DAKAR 18 - DAKAR Ralli Yarışlarının Resmi Oyunu Ana Konusu

Daha iyi olmalı… yetmez… bunlar bişey değil.

1 Beğeni

hoş özellikler

1 Beğeni

videodaki aractan inme büyük ihtimalle yarışın özelligi için olabilir gibi :slightly_smiling_face:(şimdi ilgimi çekti)

en basit şekilde anlatmak gerekirse = A. noktasından start alan yarışmacının hedefi C.noktasına ulaşmak. bu arada aracta sorun olursa B. noktasında durup servis alamaz. sürücü ve yardımcı pilot kendi başlarına aracı onarmak zorunda. ya devam yada pes

• ilk yıllarda paris-dakar güzergahında yerliler araclara taş atma ve yakma gibi olaylara karıştıgı için en tehlikeli yarıştı.
  • helikopterler hala bu nedenle var =)
  • yarış kamyonları aynı zamanda takımların yedek parcalarınıda taşıyor.
  • tatra ve kamaz en eskilerden beri var.
1 Beğeni

fizikler kütük gibi ama eğer iyileştirilirse ki bir şeyler olur ama sanmayalım ki tatmin etsin o yüzden darısı bir başka oyuna…
haritayı kaba taslak bitirmiş gibiler

oyunu alacaz almasınada sürüşte sıkıntı var.
agır off-road yarış süspansiyonları (magnetic yag sistemi) ve lastiklerle arac az sarsılır,fakat süspansiyonun darbeyi emmesi ile yaylanması arasındaki geçişi göremiyorum.

2 Beğeni

hızı yedirememek diyorum ben kısaca en büyük sorunumuz bu çıkan oyunlarda

1 Beğeni

cıkış tarihi 11 eylül.

resmi arac ve sürücü listesi

– KTM: KTM Bike & Rider Sam Sunderland
– PEUGEOT: Peugeot 3008 DKR & Peugeot Drivers
– MINI: MINI John Cooper Works & Mini Drivers
– YAMAHA: Yamaha Raptor Quad & Alexis Hernandez
– MAN: VEKA MAN Truck

Özellikler:

– Gerçekçi araç fizik sistemi
– Fotorealistik grafiklerle büyük cross-country deneyimi
– Gerçekçi navigasyon sistemi
– Dinamik hava koşulları: Arazi hava koşullarına göre değişir ve yeni zorluklar ortaya çıkarır.
– Deforme olabilen arazi sistemi: Arazi, kaya, çamur, su, kum ve hatta kum fırtınalarının gerçekçi simülasyonu ile gerçekçi sürüş deneyimi.
– Kurtarma ve onarma
– Single Player ve multiplayer: Oyun tam teşekküllü bir multiplayer deneyimine ve rekabetine sahiptir. Oyuncular heyecan verici online mücadelelerde yüzleşmek için bağlanıp yarışabilecek.

icerik bilgisi ile video garip.

videoda pajero gözüküyor ama icerik bilgisinde yok.

Başlangıç için iyi mi? Şimdi bir sürü stüdyo Unreal kullanmaya başladı ama sanki yine ilgi yok o oyunlara böyle bir oyun yeni geliyor. Çok iyi bir şey beklemek hata olur ama efektler ve sürüş yerine oturtulmuş gibi geldi. Doğum günümden 2 gün önce çıkacak :smiley:

Team VVV röportaj ve test videosunu yayınladı

benim için spintires’ın büyük devasa haritalı versiyonu gibi keşke kafayı açıp mudrunnerda böyle devasa haritalar getirseler yılları kaybettiler ve hala aynı ilerliyorlar :frowning:

efekt bakımından çok iyi olmayacak ama haritanın büyük olması dakar ruhunu yaşatacak gibi klasik yarışlarına göre çok farklı çünkü

biraz daha toz duman toprak efekti lazım ve malum 3d dinamik arazi yok ezilemiyor bunu sağlamak güç de değil ama ilk oyun işte potansiyeli olan bir oyun yav forza horizon4’ü o devasa alanda düşünmek istemiyorum :d

1 Beğeni

haber burada

1 Beğeni

işte böyle olacak ne oynadığımızı bilelim çok güzel :slight_smile:

2 Beğeni

Dakar 18’da navigasyon eğitimi

oyun iyi duruyor

Fizikler iyi degil gibi sanki

evet baya sırıtıyor öyle bir ortamda :frowning:

sürüş garip

Sürüş çok arcade duruyor

Sürüş arcadeden ötede, baya yapmacık duruyor. Bu tarz bir oyunda full arcade yerine yarı arcade yarı simülasyon tarzı bir oynanış olsa daha iyi olabilirmiş -veya tam simülasyon-. Islak zeminde duran bitkiler, modeller ile zemin arasındaki geçiş vs. de çok kötü. Fizikleri katmıyorum bile. Ayrıca ana menüden sürüşe geçerken müziği pat diye değiştirmek yerine minik bir yumuşatma tarzı ara geçiş uygulanabilirmiş. Ayrıca menüde dolaşırken minik bir animasyon da getirebilirlermiş bu şekilde olması baya kötü duruyor. Tabi çıkmasına daha var ama değişeceğini pek sanmıyorum.