Cities: Skylines [Ana Konu] ­čĆŚ

Kav┼čaklar, yaya ge├žitleri, trafik ─▒┼č─▒klar─▒ ve yol ├╝st├╝nl├╝klerini ayarlamak asl─▒nda b├╝t├╝n mesele. Trafik sorununun kaynaklar─▒ ├žo─čunlukla bunlara ba─čl─▒ oluyor. ├çok s─▒k kav┼čak yapmaktan ├žekinmek laz─▒m. Ana yollara direk ara yollar─▒ ba─člamak trafi─če neden oluyor. Metro, tramvay kullan─▒m─▒ trafi─či azalt─▒yor ve ┼čehri bisiklet kullan─▒m─▒na da al─▒┼čt─▒rmak gerek. Benim her kurdu─čum ┼čehirde dikkat etti─čim ┼čeyler. ├çarp─▒k kentle┼čmeye ve ├žarp─▒k yollara da dikkat!! :slight_smile: Edit: Alt ve ├╝st ge├žitlerde hayat─▒ ├Ânem arz ediyor. Hem yayalar, hem ara├žlar i├žin. (Oyunu ├žok bildi─čimden de─čil, sadece kendi fikirlerimi ve kendi oyunumda dikkat etti─čim noktalara de─čindim.)

2 Be─čeni

Metrob├╝s ├žok i┼če yar─▒yor. Eskiden buraya bi ─░stanbul haritas─▒ atm─▒┼čt─▒m hat─▒rlayanlar vard─▒r, sonra formatta kopyas─▒n─▒ almay─▒ unuttum filanÔÇŽ Yeniden yapmaya karar verip gene bi ─░stanbul yapt─▒m ve K├╝├ž├╝k├žekmece-Zincirlikuyu aras─▒na E5 in ortas─▒ndan ge├žen bi metrob├╝s hatt─▒ kurdum. Yolcu say─▒s─▒ olarak 2500 filan diyor. Hatta 100 tane 130 ki┼či kapasiteli k├Âr├╝kl├╝ ├žal─▒┼čt─▒r─▒yorum ├žok verimli ├Âneririm :slight_smile:

1 Be─čeni

Onu bari at─▒n.

1 Be─čeni

:joy: Do─čru s├Âyl├╝yorsun, hemen atay─▒m.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2021195353

Save resmi pek i├ž a├ž─▒c─▒ de─čil biliyorum :smiley: en son bakt─▒─č─▒m yeri g├Âsteriyor. Mod olay─▒n─▒ nas─▒l yapaca─č─▒z bunu indirince otomatik modlar sizlere geliyor mu yoksa mod listemi payla┼čay─▒m m─▒?

a├ž─▒lmad─▒ %80ÔÇÖde duruyor profilne bakt─▒m hoi4 modlar─▒ g├Âz├╝k├╝yor bu oyunun g├Âz├╝km├╝yor.

Oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m modlar─▒ favlad─▒m, linkte mevcut.

https://steamcommunity.com/id/dora_d/myworkshopfiles/?appid=0&sort=score&browsefilter=myfavorites&view=imagewall

a├ž─▒ld─▒ pc can ├žeki┼čince kapad─▒m daha y├╝ksek n├╝fuslu ahritalarda s─▒k─▒nt─▒ yoktu modlar m─▒ fps d├╝┼č├╝rd├╝ anlamad─▒m.

Olabilir, oynamak i├žin pek uygun de─čil ama haritada gezmesi g├╝zel oluyor. ─░┼či kar┼č─▒ tarafta olan birinin g├╝zergah─▒n─▒ izlemek filan :slight_smile:

Yeni DLCÔÇÖler bug├╝n sat─▒┼ča ├ž─▒kt─▒.

Ana DLC, bal─▒k end├╝strisinden yeni toplu ula┼č─▒ma bir├žok yeni ├Âzellik ekliyor.

Bal─▒k end├╝strisi detaylar─▒na buradan,
Troleyb├╝s detaylar─▒na buradan,
Yeni toplu ta┼č─▒ma sistemi detaylar─▒na buradan,
Yeni at─▒k ve su y├Ânetimi detaylar─▒na buradan,
Yeni harita, poli├že ve ├Âzel binalar hakk─▒nda detaylara buradan ula┼čabilirsiniz.

├ťcretsiz g├╝ncelleme de yay─▒nland─▒, onun detaylar─▒na da buradan ula┼čabilirsiniz.

5 Be─čeni

Hafif metro olay─▒ iyi olmu┼č. T├╝nel ├žok masrafl─▒ oldu─ču i├žin sadece tramvay kullan─▒yordum :slight_smile:

1 Be─čeni

iyi g├╝zel de tipik paradox yine ┼ča┼č─▒rtmam─▒┼č, tramwaylar k─▒┼č dlcÔÇÖsi ile gelmi┼čti yine en ├Ânemli ├Âzelliklerden ┼čehirler aras─▒ otob├╝s ve aktarma istasyonlar─▒ bu dlc ile geliyor.

Cities: SkylinesÔÇÖ─▒n Parklife DLCÔÇÖsi ├╝cretsiz da─č─▒t─▒l─▒yor.
Paradox forumlar─▒na ├╝ye olacaks─▒n─▒z. Steam hesab─▒n─▒z─▒ ba─člayacaks─▒n─▒z ard─▒ndan 36 saate kadar Parklife DLCÔÇÖsi hesab─▒n─▒za eklenecek.

A┼ča─č─▒daki ba─člant─▒da her ┼čey resimli olarak anlat─▒lm─▒┼č. Steam profiliniz public-herkese a├ž─▒k olmak zorunda.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/faq-parklife-steam-giveaway.1382852/

5 Be─čeni

ya benim anlamad─▒─č─▒m bi durum var ┼čehirde kirli sudan herkes tak─▒r tak─▒r gitmeye ba┼člad─▒ ama su pompalar─▒n─▒n kirlilikle alakas─▒ yok durumu bi ├ž├Âzemedim

su pompan at─▒k suyu tekrardan ├žekiyor olabilir.

birbirilerine ├žok uzak asl─▒nda hani aralara att─▒mm─▒ diye beya bak─▒yorum yok 90 bin nufusta s─▒k─▒st─▒m

suyun ak─▒┼č y├Ân├╝ne de dikkat ettiniz de─čil mi?

evet oyunu zaten uzun s├╝redir oynuyorum ama anlaad─▒m s─▒k─▒nt─▒y─▒ acaba bug a girmi┼č olabilirmi

belki modlardan kaynaklan─▒yordur

denize g├Âkta┼č─▒ d├╝┼čt├╝ ┼čehir allak bullak

6 Be─čeni

Ekip├že @gampue @burakV kafay─▒ yedirtti bizlere :joy: ekran g├Âr├╝nt├╝leri gelecek. Kafa yorduran ve geli┼čmenize olanak sa─člayan bir oyun hortlatmakta fayda var :joy: