Dx11 sorunu ve öneri isteyen bir çözümü

Valla eski Nvidia ekran kartı olanlar 400 ve 500 serisinden emin değilim ama 600, 700 ve 800 serisine sahip ekran kartı olanlar Windows 10 kurarak Nvidia’nın yazılımsal olarak verdiği DX12 destekleyen oyunları açabilirler tabi ki her zaman en güncel sürücüyü yüklemeyi unutmayın şu an hala 600, 700 ve 900 serisi ekran kartlarına Nvidia sürücü desteğini kesmedi hala düzenli güncelleme veriyor böylelikle ETS 2 yi DX11 de oynamaya devam edelirsiniz tabi ki tekrar hatırlatmak gerekirse Windows 10 muhakkak olması gerekiyor…

He şunu da eklemek istiyorum güncel sürücüler 600, 700 ve 900 serisi masaüstü ekran kartları 800 ve 900 serisi laptop ekran kartları için çıkıyor. 600 ve 700 serisi Laptop ekran kartlarına Nvidia sürücü desteğini 2019 yılının başında kesti ama onlar içinde en son çıkmış sürücüleri yükleyerek yine de DX12’den faydalanabilisiniz…

bana hala game driver bildirimleri geliyordu bende kuruyordum ama?..yani tabi ana sürücüye 11den fazlasıda gelmedi yani 12 windows 8 de gelmiyor zaten de windows 10 da geliyordur benimki 840M laptop evet…

al benden de o kadar, 11.1 ile Windows 10 destekli 12.
Scs baya limitlerde geziyor, biri bunlara dur demeli :slight_smile:

vallaha ya 11_0 diye sırf bu yüzden format atacam 12 ye geçebilmek için eziyet bu ya :roll_eyes:

Benim ekran kartım Geforce 740M. Sizinkiyle çoğu konuda benzer bir kart. Win8.1 kuruluyken Win 10 pro’ya temiz kurulumla yükseltme yaptım. Zaten yükseltmeyi yapınca windows uptade kısmından otomatik olarak dx12’yi kuracaktır, sıkıntınız ortadan kalkacaktır.

1 Beğeni

Senin kart hala güncel sürücü desteği alıyor

1 Beğeni

Arkadaşlar formatı attım windows 10 64bit olması lazım x64 felan yok frogram files(x86) içinde ama kafamı karıştıran bir olay var GPU-z programı hala 11_0 gösteriyor fakat direct x tanı aracı 12 gösteriyor hangisi doğru şimdi? :unamused:

Tamam işte her şey doğru gösteriliyor DX11 yazan yer donanım gerçekte DX11 desteklediğini belirtiyor DX12 yazan yer ise yazılımsal destek olduğunu yani bu desteği Nvidia’nın sürücüsü sağlıyor uzun lafın kısası DX12 destekli oyunları açabilirsin anlamında açabilirsin fakat DX12 destekli oyunlarda performans bekleme özellikle yeni oyunlar. Neyse ki ETS 2 için 1.36’dan sonraki güncellemeleri de göreceksin şükür et en azından yırttın :wink:

ahaha yok ya ets2 yi zaten full ayarlarda oynamış birisi değilim orta ayarlarda devam yine çok şükür :relieved: en azından yeni bilgisayar olana kadar devam

Evet arkadaşlar oyunu denedim açtım hatasız sıkıntısız oyuna girdim gerçektende farkedilir fps artışı oluyor eğer directx12 destekli kartınız varsa arkadaşlar benim gibi windows 10 a geçip directx12 ile yırtabilirsiniz ve etsyi oynamaya devam edebilirsiniz.Çözüm onaylanmıştır​:grinning::ok_hand:t2:

3 Beğeni

Benimde pcde de 12 yazıyordu ama parantez içinde 11_0 yazıyordu.Bir sıkıntı çökmüştü çok aklıma takılan bir konuydu.Sonuç olarak 1.36 ve üzerini göreceğiz.Konu için teşekkürler.

Sana ufak bir tavsiye vereyim laptopuna 240 lik bir SSD al tavsiyem Samsung Evo 250gb. ETS 2 de çok fazla FPS oynuyor. Oyun resmen GTX 950m takmış gibi hissettiriyor.

ssd o kadar fark atıyomu ya?:thinking:

SSD fps yükseltmez yanlış bilgi verme. Yükleme süreleri kısalır sadece.

Dene oyle konuş diyorum sana

SSD’nin FPS’ye o kadar etkisi yok ama günümüzde her PC’ye şart. PC’yi açmamla ETS2’ye girmem 7 dakikayı buluyordu şimdi 1 dakikada açıyorum hepsini.

GT 840 m , GT 940 m gibi ekran kartı olan pclerde laptoplar da genelde 5400 RPM çağ dışı yavaslikta harddiskler var. Kasalı bilgisayarda fark olmuyor ama çok ciddiyim minimum 10 FPS ile 15 FPS arası artış sağlıyor. Bizzat ölçerek deneyimledim. Kasalı bilgisayarımda Seagate 1 tb 7200 RPM vardı 100 MB yazma okuma hızı vardı onda çok etki etmiyordu. Ama laptoplardaki hddler bildiğimiz çöp bakın iddia ediyorum 10 FPS artmazsa getir ben Alacam ssdni senden.

Arkadaslar ben 1.35 de direcxt 9 ile 35 50 arasi fps aliyodum 1.36 ya gectim direxct 11 le fps 30 35 arasi almaya basladim nedeni nedir acaba

Direcxt11 experimental betada yiğit.
Tam sürümde düzelir.
Sistemin yeterli ise elbette.