Dawn of Man [Ana Konu]

1 Mart 2019’da Dawn of Man tam sürüm olarak Steam’de yayımlanacak. Planet Base’in geliştiricisi MadrugaWorks yapıyor. Çıkıştan sonra da desteği devam edecek. Oyun tycoon türünde antik çağda geçiyor. Avlanma, toplayıcılık, tarım, alet oluşturma, dövüş, yeni teknolojileri araştırma ve vahşi çevrenin zorluklarıyla mücade etme üzerine kurulu. Özetle ilk modern insanların yerleşik hayata geçmesinden itibaren konu alıyor ve çağlar boyunca sürüyor. Surival/tycoon olarak tür özetlenebilir. Oyun taş devrinde başlıyor demir çağına kadar geliyorsunuz. İnsanlık tarihinin 10 bin yılını aktarıyor.

Betası devam ediyor. Eğitim modu, 2 tane serbest oynayabileceğimiz senaryosu ve 2 tane mücadele görevi var. Ek olarak bir tane daha serbest senaryo ile 4 tane mücadele görevi çıkışta eklenecek.

Piyasaya sürüleceği platformlar: Steam (muhtemelen GOG, Humble Bundle buralarda satışı olacak)
Oyun fiyatı: $24.99/€20.99/£19.49
Türkçe: Yok (Ancak Steam Atölye aracılığıyla çeviriler yapılabilecekmiş.)

kapak fotoğrafı

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Tanıtım videosu

Steam sayfasındaki güzel bir gif

8 Beğeni

Bu tür oyunlar çok hoşuma gidiyor, insana huzur veriyor. Oynarken de zevk alıyorsun.

3 Beğeni

Dün gece hafta sonu başlatıp yarım bıraktığım kayıttan devam ettim. Çağ atladım, geliştirmeleri aşama aşama gördüm. Aşağı yukarı tam olarak artık işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. En son tarıma geçtik, yeni araç gereçler ürettik. Aslında oyunun yavaş ilerlemesi tam istediğim gibi insanlara yapmaları gereken işi verdikten sonra sabırla yılların geçmesini beklemelisiniz. Koşuşturmaca pek yok. Tarihsel açıdan da ders niteliğinde bir oyun olmuş. Al bunu koy öğrencilerin önüne görsel olarak bu çağları tamamen anlasınlar. Simülasyon bu yüzden önemli :smiley:
En çok beğendiğim olay ise hayvan popülasyonu ve avlanma oldu. Artık keçi, koyun evcilleştirebiliyorum yani bakıyorum. Ufak bir ahır kurdum. Bir de başta köpekler geliyordu ben onları kesiyordum. Kesmediğiniz zaman takılıyorlar ve yavaş yavaş köyünüzün köpeği oluyorlar. Kurt, ayı, aslan saldırılarında hatta raider(insanlar) saldırdığında yardım ediyorlar.

Son hali bu değil ama paylaşayım.

4 Beğeni

Son hali budur :smiley: hala neolitik çağdayım

3 Beğeni

Tekerleği icat ettik :smiley:

8 Beğeni

ilk haberi yayınladım

2 Beğeni

komşu köy ile kavga çıkmış

3 Beğeni

Bugün Mahfi Eğilmez’in Tarihsel Süreç İçinde Dünya Ekonomisi kitabını okumaya başladım.

Paleotik çağdan itibaren anlatmaya başlıyor. Tek kitap bu değil ama isabet oldu benim için :smiley:

3 Beğeni

Hasan Bey sizi de kaybediyoruz demekki vay be

1 Beğeni

ne gibi yav? :smiley:

bu tür oyunlara bayılıyorum kesin bunu da alırım ama benim beklediğim

ancient cities
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=854046403

steam de

Bu oyuna Topluluk tarafından yeşil ışık yakıldı!

Topluluk, bu oyuna olan desteğini gösterdi. Valve, oyunun Steam’de yayınlanması için geliştiriciyle irtibata geçti.

bir de tarih netleşse

yapı işleyiş olarak aynı gözüküyor ama ancient cities daha gerçekçi ve uzun olacağa benziyor…

3 Beğeni
3 Beğeni

Türkçe yama çalışması başlamış.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1671815238&searchtext=

4 Beğeni

Dün soluksuz 10 saat oynadım ben bu kadar zevk aldığım tycoon bir oyun görmedim harika olmuş gerçekten .

3 Beğeni
  1. bölüm
3 Beğeni

Videoyu da izleyince dayanamadim aldim :slight_smile:
Ortam guzel yapilacak isler var mekanik olarak forest village kadar iyi olmasini beklerdim ama degisik bir sekilde oyun sariyor :grin:

2 Beğeni

Videoyu bekliyordum akşam geldi vee oyun alınır dedim aldım gündüz Türkçe dil çevirisi yapan arkadaş ile de tanıştık teşekkür ettim evet herkese iyi oyunlar Tavsiye ederim indirim bitmeden arşive ekleyin.

2 Beğeni

Arkadaslar oyunu almak isteyenler dusunmeden alabilir. performans konusunda hemen hemen her bilgisayarin oynatabilecegi bir oyun. Turkce ceviri henuz tam degil ama ilerlemesi devam ediyor.

2 Beğeni

Dawn of Man için Türkçe yama çalışması

3 Beğeni