeyler oluyor ama herkes anlamıyor öyle diyelim. :stuck_out_tongue_winking_eye:

14 Beğeni

Actros’ta ne yaparsan yap beyaz renk tam olmuyor.
@bertan06 'nın dediği gibi araçtan araca değişiyor.

1 Beğeni

SCS nin gerçekten de eline sağlık.Yeni bir detay gördüm artık cama birşeyler yansıyor.eskiden cam yokmuş gibi gözüküyordu.

reflection scaling nedir ? ve hangi oranda seçmemiz daha sağlıklı olur ?

Yansıma detayı ölçeği sanırım

1 Beğeni

Kabin içi aydınlatma ile ilgili bir ayar
Açıya, saate ve duruma göre kabinin aydınlatmasını ayarlıyor

1 Beğeni