Cities: Skylines 2 [Ana Konu]

vanilla oynamak için demiyorum sanki mod olayında kritik bir sorun varmış gibi yazdın. anormal bir durum yok. yeni özelliklerle modlama yine var ve daha çok daha güzel şeyler yapılacak. sorun yok yani sadece yeni sisteme uyarlayacaklar.

1 Beğeni

ilk oyunda olmayan modlardan birçok özellik varsayılan olarak eklenmiş gibi. aynı zamanda gece gündüz döngüsü de baya geliştirilmiş.

resimlerin yüksek kaliteli halleri: Imgur: The magic of the Internet

5 Beğeni
3 Beğeni

Daha oyun çıkmadı bi’ çıkaydı ya…

5 Beğeni

Ön siparişler başlamış sonradan fiyatlar çok daha artabilir. Bana kalırsa oyunu oynayacak olanlar şimdiden kesin sipariş oluştursunlar.

(Ultime Edition’da bulunan paketlerin yayınlanma tarihleri farklı olacak bunuda göz önünde bulundurun. Ultimate Edition satın alanlar oyun çıktığında San Francisco Set, Beach Properties Asset Pack’e sahip olacaklar. Diğerleri 2024 yılında çıkacakmış. Maalesef ki ülkemizde gün geçtikçe her şeye zam geldiği için şimdiden almak sanki daha mantıklı gibi duruyor…)

:round_pushpin: Cities: Skylines II: Ultimate Edition, hem temel oyuna hem de Expansion Pass’e erişim sağlıyor. Buna San Francisco Set, Beach Properties Asset Pack (2023 4. Çeyrek), iki Content Creator Pack (2024 1. Çeyrek), Bridges & Ports Expansion (2024 2. Çeyrek) ve her bir yayınlanma ile (2023 4. Çeyrek, 2024 1. ve 2. Çeyrek) birlikte 3 Radyo İstasyonu dahildir.")

1 Beğeni

Dlc’lere gerek duymayanlar satın alma gibi bı aptallık yapmaması lazım bana göre, ilk günden gamepass e gelicek diye biliyorum

Aynen öyle, o nedenle DLC’e ihtiyaç duymayanlar daha fazla olacağı için standart sürümün linkini koydum. Gamepass’e bende gelecek diye biyorum ama sadece Gamepass Ultime paketine gelicek sanırım. (Normal Game Pass baz paketine de gelebilirmiş net bir sonuca ulaşamadım.)
Ultime Edition ile belirli aralıklarla gelecek olanlar bunlar, bana kalırsa bunların birebir aynısı olmasada daha farklı ve bunlardan daha fazlası steam atölye’ye eklenecektir. Şuanlık en mantıklısı baz sürümü 425 TL’den almak

1 Beğeni

Adamlar köprüyü para ile satıyor modern zaman tokatçılığı. :grinning:

haftaya geliştirme günlükleri başlıyor baya bir şey var hepsini ekledim.

3 Beğeni

Geleceği kesinleşen bazı özellikler

• Hem görsel hem de oynanışı etkileyen mevsimler
  • Otoparklar ve otopark mekaniği
  • Geliştirilmiş trafik yapay zekası (ARTIK ŞERİT DEĞİŞTİREBİLİYORLAR!!!)
  • Yükseltilebilir modüler binalar (2013’te çıkan SimCity gibi ana binayı koyduktan sonra modüler eklentilerle hacimsel olarak da büyüyor, sonunda apartman kadar küçük mantık dışı nükleer santraller olmayacak.)
  • Amerikan ve Avrupai temalar
  • Yollarla entegre edilmiş su/atık boruları
  • Otobüs/Dolmuş, tramvay, taksi, metro, gemi ve uçaklar
  • Dört eğitim hizmeti
  • Hapishaneler ve hapishane bağlantılı polis mekanikleri
  • Kasırgalar, yangınlar ve fırtınalar gibi doğal afetler
  • Harita enlemi ile ilgili dinamik hava durumu ve aydınlatma
  • Derinleştirilmiş oyun içi ekonomi
  • Hayvan çiftliği, buğday ve pamuk tarlaları, ormancılık, maden, petrol ve kömür çıkarma gibi özel sektörler
  • 5 tip konut yoğunluğu (düşükten orta ila yükseğe)
  • 24 saatlik zaman döngüsüne bağlantılı gece-gündüz döngüsü
  • Kamyonlar, trenler, gemiler ve uçaklar için özelleştirilebilir kargo hatları
  • Paralel yol inşa etme mekaniği
  • Otomatik ada (şehir planlaması) inşa etme mekaniği
  • Vanilla (modsuz) olarak daha büyük oynanabilir alan (Oynanabilir alan toplamda 159 kilometre kare, ilk oyunda ise 9 kare toplamda yaklaşık 33 kilometre kare idi.)
  • Apartman inşa bölgelerini karma yapabilme

Bu kadar özelliğin içerisinde bisikletli AI karakterler olmayacak.

7 Beğeni
9 Beğeni

Dönel kavşaklar artık önceki oyundaki gibi halka şeklinde yol yaparak değil de bir kavşak modifier’ı gibi olduğu için etrafına bina yapılamıyor gibi gördüm. Videodeki tek olumsuz şey bu bence, onu da move it gibi modlarla çözeriz (umuyorum).

İlk oyunda merkezi yerlere yaptığım dönel kavşakların etrafını iyice donatıyordum, bunda kavşağın etrafı bağ bahçe gibi olursa eğer kendim manuel bi şekilde yol çekerek yaparım herhalde.

5 Beğeni

Bu firma ağaçları neden güzel yapamıyor bende bunu çözemedim.:slight_smile:

Fiyatı çekerlermi diye düşünüyorum

Fiyatı aşağı düşürmezler aksine daha da yukarı çekerler almayı düşünüyorsan paran varsa şimdiden almaya bak derim.

2 Beğeni

Bende hiçbir şekilde fiyatın aşağıya düşeceğini düşünmüyorum, daha da zam gelebilir gibi. Ama oyun çıkar çıkmaz Xbox Game Pass’e gelecek, Temmuz itibariyle Xbox Game Pass’ e epey büyük zam geleceği kesinleşti. Bu nedenle şimdiden 12 aylık Xbox game pass alıp 359 liraya toplamda 12 ay oyunu oynamak da fena fikir değil gibi.

2 Beğeni

Dev Diary’nin devamı gibi bi video daha yüklenmiş, yol inşa tool’unun detaylarını anlatıyorlar.

3 Beğeni

çok güzel ya on numara iş bu detaylar keşke bu altyapıyı unity kullananlara para ile satsalar :smiley: yolları çok güzel döşesek.

1 Beğeni

Yollar güzel olmuş gayet, interchange controller diye bir oyun vardı orada da böyle şerit bazında editlemelerde bulunabiliyorduk. Ona benzemiş çok güzel.

1 Beğeni
4 Beğeni