Cattle and Crops - Ana Konu

çiflik
hayvancılık
tarım

@HasanOfke hasan abi o nasi bi baska yolu yok demek gecenin 3 unde yarıldım resmen :joy::joy::joy::joy:

Bugün 0.1.2.1 sürümlü güncelleme çıkacakmış. Görevlerdeki track/iz işaretleme problemlerini çözüyormuş. Sonra da 1.3.0 var ama Cuma mı çıkar bilemiyorum. Her hafta güncelleme çıkarsınlar istikrar bozulmasın da…

İŞallah bu hızla yeni içerikler eklerler oyuna

bundan sonrası kolay ya ip gibi gelir gerisi :slight_smile: bi bakmışsın oyun tam sürüm

Güncelleme Cuma gününe ertelenmiş normaldir. Ben de büyük tarlaya ekmeye başladım.

hani kendimiz tarla oluşturabiliyoruz ya. acaba yapay zeka kendi oluşturduğumuz tarlada çalışabiliyormu? :slight_smile:
hani bu fragmanda mercedes benz tractor le yeni tarla oluşturuyor ya ondan bahsediyorum

Aslında uzun zamandır sormak istediğim bi konuydu sen benden önce davrandın :smile:

Dün akşam 0.1.2.1 güncellemesi çıktı. Görevlerdeki çizgilerle ilgili sorunları düzeltmişler. Bazı örnek modlardaki problemler çözülmüş. Hata göstermeden editörde açılabilecekmiş.
Tabii şu an 0.1.3.0 güncellemesi için çalışılıyor. Headland desteği gelecek. Önümüzdeki çıkarmayı umuyorlar.

Şu an biz tarla oluşturamıyoruz diye biliyorum hiç bakmadım ama öyle bir ayara denk gelmedim. Bunlar hep gösterilen ama yer almayan özellikler. Sadece kodları yazıp bırakmışlar gibi nasıl çalıştığını biliyorlar.

Merhaba abi cattle and crops kontrolleri bir türlü çözemedim biraz karmaşık yardımcı olacak bir varmı yada abi senin attığın videolarda varmı kontroller ?

‘E’ ile araca binersin
’W,A,S,D’ ile aracı kontrol edersin
’O’ aracı çalıştırır
’Q’ dorse yada herhangi bir aracı traktöre bağlar
’X,V,B’ traktörün arkasına bağlanan eşyaları kontor eder
’Z’ araçlar arasında hızlı geçiş yapmanı sağlar
’G’ tuşu ise otamatik vites manuel vites arası seçim yapar vites arttırma tuşlarını ayarlardan ataman gerek.
öneli olanlar bunlar diğerlerine ayarlardan baka bilirisin zaten oyunun tanıtım modunu oynarsan orada aracı nasıl kontrol edeceğini oyunu nasıl oynayacağını a dan z ye kadar anlatır anlatım modunu oynamanı tavsiye ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bunlar kolaydı aslında ben diğer kontrollerden bahsetmiştim de genede sağol peki işçi aldım onu nasıl yönlendirecem

Kontroller ekranına geldiğinde hepsini görebiliyorsun.

Varsayıla sıfırlandılar zaten nokta “.” geri vites “+” artı da ileri vites vs. oynanışta birkaç ayar var gas limiter gibi kapat
otomatik çalıştırmayı kapat vs.

yeni haber var :slight_smile:

Evet sonunda herhalde Deutz-Fahr ın traktörü gelecek :slight_smile:
Claas Tucano 570 Biçerdöver önizleme :
model harika :slight_smile:

:slight_smile: gümbür gümbür geliyor! :slight_smile:
https://www.cattleandcrops.com/en/news/12660

Cattle içerikle ilgili sıkıntılı diyen arkadaşlara sesleniyorum (bende öle diyordum) abi o traktörün sürüş hissiyatı ve tarlada pullukla çift sürmek çok hoş cidden 154 tl verdiğime pişman olmadım hissiyat mükemmel

16 Martta 0.1.3.0 ile headland desteği, otomatik kayıt, profil yedekleme, eğitiim görevleri eklenecek.
Bu hafta es geçiliyor.
Mart ayında yine 0.1.4.0 sürümü ile yeni traktör(Deutz), yeni ekipman gelecek.
0.2.0 biçerdöver güncellemesi ise Nisan’da belirtilmiş ? koyulmuş. Eğer nisana alırsak yeni ürün ekipman römork biçerdöver ve diğer dalgalarla güzel olur.
Yaz gelmeden bunların gelmesi önemli.
Değeri anlaşılıyor zaten :slight_smile:

fiyatı düşse alacamda bi düşmedi

Düşmez ama ben de baya terettüt ettim oyun sürüş felan efsane :+1: yani al derim paran varsa

kararsızım :smiley:

Saphir isimli firmanın da lisansı var. Makinelerin fotoğraflarını çekmek için gitmişler.
Ne var?
Kültivatör, ön yükleyici kovaları, silaj çatalları, silaj sıkıştırma ekipmanları kürek vb. gibi şeyler üretiliyor. İş çıkar yani :slight_smile: