Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

FSW için ekran karım yetmiyo gözüküyor sistem bilgileride ama bilmiyorum inirip denem lazım. Hediye için bişey diyemem abi :blush:

steam’e geç hafta sonu eglencesi yaşa :slightly_smiling_face:

Pazartesi sınavlarım başlıyo abi ya :smile:

Şakası olmadığını anlamışındır umarım. :grin:

@hamiaslantas özelden yolladım kardeşim

kulaklarda pas varsa filan…

2 Beğeni

masayı göremedim ?

Sizi sizden daha iyi bilen biri var !

2 Beğeni

Bu adam çok iyi ya :ok_hand:
Sözel dinletileri nadiren severim ve buda bunlardan biri

arkadaşlar desteğe ihtiyacim var. çok kararsızım… yeni bir bilgisayar almak niyetimdeyim…masaüstü düsünmüyorum. ben evde orda burda rahatca kullanabilmek icin laptop alma niyetindeyim… masaüstünün sandalyesi koltugunda esir kalmak istemiyorum… Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz… ben 4300 lük i7 17.3 1050 li ile 15.6 4000 lik i7 1050Tİ li arasında kaldım… Help me…
eşdeğer fiyatlarda mümkünse 17.3 inc lerden başka pclerde önerebilirsiniz…

Abra A5 V9.2.3 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook 15.6 i7 1050Tİ buna sonradan ufak bir ssd ve ileride 8 gb ek ram ekleyebilirim. 4ooo TL

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7.3.2.html#.WsI_LC5ubIU 17.3 i5 1050 buna da sonradan ufak bir ssd ve ileride 8 gb ek ram ekleyebilirim. 3.8oo TL

Abra A7 V7.1.2 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook 17.3 i7 1050 43oo TL

ben onu munu bilmem ama pahalı mal iyi maldır. hangisi pahalıysa onu al :smile:

1 Beğeni

Aslinda cok pahali degil 1000 dolar küsür… suan kullandıgım pcyi 1200 tl ye almistim dolar sanırım 1.80 di 666 dolara gelmis yani… bugun 666 dolar 2.600 küsür tl yapiyor paramiz eridi sadece… yurt dısında olsam euro dolar cinsi maasim olsa bu linklerdeki pclerin yüzüne bakmam herhalde :smiley:

1 Beğeni

4300 tl olan laptopun ozelliklerine benzer fakat baska bir markanin urununu kullaniyorum. pek oyun oynama sansim olmadi ofiste cizim yapmak icin kullaniyorum. ets2 ve war thunder oynamistim ama fps yi hatirlamiyorum. cok zorunlu degilsen masa ustu herzaman daha uzun sureli yatirim olur.

1 Beğeni

Bence de sadece oyun için kullanacaksan kesinlikle masaüstü derim. Ben yeni laptop aldım. Lenovo İdeapad 320. 3000 TL verdim. Aldığıma çok pişmanım. Masaüstü olsaydı bir süre sonra ekran kartını güçlendirir dilediğim hali alırdı. Masaüstünden şaşma.

onun ekran kartı ne ki 3 bin civari olanların 2 gb grafik kartı mevcut sanırım

Evet öyle. 2 GB grafik kartı mevcut. Hızı yönünden çok iyi ama oyunlardan hep düşük fps alıyorum. Hatta burdan özellikleri daha iyi anlaşılır diye atıyorum. Reklam olmaz inşallah.
https://www.teknosa.com/urunler/125039414/lenovo-ideapad-320-81bt001gtx-intel-i5-8250u-16ghz-12gb-1tb-amd-radeon-530-notebook

Ocak ayında falan aldım A5 v11.1.2 , gayet memnunum hele ki çöp bir pc den geçince ula harbi hakediyor verdiğin parayı diyor insan

Tabiyki ilk gecis onemlidir.Ama alinan urunun uzun vadeli olmasida bir okadar onemlidir. Ekonomik acidan 2 senede bir degistiremiyeceginize gore en uygun olani masa ustudur. sadece ekran kartini degistirmek ile gecen sureye iki sene daha ekler yani 5 seneden fazla grafik ayari yuksek sekilde oynama sansi verir. 1050 serisi kart artik eski sayilir. yani diger ozelliklerin nekadar yuksek olsada bir yerde kalicak.Yarin bir aksilik olmassa kendi laptopumda ets2 de acip fps ye bakmaya calisacagim. bu arada benim cihazin linki
MSI Laptop

Ah şu reklamlar …

1 Beğeni

Bu arada pc ile ilgili bir kaç durum var.
Kasası ( aliminyum kaplama sanırım) parmak izi çok bırakıyor. Ben çok dikkat etmediğinden dolayı böyle şeylere ( siler geçerim yani ) önemli değil.
Bu aralar bataryada aşırı ısınma söz konusu … ( yanık prize takmıştım 1 kez , ondan sonra oldu , büyük ihtimal ondan dolayı bir şeyler oldu.
Fan deli gibi çalışıyor ya bana fazla geliyor yada turbo fan özelliğindeki bir pc yi ilk kez kullandığımdan dolayı bana o kadar sesli geliyor , ama tab2 sesli konuşmalarda baş konuş yapmadigim zaman rahatsız olabiliyor . :smile: