Cities: Skylines [Ana Konu] ­čĆŚ

┼čehir-kurma
in┼čaat
strateji

├žok te┼čekk├╝r ederim yard─▒m─▒n i├žin ├žok saol :slight_smile:

Merhaba beyler herkese. ─░stanbul haritas─▒nda yapt─▒klar─▒m─▒ burdan g├╝ncellemeye devam edicem,yorum atarsan─▒z eksiklerimi falan sevinirim.

Havaalan─▒ Kav┼ča─č─▒ D├╝zeltildi.

Atat├╝rk Olimpiyat Stad─▒ Yerine Temsili Stad Konuldu.

Bo─čazi├ži K├Âpr├╝s├╝nden Barbaros Bulvar─▒na Ba─članan Yol D├╝zeltildi,Viyad├╝k Haline Getirildi.

┼×u oyunun muhte┼čem ├Âtesi yapay zekas─▒na hastay─▒m yaÔÇŽ

Arkada┼člar merhabaÔÇŽ Cities:Skylines ile ilgili bi problem ya┼č─▒yorum. Yard─▒mc─▒ olabilen ├ž─▒karsa ├žok sevinirim.
Sorun ┼ču: Oyunu uzun bi s├╝re ├Ânce kurmu┼čtum PCÔÇÖyeÔÇŽ Bi m├╝ddet giri┼č yapt─▒m daha sonra uzun bi s├╝re oynamad─▒m. Bi ka├ž g├╝n ├Ânce tekrar giri┼č yapmak istedim. Oyun a├ž─▒l─▒yor - sesler geliyor en az─▒ndan - lakin oyun ekran─▒ gelmiyor. Bu y├╝zden PCÔÇÖden kald─▒rd─▒m ve az ├Ânce tekrar kurdum. Lakin yine ayn─▒ ┼čekilde oyun ekran─▒na eri┼čim sa─člayam─▒yorum. Neden kaynaklan─▒yor ve ├ž├Âz├╝m├╝ konusunda yard─▒mc─▒ olabilecek var m─▒ ?

Belgelerimde falan bir dosyas─▒ duruyorsa onlar─▒ masa├╝st├╝ne ta┼č─▒ sonra tekrar dene. Bir ihtimal.

arkadas┼člar ben ├Ânceden bunun korsan─▒n─▒ ─▒nd─▒rm─▒st─▒m meraktan modlar─▒ falan kullanm─▒st─▒m hosuma g─▒d─▒nce sat─▒n ald─▒m dlcler ile birlikte oyunda s─▒k─▒nt─▒ yoktu ama 3 5 mod yukled─▒m oyun ac─▒lm─▒yor atayodek─▒ler zaten buna uyumlu deg─▒lm─▒ yukleme ekrarn─▒nda kal─▒yor yonet─▒c─▒den bak─▒yorum 12 13 gb ram harc─▒yor o s─▒rada yan─▒tta verm─▒yor diyor ama ram harcamas─▒ art─▒yor yan─▒ modlar m─▒ uyumsuz b├Âyle bir sey bas─▒na gelen varm─▒

arakda┼člar bu para k─▒sm─▒ndaki ┼čey benim s├╝rekli -1000 lere kadar ├ž─▒k─▒yor neden ? k─▒rm─▒z─▒ oluyor

• ye dusuyorsa gereks─▒z olan seyler─▒ kuruyorsundur oyun bas─▒nda b─▒r su pompas─▒ b─▒r ruzgar enerjs─▒ yerterl─▒ sonra 500 gal─▒ba nufus olunca borclar ac─▒l─▒yor borc al─▒rs─▒n verg─▒ler─▒ de makul sek─▒lde yukselt yoksa halk g─▒d─▒yor para + olunca o sek─▒lde devam eders─▒n

Daha once bu oyun ile ilgili soyle bir yazi yazmistim arkadasin birine " bana kalirsa siz acele ediyorsunuz o nedenle olmuyor. acele etmeyin bos yere bina kurmayin yol yapmayin dukkan acmayin. vergileri cok arttirmaniz nufusun gelismesini engeller, nufus gelismezse sehir buyumez ve isci gerekir derken isci yok diye dukkan kapanir ki bir bakmizsiniz sehir geliri gitmis zarardasiniz. ( sizin su anki durumunuz ) o nedenle bolgeye gore sanayi secmeli ona uygun yere giris yolunu ve cikisi secmelisiniz, dukkanlari ve evleri iyi ayarlamalisin cok uzak olursa aralar trafik olur. yani bu tip seyler goz onunde bulundurularak hareket etmelisin. soyle dusunme ya burasi sehrin ana yolu olacak yap 6 seritli yol dursun. yok oyle birsey. daha gelismekte olurken o 6 seritli yolun gunluk gideri seni batirir. o nedenle acele etmek yok. b─▒rde @blackmoon bankadan borc alirsin demis ki olabilir ama aldiginda oyundaki steam basarimlari acilmaz bunuda unutma.

yani steam ba┼čar─▒s─▒n─▒n kapand─▒g─▒n─▒ b─▒lm─▒yordum dogrusu :slight_smile:

bankadan borc almadan da bi┼čey yapmazs─▒n

─░lla bor├ž almana gerek yok mod k─▒sm─▒ndan s─▒n─▒rs─▒z para olay─▒n─▒ aktifle┼čtir istedi─čini dikersin hemde geli┼čmen h─▒zl─▒ olur

onu nas─▒l etkinle┼čtiricez

Ana men├╝de mod k─▒sm─▒ ( content manager ) olmas─▒ gerek orda bulursun

ya karde┼č o tamam da mesela ben ev dikmek istiyorum dikmiyor ? neden dikmiyor sanayi dikdi─čimde hemen oluyor ama evler hemen olmuyor

Evlere insanlar─▒n gelmesi gerek insanlar─▒n gelmesi i├žin pop├╝lasyonun artmas─▒ yani insanlar─▒n ┼čehrinde mutlu olmas─▒ gerek bol bol polis itfaye okul ve park koymal─▒s─▒n ki insanlar mutlu olsun hakeza toplu ta┼č─▒mada ayn─▒┼čekilde

bide anlamad─▒─č─▒m s├╝rekli sanayi geli┼čtir diyor bana sanayi kurmaktan ev kurcak yer kalm─▒yor

Sanayi ve Market Bina say─▒s─▒n─▒n 2-3 kat─▒ kadar fazla olmal─▒ ama kurdu─čun yerler abondoned yani terk edilmi┼č konuma geliyorsa onlar─▒ azaltmal─▒s─▒n ve e─čitim durumlar─▒na dikkat etmelisn

Peki sanayi yi nas─▒l ta┼č─▒r─▒m ba┼čka yere

Ta┼č─▒nm─▒yor malesef