Eski Tır Simulasyonları

Son 2-3 gündür Youtube’da eski tır simulasyonları nasıldı diye video izliyorum. Ufacık özellikleri bile gelsin diye uzun zaman bekliyoruz; ama zamanında dikkate değer özellikler de varmış.

Kısaca dikkatimi çeken şeylerden başlayım;

18 WoS Pttm

Egzoz dumanı, lastik izi ve sesi, hızlı dönünce dorseyi düşürme

18 WoS Haulin

Diğer şöförlerle direkt etkileşim ve yolda diğer şöförleri görebilme olayı gayet iyi. Double olayına girmiyorum bile.

Rig’n Roll

Kabin içindeki animasyonlar, hasar animasyonları ve genel olarak oyunun hikayesi iyiydi. Haritadan bahsetmiyorum bile; ATS’den daha heves uyandıracak şekilde yerler gezebiliyordunuz. Bir de şirketten aynı anda 6-7 tır çıkış varış noktasına kadar yarışma olayı tat katıyordu.

Sizin de hatırladıklarınız varsa bu başlık altında geyik yapabiliriz :smiley:

Bu da benim oynadığım ilk tır simülasyonuydu :slight_smile:

Guzel konu olmuş,

Eskiden çok keyif vardı. Şimdi tutundular simülasyon da simülasyon… olmuyor… Hala eski oyunları hatırlıyorum tamam belki çocuktuk ama yine de bir sürü özelliğin olduğu keyifli bir “oyundu”

Bi kere her şeyden önemlisi yol kenarlarındaki benzinliklerde servis oluyordu…

Evet , alaturkey map ile tekrardan hatırladım benzinlikteki ayarlari

indir
okulu asıp tüm harclıgı jetona yatırtan 3 kişilik bu makinadan aldım hazı hiçbirşeye degişmem.

Şöyle bir gudubet vardı. Sanırım en büyük düşüş buydu.

Interior ya yoktu ya da hiçbirşey çalışmıyordu. Daf xf modu kurup günlerimi öldürüyordum.

Belki tir değil ama bus driver ida unutmamak gerek sanırım :smiley:

SCS bi zamanlar dlc çıkartamayıp ets1’i maviye boyayıp satmıştı

Aynı nanenin kırmızısı da bu; (ilk lisanslı araç: MAN)

Navigasyonun çalışmadığı, M ile haritadan bakıp yolunu kendimizin bulduğu seferler …

Tabelalara bakarak giderdim ezberlemiştim artık :smiley:

SCS’ye şu an tek uğraşan olduğu için tapıyoruz aslında halbuki Softlab-NSK var ulen!!!

Hard Truck 2: King of the Road gibi bir efsane var. Ondan sonra 3. oyun olarak Rig’n’Roll gelmişti.

Bu oyunları canlı yayında oynamak lazım.

sen çok yenimişsin :smiley:

Daha küçüktüm o zamanlar. Pc den ne çok anlardım ne de saatlerce oturup oyun oynardım. Babam bi pc toplatmıştı bi keresinde, tanıdık bi yermiş, orda ioyun da yükletmiş. Bİ taneside buydu :smiley:

18 whells steel haulin az oynamamıştım kırkayak diye tabir edilen ön tekerlerklerin çift olduğu tırı alırdım ne hikmetse tır dönerken yavaşlardı günlerimi onunla harcardım şimdi baktımda grafikler kötü geldi :slight_smile:

Bende geçenlerde oynadım Haulin’i 1 dakika içinde polis peşime takıldı. Frenler hiç tutmuyor. :joy::joy:

Benim gibi ihtiyarlar da var.

Hard truck 1 oynardik kuzenimle, hatta ta o zamanlar bile hep aklimizda becerebilsek suna turkiyeden bir kac yol yapabilsek derdik. Tir yoktu oyunda. Loggyler yani sabit kasa kamyonlar vardi. Tadi baskaydi, simdi acip baksam kusmuk bir goruntu ama o devirlerde vodoo ekran karti hayalleri kurardik.

Bir de king of the roads gercekten efsaneydi, inanilmaz icine alan bir oyundu. Oyunda ulasmasi guc bir miktar para kazandiktan sonra bir animasyon giriyordu, dorse arka kapaklari acilip altinlar yola dokuluyordu.

Bir de midtown madness 1deki tirla da az dolasmadik.

Rig n roll optimizasyonu vs sorunlu bir oyun olarak cikti ve pek tutmadi. Guzel fikirdi fakat becerememislerdi.

Ets2 ye kadar aradaki oyunlari pek oynamadim, baska seylerle ugrasiyordum o zamanlarda.

Eski oyunlar güzeldi ama direksiyon seti olmayanlar içinde tam bi eziyetti :smiley: tırı döndürcez diye bi virajda 20 kez bas çek yapardık geçen bi nostalji yapayım dedim yok arkadaş olmuyo ets2’nin gözünü seveyim zaten ets2’nin de benim için en çok dikkat çekici özelliği 6x2/4 şasi seçeneği ve klavyeler için direksiyon hassasiyetiydi ama eski oyunlarında tadı bi başkaydı ya hele haulindeki o efsane türkiye mapını oynamayan yoktur heralde :smiley: tek kelime ile müthişti otogarlar felan telsiz yardımıyla araçta yolculara anons bile geçebiliyoduk ya varmı böyle bişe :smiley: ben 18 wot serisinde ilk pedal the metal oynamıştım teyze çocukları sağolsun :smiley: tabi o zamanlar pc daha yeni girmiş hayatıma daha oyunların cracklı olarak netten indirildiğini bile bilmiyordum :smiley: oyundan bayada zevk alıyodum yani karlı yollarda kayması felan güzeldi şuan tek oynamadığım tır oyunu ring roll var bunuda bi ara deneriz artık :smiley:

Rig’n’Roll bence çok iyi bir oyun tavsiye ederim yolda yarış yapıyorsun, hikayesi apayrı, bir de gerçekçi hissiyatı da var darbeler ve egzozdan çıkan duman falan. Bence çok iyi bir oyun.