Eski Tır Simulasyonları

Son 2-3 gündür Youtube’da eski tır simulasyonları nasıldı diye video izliyorum. Ufacık özellikleri bile gelsin diye uzun zaman bekliyoruz; ama zamanında dikkate değer özellikler de varmış.

Kısaca dikkatimi çeken şeylerden başlayım;

18 WoS Pttm

Egzoz dumanı, lastik izi ve sesi, hızlı dönünce dorseyi düşürme

18 WoS Haulin

Diğer şöförlerle direkt etkileşim ve yolda diğer şöförleri görebilme olayı gayet iyi. Double olayına girmiyorum bile.

Rig’n Roll

Kabin içindeki animasyonlar, hasar animasyonları ve genel olarak oyunun hikayesi iyiydi. Haritadan bahsetmiyorum bile; ATS’den daha heves uyandıracak şekilde yerler gezebiliyordunuz. Bir de şirketten aynı anda 6-7 tır çıkış varış noktasına kadar yarışma olayı tat katıyordu.

Sizin de hatırladıklarınız varsa bu başlık altında geyik yapabiliriz :smiley:

9 Beğeni

Bu da benim oynadığım ilk tır simülasyonuydu :slight_smile:

2 Beğeni

Guzel konu olmuş,

1 Beğeni

Eskiden çok keyif vardı. Şimdi tutundular simülasyon da simülasyon… olmuyor… Hala eski oyunları hatırlıyorum tamam belki çocuktuk ama yine de bir sürü özelliğin olduğu keyifli bir “oyundu”

2 Beğeni

Bi kere her şeyden önemlisi yol kenarlarındaki benzinliklerde servis oluyordu…

2 Beğeni

Evet , alaturkey map ile tekrardan hatırladım benzinlikteki ayarlari

indir
okulu asıp tüm harclıgı jetona yatırtan 3 kişilik bu makinadan aldım hazı hiçbirşeye degişmem.

Şöyle bir gudubet vardı. Sanırım en büyük düşüş buydu.

Interior ya yoktu ya da hiçbirşey çalışmıyordu. Daf xf modu kurup günlerimi öldürüyordum.

1 Beğeni

Belki tir değil ama bus driver ida unutmamak gerek sanırım :smiley:

2 Beğeni

SCS bi zamanlar dlc çıkartamayıp ets1’i maviye boyayıp satmıştı

Aynı nanenin kırmızısı da bu; (ilk lisanslı araç: MAN)

3 Beğeni

Navigasyonun çalışmadığı, M ile haritadan bakıp yolunu kendimizin bulduğu seferler …

6 Beğeni

Tabelalara bakarak giderdim ezberlemiştim artık :smiley:

3 Beğeni

21 posts were merged into an existing topic: Hard Truck 2: King of the Road [Ana Konu]

German Truck Simulator’dan vazgeçilmez benim için. Krokus’un yaptığı Europe 1.22 modunu kullanıyorum. Oyun, Austria Edition.

Bir de Rigs of Rods vardı, fizikleri harbi efsaneydi. Şöyle ufak bir detay koymak istiyorum:

Çamurluğun kaldırıma takılmasına bakın. Videoyu yeni yükledim henüz HD olmamış olabilir.

2 Beğeni

sürtme sesi de var :smiley:

PC hayatıma 2000’den sonra girdiği için bu oyunu oynayamadım grafikleri dışında harikaymış. Remastered olarak çıkarmalılar. :slightly_smiling_face:

Grafikleri de dönemine göre efsaneydi. 2001’den söz ediyoruz. O yağmur efekti hala güzeldir. Ayrıca SCS’nin 2011-2012’de yaptığı kupanın şaseden bağımsız sallanması olayı 2001’in King of the Road’ında vardı. Öyle de detaylı oyundur. :smiley:

4 Beğeni

bunları konuşursak oooo :smiley: scs kendi kendini saçma sapan takıntılar yüzünden yiyor en kısa zamanda oynamaya başlamalıyım

Doğru SCS kendini yedi hakikaten. ETS2 de yıllarca kamera sanki tırın içine çakılıydı gram hareket etmiyordu. Oyun ilk çıktığında ETS1 deki oynak kameradan eser yoktu ruhsuz bişeydi iyi ki geri getirdiler.

1 Beğeni