Dx11 sorunu ve öneri isteyen bir çözümü

Arkadaşlar merhabalar,

Bildiğiniz üzere ets2 ve ats nin 1.36 sürümü ile dx11 e tamamen geçiş yapıldı fakat bazı sistemlerde DX11 olmasına rağmen DX11_0 olduğu için ve güncelleme DX11.1 den itibaren çalıştığı için bu sistemler şu hatayı vermektedir gerek oyuna girerken gerekse harita editörüne girerken;
72939924_517318219093656_1333819445440675840_n
Ve oyunu DX11e aldığımda oyuna girerken bir müddet ekran yanıp sönüyor sonra giriyor ve oynatıyor yani oyuna bu hatayı almadan bir nevi girebiliyorum.Fakat editöre girerken bu hatayı alıyorum.

Şimdi benim sorunumu ise 2-3 görselle sormak istiyorum.Lütfen kesinlikle bundan anlayanlar cevap versin.Çünkü harita yapımıyla uğraştığımdan benim için bu önemli arkadaşlarım…

Evet arkadaşlar üçüncü görselde altını kırmızıyla çizdim gördüğünüz üzere bu benim ekran kartım DX12 ye kadar destekliyor mu demek oluyor?
İkinci sorum ise eğer ben windows 8 den windows 10 a yükseltirsem DX12 yükleyebilirmiyim?böylece sorunu mu çözmüş olurmuyum?Yardımlarınızı bekliyorum…

Grafik kartı donanımsal olarak normal de DX11 destekli ama Nvidia yazılımsal olarak DX12 desteği verdi 600, 700 ve 800 serilerine yani dolayısıyla DX12 özelliklerinden de faydalanabilirsin.

fakat bunun için windows 10 a geiş yapmam gerekiyor herhalde değil mi?

Evet Windows 8’e DX12 kurulamaz Windows 10’a geçiş yaparsan varsayılan olarak zaten kurulu senin kurmana gerek yok.

windows update üzerinden mi yapayım yoksa temiz sıfırdan bir kurulummu öneririsiniz?

1 Beğeni

Daima her zaman temiz kurulum tabiki

Harita moduna bir şey olmasın da :slight_smile: :wink: kolaylıklar diliyorum umarım Windows 10’ a geçince hatayı almazsın :slight_smile:

Şimdi Win 7 olanlar güncel oynayamayacak mı demek oluyor?

Temiz kurulum ile Windows 10 son sürüme geçmenizi öneriyorum. Kurulumdan sonra sisteminizin ve ekran kartınızın Windows 10 ile uyumlu en son sürücülerini kurun. Her zaman güncel sürücüleri ve işletim sistemini kullanmak iyidir.

1 Beğeni

öyle yapacağım çok teşekkür ederim :blush:

1 Beğeni

Bende senden görüp yükleyip kontrol ettim. Dx 12 diye aldım. Meğer Dx 11.0 yazılımla Dx 12 imiş.
Eğer windows 10 yüklersen Dx 11.0 > dan direkt Dx 12.0 a Dx 11.1 i atlayarak geçecek. Windows 10 kur rahatla.

Kur keisnlikle diyorsun yani?

Peki uefi mi kuracaz eski bios olarak mı kuracaz win10 u

Windows 10 kur her şey de rahatla kardeşim Anakartın UEFI destekli ise UEFI kur tabi ki

uefi tabiki 840m olan bir bilgisayar %90 uefi desteklidir.

Tamamdır o halde çok teşekkür ederim :slight_smile:

sizler yazınca baktım benimkide 12_1 miş

sizin kart direkt 12 destekli bizimkiler yazılımla 12 destekli. Bizi windows 10 kurtarıyor. Aslında oldukça yeni sayılır bilgisayar fiyat olarakda sağlamdı zamanında 650-700 dolara aldım. (TÜRKİYE İÇİ). Windows 10 olmasa ets 2 bizim için bitmiş demekti.

1 Beğeni

valla bende öğrenci zamanımdan kalma 2015 de aldım pc yi onsan düşük bir sistem ama ets2 yi oynuyordum yinede dx9 zamanında orta ayarlarda fakat şimdi sistem yenilemek güç bir işe girebilsem anında yenilerimde aile parası yemekle olmuyor ne yazıkki bakalım şimdi win10 kurayımda sıkıntı kalamyacaktır etsde diye düşünüyorum

1 Beğeni

ve ayrıca çok sıkı takipçiyim yani her dlc yi ilk çıktığı an fiyatı ne olursa olsun alan birisiyim ama gel gelelimki sistem yenilemek şu zamanda zor ne yazıkki bu oyuna önem vermediğim anlamına gelmiyor kafayı yiyorum bu günlerde ne yapıcam ne edicem derken format atmak aklıma geldi win10 12 destekliyo diye biliyordum ve baktım benimkiside 12 ye kadar destekliyo beden 12 yapmayayım dedim ve sizlere danışmak istedim bu hususta tabikide