Dawn of Man [Ana Konu]

2 kere yok oldu ırk ama 3. denemede düzenli gidince her şey rayına oturdu bir ufak sorun var yıcek oldugu halde açlıktan ölen kişiler oluyor…

son demir çağına geçtim şuanda… tunç çağına geçerken sağlam geçmek lazım çünkü yağmacılar 10 kişi ile 40 kişiyi dağıtabiliyorlar elinizden geldiğince özellikleri açmadan önce gereklilik olarak istediği şeyleri ambar da biriktirin öyle özelliği açın daha kolay olur…

hayvan popülasyonu harika ama mamutların neslinin tükenmesine üzüldüm iyi et çıkıyordu :smiley:

evcil hayvan olarak bol bol yavru kurtları evcilleştirin yağmacılarla ve hayvanlarla mücadele baya ediyorlar…

koyun ve sığır popülasyonunu kontrol edemiyorum eninde sonunda ölüyor ama sorun bendeki keçiler acayip ürüyorlar ve yerim kalmıyor :smiley: her sezon 10 15 tane yeni keçi doğuyor evden çok ahırım oldu güzel yani avlanmaya çok gitmiyorum yaşlanan hayvanları kesmek bir nebze olsa da yetiyor kalan yicekler ise bozuluyor sonuna kadar saklayamıyorsun yani güzel bir özellik olmuş… ne yaparsanız yapın ama bol bol saman toplayın büyük arazilerde arpa buğday ekin samana çok ihtiyaç var oyunda ve taş biriktirin belli bi süre sonra taş ocağı ağır çalışmaya başlıyor…

ve en önemlisi tüccarlara dikkat edin tam kayserili tiplemesi :smiley: bazıları düşük komisyon alıyor ama bazıları çok uçuk takasa giriyor hayvan zaten sakın almayın lazım olan hayvanları etrafta yavruyken evcilleştire biliyorsunuz…

güzel sürükleyici eğlenceli bu tarz oyunları seven varsa kesinlikle durmasın alsın…

en fazla 98 kişilik popülasyona ulaşabildim yağmacılar sağolsun adam bırakmıyor…

1 Beğeni

güzel bilgiler kaç saatte bu aşamaya gelebildin?

1 Beğeni

2 denemem hüsran oldu 3. denemem de sıfırdan parça parça oynadım toplam 6 saat falan nerdeyse sürdü bu aşamaya kadar…

Tek denemem Bronze çağındayım ve görüldüğü gibi 14 saatte sindire sindire geldim bu noktaya

ben 5 saatlik sürede geldiğim noktayı bilerek sildim sıfırdan başladım işler büyüdükçe kontrol etmek zor

1 Beğeni

aynen çağ atladıkça gerekli materyaller artıyor bir arada tutmak zor oluyor birde benim seçtiğim arazi çok dağlık bölge çıktı düz alan bulamıyorum şuanda… ama sıfırdan başlayıp bu sefer dikkatli gidince çok zevkli oluyor :smiley:

meraba hasan kardeşim bende bu oyunu oynamayabaşladım hayvan beslemeyi açtım fakat merak edigim bi konu var beslediğimiz koyun keçi öküz bunlar kendi kendine ürüyorlarmı yoksa oyunun böyle bi hatası varmı çözemedim sonuçta hayvancılık yapıyosun ağır yapıyoruz dişili erkekli hayvan koyuyoruz kendi kendilerine çoğalmaları gerekiyor varmıdır bilgin bu konu hakında

kendileri ürüyorlar ne kadar sürüyor bilmiyorum ben 1 tane keçi koymuştum artmıştı yıllar geçince

bayadır bekliyorum özeliklede takip ediyorum tık yok dışarda avlanmayı bırakır yetiştirdigim hayvanları keser et elde ederim dedim ama öyle kaldı
acaba oyun daha gelişecekmi başka çağlara geçermi

oyunun olayı bu kadar başka özellikler eklenir ama çağ olayını bilmiyorum tam sürüm olarak çıkmış bir oyun belki daha rekabetçi bir ortam oluşur

Valla eklenmesi gereken çok şey var fakat demir ve çelik için çağları atlattığınızda gelen raiderslar zorlu gibi görünüyor olsa da çok yanıltmasın sizi harita büyük aslında kabileler olsaymış ve o kabileler ile savaş yapıp köylerini alsaymışız çok iyi olurmuş . En büyük eksiği savaş mekaniği şu an ve haritadaki yer düzenleri bir yere eğer köyünüzü kuruyorsanız düz bir zemin bulmak konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor.

rakip köylerin olmaması büyük eksiklik olsaydı ticaret olayı da anlamlı olurdu gönderirdik vs. zor değil bekleyip görücez

1 Beğeni

Dün yayındayken bir facia yaşadım yemek konusunda köyde 80 kişi öldü 130 kişiden tekrar düştüğüm gibi toparladım. Bir noktada çok tıkanıyor oyun iş yükü de insanların üzerine binince bayağı zor oluyor.

o yüzden her şeye bulaşmamak lazım hayvanlar çoğaldıkça yeni ahır yapmak yerine fazla olanları kesmek lazım temel gıdayı karşıladıktan sonra gereksiz işlere yönelmemek gerek sonuçta her köyün uzmanlaşacağı bir alan olur

1 Beğeni

Yeni güncelleme çıktı. Kamerayı aşağı yukarı indirme gibi kamera iyileştirmeleri gelmiş.

2 Beğeni
  1. bölümü öğlen çektim ama montajını anca gece yaparım cilalı taş devrinin bütün nimetlerinden yararlandım bu dönemde büyüyoruz ama hızlı değil çitlerle çevirdim bütün evler güncellendi kule diktim köprü yaptım keçi koyun işine girdim keten ekiyorum bakliyat olayı var :smiley:
1 Beğeni

Böyle bir oyuna göre daha çok content gelmeini beklemekle birlikte challenge modları ciddi derece de sıkıcı bunu belirtiyim

1. bölümü cilalı taş devrini yayınlamıyorum yeni bölümde son halinden başlarım bakır çağı ile daha iyi 2 saat kadar oynadım tekrar montajlamak düşürmek sıkıcı olacak
4 Beğeni

o kadar dedim :smiley: başıma geldi

2 Beğeni

oyun bazı şeyleri ayarlayıp oturup mal gibi izleme üzerine kurulu sinir ediyor :frowning:
yağmacılar dalacak yav o kadar mızrak, kılıç yaptık adam gibi kontrol edelim taktik uygulayalım
sadece olan biteni izliyoruz :smiley: tamam bu da bir yöntem de mekanik sınırlı kalıyor

3 Beğeni