ETS 2 - 1.39 Güncellemesi [Ana Konu]

Çevre veya ortam seslerini kodlardan kısabilirsin mesela tırın egzoz sesi gibi böyle daha mantıklı

1 Beğeni

@Hercules Onu nasıl yaparım bilmiyorum ama araştırıp bulmam lazım cevap için teşekkür ederim ama yinede scs nin düzeltmesi şart mesela yoldan geçerken ve tırı dışarıdan sürdüğün zaman ödümü patlatıyor :rofl:

Seslerde atlanılan çok ince bir ayrıntı var gibi/gibiydi…

Herkesin kulaklığı, ses sistemi iyi değil. Bu ses olayları da hala geliştiği ve yapıldığı için “standart” diyebileceğimiz kulaklıklar/ses sistemlerinde daha önce olduğu gibi ses çıkmıyordu sanki o yüzden FMOD’un güzelleşmesi en azından beklentimizdeki kaliteye ulaşması için ek ses efektleri, altyapıları gerekiyor. Ben Razer Thresher’da 7.1 surround kapalı oynarsam deliririm ilk FMOD güncellemesinde başım ağrıyordu(7.1 açık olsa dahi bok gibiydi). Şimdi bu durum daha da düzeldi ancak Dolby Atmoslu kullanıyorum sesleri daha iyi duyuyorum. Bunu diğer sistemlere de kafanıza göre uyarlayın.

Yani sesleri halleden o beyaz kafalı adamın duyduğu ile yüzbinlerce farklı kulaklıkta çıkan sesler aynı olmayabilir. Bunu belli bir seviyeye gelmesi belki de şimdi gerçekleşiyordur.

FMOD’da kendi SCS engine ile neler uyumlu olabiliyor ve yapılabiliyorsa yapacaklar başka sesler eklenir, altyapı daha da ayrıntılı olur. Mod yapımcıları onları da yavaş yavaş kullanır.
SCS bitti demediği için yapamadılar, beceremediler, olmuyor demek doğru değil.
1.39’u sırf bu iş için bekledim.

4 Beğeni

Ben FMOD ile ilgili hala hata alıyorum söyledim daha henüz bitirmediklerini söylediler
Bende dolby kullanmama rağmen sesler gerçekten iyi olmaya başladı

1 Beğeni

1.39 da umarım f mod la ilgili bir şeyler gelir henüz işaret yok

1,39 publıc beta ile alakali bendede oldu oyundan atıyor dun biakiyordum giselere felan ne var ne yok diye oraya gelince direkt atiyor oyundan feedback yapmışlardır bir sonraki beta güncellenmesinde düzelir

Dolbyi indirip kullanabiliyor muyuz ben pc topladım doğal olarak bende dolby yüklü gelmedi yükleme şansım var mı

Sadece pc ye driver yüklemenin bi anlamı olmuyor, kulaklığın da dolby destekli olması lazım. @Scaniaman

1 Beğeni

hemen kontrol edeyim varmıymış bakalım

Hic kimse clais liman ve haritasıni paylasan olmamıs. Bi gorup hevesimizi alaydik.

Merak edenlere…

3 Beğeni

g_clutch_brake ne oluyor anlamadım onu ?

hele şükür man tgx ı yapay zeka trafiğine eklediler.

EYYYY SCS NEREDE LAN IŞIKLANDIRMA

13 Beğeni

Debriyaj freni mevzusunu yokuşta araba kaldıranlar bilir. Bu mezvu rampalarda düz vites oynarken başımıza geliyordu H-Shifter direksiyon seti ile oynuyorsanız aracı gerçekte yaptığınız gibi kaldıramıyordunuz. Şu an deneysel beta olarak mevcut. Deneyeceğiz. :smiley:

1 Beğeni

Limanın içine yapay zekanın girmesi güzel bir detay.Umarız bunu şirket girişlerine de yaparlar.Ayriyetten Sisl eski oyunlarda olan şey eklenecek demişti o neydi ya

3 Beğeni

Eskiden bi 18 Wos serisinin oyununda şirketteki şoförlerin kullandığı çekicileri trafikte görebiliyorduk sanki :thinking:

1 Beğeni

18 wheels steel convoy oyunuydu.Böyle şeyler o zamanın teknolojisiyle yapılmış şu an yapılmıyorsa niyetleri yok demek ki.

1 Beğeni

Karda yağıyordu 18 WOS 'ta sanki :smiley:

1 Beğeni

İşletim sisteminin içinde var