ETS 2 1:2 Türkiye Haritası

Çok güzel bir proje daha geliyor belli ki, benim de bir kaç tane tavsiyem var

• Otoyoldaki sokak lambalarının arasındaki mesafe biraz daha fazla olabilir.
  • Bu RttBS’le gelen Türkiye’deki beton elektrik hatlarını (AG ve OG hatları) kullansanız yeterli.
  • Bir de yolların hız sınırlarını unutmayalım. Bir tane Türkiye haritasında öyle bir sıkıntı yaşamıştık.

Şimdiden takipçisiyiz.

1 Beğeni

Lamba konusu şimdilik gözümü tırmalamıyor gibi ama gelecekte bakmaya çalışacağım.
RttBS dediğiniz şeyin ne olduğu hakkında bir bilgim yok fakat yüksek gerilim hatları da eklenebilir. Çevre yaptım dediğim yerlere hiç böyle hoş detaylar koymamışım onu farketmemi sağladınız çok teşekkürler.
Yol hız sınırı konusuna gelecek olursak onu çözmeye çalışıyorum ama hala başaramadım. Bir yöntem daha var aklımda ve yakında deneyeceğim. Yoksa o dediğiniz sorun bende de olacak gibi… :S Kavşak geliyo birden herkes 90-70-50 şeklinde frenliyor trafik sıkışmış gibi… Ah bi halledebilsem süper olacak. Birkaç noktada 120 denemesi yaptım özel bir şey buldum editörde bi alanı kapsıyor o alandaki kırmızı noktalı yollara o atadığmız kuralı (120 sınırı yani) uyguluyor. Bunu daha çok yerde kullanırsam çözülür diye düşünüyorum. Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. :slight_smile:

rttbs: road to the black sea demek oluyor :joy:

1 Beğeni

editörde dlcler için şöyle kısaltmalar kullanıldığından yanlış anladım :smiley:
blke (rttbs dediğiniz bizim dlc bu)
it
ger
fr
balt

bu arada konuyu anladım şimdi fakat blke’de hiç power line bulamadım buildings kategorisi altında. Acaba curve mü? Çünkü o üstgeçitler de öyleydi durun bakayım.

Yok maalesef orada da…

Demin birden üniversite kampüsüne kadar geldiğimi farkettim :smiley: yannıda da kgm şantiyesi var. Oraya bi şantiye, üninin yemekhanesine de ufak bi iş alma yeri yine yapmamız yok mu :))))

Bu da gün sonu fotosu olsun. Arkadaki yer otoyol kavşağı. Bura da izmir çevre yolunun E.881 kolu (çeşme’ye yönelen). Önümüzdeki kavşak da üniversite kampüsüne ve kgm şantiyesine giden kavşak. Öylesine yapıp ucunu bir yere çıkarmam diye yapmaya başlamıştım sonra farkettim ki buraya da güzel şeyler yapılabilir. Bir sonraki ss’de görüşmek üzere. Ayrıca çevre yolunun yukarı giden kısmının ne kadar ileri gittiğini görmeniz için ufak bir easter egg de bıraktım harita kısmına bakarsanız görebilirsiniz :slight_smile: iyi geceler…

1 Beğeni

Kardeşim Gaziemir şahintepesini eklersen sevinirim çıkıp 2 bira içeriz. Şaka bir yana gaziemir metro yük için eklenebilir

1 Beğeni

Evet Gaziemir’den her türlü geçeceğiz (Hem D yolu hem de çevre yolu olarak). Ekleyeceğim inşallah (gözümden kaçmazsa)

izmirden ilçe istiyorum buca ilçesinde kalıyor şirinyer şehir merkezi işçievleri ufuk mahallesı yıkıkkemer meydanı evka 1 ızkent ekleyebılsen gercekcı ızmır olacak :smiley:

kuzeyınde ise karsıyaka cıglı menemen aliaga bergama kınık guneyınde ıse torbalı selcuk menderes vb bunlar olacak mı sehır merkezlerı

buca ılcesınde köylerımız olacak mı
belenbaşı kırıklar karacaagac izmir torbalı demirciköy,dogancılar

çeşme urla ılıca karaburun mordogan F.altay meydanı balcova narlıdere guzelbahce seherıhısar kavsak vb olacak mı

1 Beğeni

Teşekkürler istek ve önerileriniz için fakat ilk videonun açıklama kısmında da dediğim gibi hobi olarak yapıyorum ve şimdilik planım çevre yolu ve çevre yolunun geçtiği birkaç önemli lokasyon. Hatta ilçeleri en sona bırakıp sabuncueli rampasına doğru da devam edilebilir orayı çok istiyorum şuan.

Üniversite yolu tamamdır. Kapı kısmında denedik bir şeyler :slight_smile:

7 Beğeni

Bornova’yı çok merak ediyorum hocam, sanayi bölgesi olduğu için Tırların güzergahında kalıyor :slight_smile:

5 Beğeni

Şimdi bornova’nın lokasyonuna baktım da kesinlikle oraya gidilmesi lazım :') hem sabuncueli’ne geçerim ora yapıldıktan sonra hem de herkesin oynarken uğrayacağı önemli bir yer olur

2 Beğeni

Ne zaman kadar cikar ayrıca 1.39 uyumlu olsun bu versiyonu

1 Beğeni

Şuan 1.39’da çalışıyorum zaten evet.

1 Beğeni

Buca İscievleri görecek miyiz abi

Buca köyleri vb.İzmir konak toros meydan cinartepe

Çobançeşme levent halkapınar tepecik vb

Hiç bir konum için söz veremiyorum çok yoğun olup bu haritayı tamamen hobi için yaptığımdan. Maalesef… :frowning:

1 Beğeni

Bilgilendin icin sagol abi ne zaman çıkacak

Yine aynı cevabı vermek durumundayım, hobi olduğu için tamamlanmama ihtimali bile var. Bunu da bu vesileyle duyurmuş olayım. Sonra yok niye bitmedi olmasın. Yoğun biriyim fakat hobi olarak bir yandan bunu da yürütmek istediğim için yapıyorum. O yüzden belli bir çıkış tarihi vermek çok yanlış olur. Özellikle İzmir-Aydın arasının yarısı yapılmamış, diğer yarısının da henüz çevresi yapılmamışken… :frowning:

1 Beğeni

Ya sen ne kadar boş bir insansın ya her türkiye haritası konusunda insanları darlıyorsun resmen birebir izmir haritası isteyip duruyorsun kalk kendin yap o zaman?? İnsanların bir planı var demi harita yaparken? Biraz işin zorluğundan haberdar olmani temenni ediyorum.

7 Beğeni

Kesinlikle haklısınız, TIR oyununda TIR adı verilen aracın geçemediği ve GEÇMEYECEĞİ yerleri istiyor. İstemekle kalmayıp Net çıkış tarihi bekliyor. “Hobi” olarak yapılan birşeyde ne zaman biteceği belli olamaz. Kimse hobi olarak yaptığı birşeyi Aceleye getirmez.

Örnek olarak 1:19 ölçekte nelerin yapılıp yapılmayacağını görmeden bilmeden, Mahale adı vererek gelecek mi diye sormak da Akıl işi değil. Konuyu daha fazla kirletmeyelim, gelişmelerden haberdar olmak isteyenleri de rahatsız etmeyelim. Unutulmaması gereken birşey var “Ets2 nin amacı ve ne olduğu…” İyi forumlar.

9 Beğeni