Devasa Sierra Nevada Genişleme Paketi.. Nasıl İndirilir, PayPal Üyeliği ve Önemli Bilgiler

Arkadaşlar hepinize selamlar… Bir ATS hastası ve aşığı olarak aylardır her bir fotoğrafını ve ilerlemesini izlediğim, Californiya’nın Oakdale ile yukarısını kapsayan ayrıca Nevada’nın Las Vegas’tan sol ve yukarısını kapsayan büyük genişleme ve reforme edilmiş harita modu Sierra Nevada, haritayı geliştiren yapımcılarca Haziran ayından beri bağış yapan kişilere sunuldu ve çıkış yaptı.
Ancak bizim ülkeler gibi , Paypal’ı yasaklı yerler, isteseler bile haritaya sahip olmak için ücret ödeyemedi. İki gündür araştırma yaparak bir sonuca ulaştım ve madde madde indirmek isteyen arkadaşlar için yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle ATS’yi sevmeyen birisi bile (şu yazıyı hazırlayana kadar Sacramento ile Truckee arasını gittiğim üzre) bu mod ile ATS’yi sevecektir. Çünkü aşağıda atacağım birkaç görselde (haritayı keşfettikçe resimler hikayeler kısmında paylaşırız) dahi, eskisiyle karşılaştırıldığında yol dokumaları ile çevre ile çok güzel yapıldığı görülecektir.

Sacramento ile Truckee arası…

resimlerden de görüleceği üzere, tüm haritayı daha önce keşfettiğim için, haritanın gri kısmı tamamen reforme edilmiş…

Şimdi benim için çok uğraştırıcı olan ve bilgi eksikliğinden ötürü çok zorlandığım harita modu için madde madde açıklama yaparak modun tarafınıza nasıl gönderileceğini paylaşayım:

1- Evvela Türkiye’de yasaklı olan Paypal üyeliği için (Chrome tarayıcı öneririm) paypal.com adresine giriyoruz. Hostpot Shiled eklentisini googla da chrome tarayıcısı için dedikten sonra, Hostpot eklentisini chrome’a ekliyoruz ve kurulumunu yapıyoruz. (Hollanda veya İngiltere’de daha kolay Paypal için telefon numarası kiralanacağı için VPN’yi açarak Nederlands seçiyoruz. ve sayfayı yenileyerek Paypal’a giriş yapıyoruz.
Daha sonra :point_down:
Türkiye’den Paypal hesabı nasıl açılır? | by Hamza Üzümcü | Medium
linkteki sayfadaki yönergeleri izleyerek hesap oluşturuyoruz. Bana çok basit ve temiz kurulumu anlatan en iyi sayfa olarak geldiği için bu sayfanın linkini bıraktım. Daha iyi bilgisi olanlar, elbette farklı yollardan Paypal hesabı oluşturabilir.

2-Burası önemli. Çünkü Paypal güvenlik doğrulaması için adres ve telefon numarası istemekte. Bunun için :point_down:

mobilonay.net (Güvenli ve denenmiştir. Kod ortalama 6 dakikada gelmekte.) sitesinden hesap açarak Hollanda’da hat kiralama ücreti 4 TL ve ayrıca iletişim olarak 0,75 kuruş toplamda 4,75 kuruş yatırdığınızda hesabınıza anında geçmekte.
Daha sonra Paypal’daki adres kısmına
Schipholweg 275, 1171 PK Badhoevedorp (ben bunu yaptım. siz de yapabilirsiniz) Hollanda’da bir otel adresi vererek telefon kısmına geliyoruz. mobilonay sitesinde Paypal butonuna basıp ülkeler kısmından Hollanda’yı seçerek satın al diyoruz ve bir telefon numarası çıkıyor. O telefon numarasını başındaki +31 olmadan Paypal’a yazarak kod göndere basıyoruz. Hiçbir yeri kapatmıyoruz. Ve mobilonay’daki o telefon numarasının hemen altına bir kod geliyor ortalama 4 dakika içinde. o kodu alıp Paypal’daki telefon güvenlik kodu yerine yapıştırıyoruz. Telefon işlemi tamamlandı :+1:

3- Daha sonra adres kısmını da hallettikten sonra Get Started yazan yere tıklıyoruz ve Paypal açılmış oluyor.
Hemen akabinde bizden İBAN isteyen bir pencere açılıyor. Bu kısmı sağ üstten çarpıya basarak geçiyoruz. (çünkü Türkiyeden İBAN kabul etmiyor)

4- Paypal’da telefon bölümünün sağında (chrome kullanarak sayfayı türkçe yapın derseniz daha kolay anlaşılır) e-mail bölümünden herhangi bir e-mail hesabını bağlayarak onay kodu ile Paypal şifreniz kaybolduğunda aktivasyon için sağlama almış oluyorsunuz.

5- Ancak, harita modu için ödeme yapana kadar KESİNLİKLE internet başından ayrılmayın ve Paypal’ı kapatmayın.Belirli bir süre sonra normal şifre istiyor beklemeden dolayı ve siz o Hollanda’daki telefon numarasına kod göndermek istiyor. Ancak telefon ve kod TEK KULLANIMLIK olduğu için, işlem bitene kadar Paypal’ı kapatmayın. ve iki dakikada bir sayfayı yenileyin.

6- Buraya kadar olan kısımları halledince, LATEST MAPS sayfasına giriyoruz ve sayfanın ortasında “DONATE via PAYPAL” kısmına tıklıyoruz. Direk Paypal’a yönlendirme yapacaktır. Sonra ödeme kısmı MXN (Meksika para birimi) olacak. Biz orayı USD yaparak

bu şekilde olacak ve sonrakiye tıklıyoruz.
Daha sonra; :point_down:

bu şekilde ayarlayarak devam et butonuna tıklıyoruz. Sonra size banka kredi kartı kısmı gelecek. Burada ben sıkıntı yaşamadım. Kartınızı yurtdışı alışverişine açık hale getirmeniz gerekiyor. Bunu yapınca sorunsuz şekilde ödeme gönderilecektir.Daha sonra özet kısmında son etkinliğe girip orada ödeme yapıldığında dair dekontu :point_down:

(yazdır diyerek sağ üstte indir diyerek bilgisayarınıza indirin) Paypal’ınızda kayıtlı olan e-mailinize girerek (çünkü haritayı o e-maile gönderecekler) mexico.extremo.ats@gmail.com adresine dekont ile birlikte ingilizce ödemeyi yaptığınıza dair iki satır yazıyla birlikte gönderin.
Ayrıca https://www.facebook.com/MexicoExtremoATS/ sayfasından mesaj kısmından da ödeme yaptığınızı belirtin.
7- Buraya kadar işlemleri sorunsuz yaptığınız taktirde birkaç saat içinde indirme linkleri ve açıklayıcı bilgileri gönderiyorlar.

Not: 1) Bağış işlemi sadece 1 kez yapılıyor
Not: 2) Haritanın ücretsiz modu Facebook’da yapımcının bana mesajla yazdığına göre Haziran 2020’de yayınlanacak.
Not: 3) İşlemleri acele etmeden yukarıda yazdığım sırasıyla ve Paypal üyeliği açtıktan sonra sayfa başından ayrılmayıp Paypal’ı iki-üç dakikada bir yenileyerek yapınız.

Şimdilik aklıma olan biten bunlar… Unuttuğum birşey olduğunu sanmıyorum ama ufak tefek bilgi güncellemesi gelirse, tekrardan konu altına yazarım. Umarım indirmek ve ATS’yi yeniden keyifle oynamak isteyenler için yardımcı olabilmişimdir. Sağlıcakla…

11 Beğeni

ohaa çok uğraşmışsın :smiley: wow
umarım bu kadar uğraştığına değmiştir yalnız haziran 2020’de ücretsiz sürümünün çıkacak olması çok sakat kimse beklemez keşke ücretsiz çıkarsaydı yine de bağış atan olurdu da bu kadar emek varken bedava olması artık benim de hoşuma gitmiyor

2 Beğeni

Modu ilk defa duydum. Bence de ProMods benzeri olabilirdi ya da tek tip indirme olurdu ek olarak da bağış. Neyse böyle tercih etmişlerse yapacak bir şey yok. Bekleyelim bakalım, zaten ATS ikinci planda hep :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Aynen Hasan canım çıktı :slight_smile:
Ama haritada öyle uğraşmışlar ki, FPs kaybı neredeyse sıfır. Sacramento’daki kavşak devasa ve sıfır FPS kaybı var. Mükemmelliyetçi yol izlenmiş ve verilen bağışı sonuna kadar hak ediyor.

3 Beğeni

Barstow - Carson City arası… Resimler herşeyi anlatıyor…
Akşam Face’den görüştüm Enrique ile. Şu an için aklında Haziran 2020 de ücretsiz sürümün çıkarmanın olduğunu, Haziran’da ücretsiz sürümüyle birlikte daha önce bağış yapanlara yeni sürümünün gönderileceğini, bunun içinde Güney Californiya da dahil düşünüldüğünü, yayınlanması için şu an birkaç aylarının olduğunu söyledi.
Dedim şu anki sürümünü alacak gücü olmayanlar var, haritayı ücretsiz yayınladıkları zaman emeğin karşılığının verilmediğini ve korsan sitelere haksız yükleme yapıldığını söyledi. Bişey diyemedim, haklı sonuçta hem emek hem de hırsızlık konusunda :slight_smile: Haziran ayından önce belki fikirleri değişir bir iki aya bakarsınız yayınlanır :slight_smile:
Ayrıca Viva Mexico Map yapımcısı hugoces ekipten ayrılmış, onun izni olursa Meksika haritasını da kendileri geliştirecekmiş.

Git-gel yolların olduğu görselleri, ATS Hikayeli resimler bölümünden paylaşırız…

6 Beğeni