Cities: Skylines 2 [Ana Konu]

Colossal Order yıllar sonra nihayet yeni oyunu duyurdu. Cities: Skylines 2, 2023 yılında çıkacak. Oyun içi görüntü paylaşılmadı. Türkçe dil desteği yine yok!

Resmi tanıtım yazısı;
Hayal edebilirsen inşa da edebilirsin!

Kısıtlama olmadan kendi şehrini kur ve yönet. Derin simülasyon ve canlı bir ekonomi sunan Cities: Skylines II karar verme becerilerine meydan okuyacak ve hayallerindeki şehri kurmana yardımcı olacak. Yepyeni ve destansı bir çapta, şimdiye kadarki en gerçekçi şehir kurma oyununa hazır ol.

Burada şehrin gelişecek ve kararlarına göre şekillenecek. Hem zorlayıcı hem de memnun edici, sürekli değişen dinamik bir dünya. Şehrini işletmelerin, vatandaşların ve turistlerin dikkatini çekecek gelişen bir metropole dönüştürmek için yaratıcılığını ve stratejik planlama becerilerini kullan. Yerleşime ayrılmış mahallelerden capcanlı şehir merkezlerine, seçeneklerin sonsuz. Bir şehir yönetmenin zorluklarıyla uğraş ve vatandaşlarının ihtiyaç ve isteklerinden daima haberdar ol.

Şehrinin zamanla büyümesini ve gelişmesini izle. Detaylı oldukları kadar göz alıcı da olan grafiklerle Cities: Skylines II şehrini canlandıracak.

Platform: PC, MAC, PS5, XBOX SERIES
Çıkış Tarihi: 2023
Oyun Motoru: Unreal Engine 5
Geliştirici: Colossal Order
Yapımcı: Paradox Interactive

Tanıtım videosu

Steam

Paradox Show

6 Beğeni

Full sinematik gösterdiler, keşke oyuna dair ufak da olsa bi görüntü olsaydı. İlk oyunun duyuru trailer’ında göstermişlerdi. 2023’te çıkacak deyip oynanışı göstermedikleri için bende öncekinin etkisini yaratmadı, inşallah iyi bir şekilde çıkar.

Bir de lütfen artık şu sovyet oyunundaki gibi animasyonlu inşaat olsun, şehrin dışından kamyon mikser filan gelsin öyle başlasın inşaat. Yolları, belediye binalarını pata küte diye yapmaktan sıkıldım.

3 Beğeni

Motor ne oldu onu bilmiyoruz. Game Pass’e direkt gelmesi de güzel zaten tanıtım Xbox sponsorluğunda yapıldı. Eğer Unity devam ediliyorsa güncel sürümlere aktarılmıştır. Tabii onların kullandığı motor fazlasıyla özelleştirilmiş bir şey benim açtığım şeyle aynı değil. :smiley: Keşke benim olsa…

Türkçe dil desteği durumu kesinleşmemiştir diye böyle duruyordur bence bir şeyler yapılmalı.

2 Beğeni

TR dil eklenir mi acaba ileride

1 Beğeni

Dinamik mevsimler kesinlikle var. İpucu çok tabii detaylıca bakarız.

Unreal Engine 5’e geçilmiş gibi duruyor. Videoda hazır assetlerde UE store’dan bazı modeller var. Unity devasa büyüyen oyunlar için çok özel çalışmalar gerektiriyor. Yoksa cehennem…
Ama yine de ilk sürüm çeşitli sıkıntılar yaratır. Yine de üstesinden gelinmeyecek bir şey yok. Söz konusu Cities gibi bir seri ve binlerce modun yapıldığı, eklendiği, yüklendiği ve inanılmaz detayların olduğu çok çok çok ayrıntılı şehirler. Bunun optimizasyonu için piyasada olan çözümlere aldanmayın her zaman kendi oyununuza göre uyarlanmaları gerekir. Lumen varmış yokmuş önemi yok. Güzel görünmesi bir noktaya kadar sonra ağlatmasın.

Herhalde bu yıl bekleyip de oynayacağım nadir oyunlardan olacak. Öyle video, yayın için değil.

6 Beğeni

Fiyatı eklerken yanlışlıkla 1 sıfır (o günkü duruma göre belki 2) eklemeyi unutsalar ne tatlı olur…

2 Beğeni

twitter’da bir takipçi başlatmış ben imzaladım. türkçe dil desteği hakkında gelen cevap önemli olacak umarım yazarlar. olumlu bir şey denir. zaten pahalıya çıkacak millet parası neyse verecek. koyun gitsin ya önemli bir yapım bu ne derseniz deyin.

1 Beğeni

Steam’in yanlışlıkla uygun fiyata ön siparişe açmasını bekliyor olacağız :thinking: bu yıl merakla bekleyeceğim bir oyun.

4 Beğeni

Cities Skylines 2 çıktığı gün Xbox Game Pass’a eklenecek.

https://www.webtekno.com/paradox-interactive-tum-oyunlar-game-pass-geliyor-h132682.html

1 Beğeni
2 Beğeni

Oyun iyi gözüküyor yine bir ton dlc göreceğiz gibi ama uygun fiyatta çıkarsa alırım direkt :slight_smile:

1 Beğeni

hala unity kullanılıyor muhtemelen sadece cgi için unreal assetleri ile motor kullanıldı bu zaten sık yapılan bir şey hatta bunları başka stüdyolar hazırlıyor.

modlar da uyarlanacak işte daha gelişmiş toollar ile halledilir. o detaylar da önemli olacak.

Simulasyon Turk on Instagram: "Cities Skylines 2'nin hala Unity oyun motorunu kullandığı geliştirici stüdyo Colossal Order tarafından doğrulandı. CGI destekli tanıtım videosu farklı bir stüdyo tarafından Unreal motorunda hazırlanmış olabilir. Bu sık sık tercih ediliyor. Unity konusunda ise ilk oyun Unity 5 üzerine inşa edilmiş ve 2015 yılında çıkmıştı. Aradan geçen sürede motor güçlendi. Yepyeni özellikler kazandırıldı. Yine de devam oyunu çok daha büyük olacağı için Unity'de nasıl üstesinden gelineceği merak ediliyor. Cities Skylines 2 için paylaşılacak olan her gelişme ve detay topluluk için önemli olacak. Aktarmaya çalışacağız. Türkçe dil desteği şimdilik yok. Bir imza kampanyası başlatılmış. Ancak beklemekte fayda var. Bu es geçilecek bir simülasyon oyunu değil. Paradox'un mutlaka dil desteğini eklemesi gerek. Çıkışta veya sonrasında söz verilmelidir. #citiesskylines2 #citiesskylines #cities #colossalorder #paradox #paradoxinteractive #citiesvr #simulator #simülasyon #simulasyonturk #citybuildings #city #citybuilder #simulation"

1 Beğeni

Paradox Türkler çok ilgi gösteriyor diye Victoria 3’ü Türkçe çıkardı ama ülke battığı için bu sefer kimse alamadı, yine aynısı olur.

Victoria 3’ün alıcısı ile bu aynı değil tabii ama bakalım ne olacak. 3 farklı adrese mail attım.

2 Beğeni
ame Description Gamerscore
My First City Build city with residential, commercial and industrial zones, water, and electricity. 10
The Inspector Have a look at each individual info view panel. 10
Happy to Be of Service Create a city district and assign a city service to that district. 10
Royal Flush Reach enough milestones to unlock all city services in a single city. 30
Key to the City Unlock each building available in the base game. 50
Six Figures Reach a population of 100,000. 50
Go Anywhere Have 20 active transport lines. These can be passenger or cargo lines or any mix of the two. 20
The Size of Golf Balls! Experience a hailstorm. 10
Out for a Spin Experience a tornado. 10
Now They’re All Ash Trees Experience a forest fire. 10
Zero Emission Have a city that produces electricity by only using renewable energy sources. 30
Up and Away! Build any airport. 20
Making a Mark Build 5 signature buildings in a single city. 50
Everything the Light Touches Unlock 150 map tiles in a single city. 50
Calling the Shots Have 5 city policies active simultaneously. 30
Wide Variety Create 10 different districts in a single city and assign policies to each. 20
Executive Decision Assign a policy to a city district. 10
All Smiles Have at least 1000 citizens and an average happiness rating of 75%. 30
You Little Stalker! Follow a citizen’s lifepath from childhood to old age. 30
The Good Stuff Listen to two different radio stations around the clock each. 10
I Made This Use the editor to make an asset of any other type than map. 20
Cartography Use the editor to make a map. 30
The Explorer Unlock 50 map tiles in a single city. 20
The Last Mile Marker Reach milestone 20. 50
The Architect Build 10 signature buildings in a single city. 50
Things Are Not Looking Up Experience a rat infestation. 10
Four Seasons Experience all four seasons by building a city in a climate with a snowy winter. 10
Spiderwebbing Have 50 active transport lines. These can be passenger or cargo lines or any mix of the two. 50
This Is Not My Happy Place Have at least 1000 citizens and an average happiness rating of 25%. 20
Simply Irresistible Have at least 1000 citizens and a city attractiveness rating of 90. 30
Top of the Class Build a city where at least 20% of the population has a university level of education. 30
Snapshot! Use the photo mode to take a screenshot 10
The Deep End Have a total loan of at least 200,000 in a single city. 10
Groundskeeper Build 10 parks in a single city. 20
Colossal Gardener Plant 100 trees or bushes with the landscaping tool in a single city. 20
Strength Through Diversity Have buildings from all four zone types in a single city. 10
Squasher-Downer Bulldoze a total of 1000 buildings. 20
A Little Bit of TLC Have 10,000 citizens treated at medical clinics or hospitals in a single city. 20
Welcome, One and All! Have a total of 10,000 tourist visits in a single city. 30
One of Everything Build all unique city service buildings in a single city. 50
1 Beğeni

Mod konusu kritik şu an. mevcut oyuna bile bir sürü mod gelmişti ve harika bir hale getirilebiliyordu. Şimdi bir de base oyunun gelişmiş versiyonunu göreceğiz. Umarım gerekli eklemeler ve çeşitlilik ile çıkar da mod yapımcıları hevesle girişme fırsatı bulabilirler. Tabi en önemli konu harita boyutları. Umarım ülke mantığını ya da çok daha geniş şehirleri oyuna getirirler artık. Şu videoda olabilecek güzel feature’lar listelenmiş:

3 Beğeni

mod konusu niye kritik olsun bu nasıl laf :smiley:

Tamam sen vanilla oynarsın dilersen tabiki, benim gibi çeşitlilik seven insanlar için önemli demek istemiştim. :upside_down_face: Modlar olmayınca insanın açası gelmiyor oyunu çünkü.