Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Hocam İzmir’de ben dört mevsim kullanıyorum ya kış lastiği hiç takmıyorum gerekmiyor sende Aliağadasin sanırım çok uzun yol yapmiyosan gerek yok habire yaz kış değiştirmeye, Michelin ve Continental den şaşma derim, ( ben Michelin kullanıyorum)

1 Beğeni

Michelin’in mevsimlik lastikleri var onlar güzel

1 Beğeni

Sağol hasan abi teşekkür ederim. Ford Kuga aldım titanium 1.5 ecoboost tercih ettim c suvların içinde en dolu ve en güzel fiyatı Kuga veriyordu. Chery falan da baktım ama araç yeni servis ağı parçalar falan biraz sıkıntı olduğundan dedim ki almışken tam alalım Kuga aldık bakalım.

Kumho aklımda vardı aslında da kullananlar ses fazla veriyor demişlerdi. Ondan dolayı elemiştim ama yine değerlendirilebilir

2 Beğeni

Yok ya sesi fazla bi da kaydırıyo ondan söyledim sahibi öyle taktırmış. Herkesin aldığını takmak llazım.

1 Beğeni

Ya genellikle Ege bölgesindeyim ama seneye üniversiteye de götürücem aracı Eskişehir Ankara tarafları tutarsa 4 mevsim biraz sıkıntı olmaz mı ? Birde bu üstündeki lastikler de Eco Contact 6 yani yaz lastiği bunları ne yapacağım dört mevsim alınca. Lastikçiye satmak gibi düşüncem var ama alır mı acaba ?

Aklımda da Michelin ve Continental var zaten Yunus. Kışlık mı yoksa dört mevsim mi bilemiyorum. Seneye de üniversiteye gideceğim dört mevsime yönelsem Eskisehir Ankara gibi yerlerde sıkıntı yaşarım gibi geliyor.

Valla öyle abi ya. Forumlara falan şöyle bir baktım da contiental Michelin Lassa üçlüsünü kullananlar daha ağırlıklı. Lassa olmaz eski arabamda kızakladıktan sonra pek tercih edeceğim marka değil. Şu an iki marka gözümün önünde ya Michelin ya Continental. Goodyear’a falan baktım da insanlar hep yumuşak yağmurda kalkışlarda patiye sarıyor falan filan demişler. Görünce çok şaşırdım Goodyear gibi markadan böyle yorumlar hiç beklemiyordum.

Ben petlas kullanıyorum. Dağ tepe gezmeyi çok sevdiğim için genelde 2-3 kış içinde lastikleri kullanılmaz hale getiriyorum. O sebeple benim için petlas tam bir fiyat performans ürünü haline dönüşüyor. Bu arada performansı konusunda ön yargınız olmasın oldukça başarılı (Performansı yüksek ücretli ithal lastikleri aratmasa da en az 2 kış dönemi daha az binersiniz). En az 5 kış geçiririm diyorsanız ve km yapan birisiyseniz continental daha verimli olur diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Dağ bayır kullanmıyorum. Sadece yazları tarlaya gidiyorum o kadar. Onun dışında hep asfalt yolda gidiyorumve evet km yapan birisiyim. Hele şu üniversite işi olursa büyük bir ihtimalle yılda 20k falan deviririm gibi duruyor.

Hocam ben 40k km en az yapıyorum. tercihen de otobanları ve express yolları kullanmıyorum, dağ ve köy yollarını kullanıyorum. Petlastan hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ama hiç 4. kışı görmedim. Özelikle hız yapan birisi değilsen sana da tavsiye ederim. maliyetleri 2/3 oranında. 4 lastikte en az 2400tl cebinde kalır. Ama hız yapıyorsan alma. Yanakları zayıf kalıyor. Eskişehir, ankara gibi yerlerde dört mevsim binek araç için yeterli olur. karda kullanacağım senede 4-5 gün anca oluyor. 4-5 gün toplu taşıma kullanmak seni ciddi bir lastik maliyetinden kurtarır ki o şehirlerde kar yağdığında esas tehlike diğer sürücüler oluyor. En iyi kar lastiğini de taksan karda sürmeyi bilmezsen hiçbir anlamı yok.

1 Beğeni

Hız konusunda 160 170 i geçmem ortalama 100 110 aralığında giderim hep. Uzun yolda yol boş olursa 160 170 bandında süzüle süzüle gidenlerdenim. Dört mevsim bana da yeter geldi gibi ama işte içime tam sinmedi de ben baharda bir dört mevsim arayışına geçeyim. Şunun şurasında 1.5 ay var o zamana kadar da bu lastiklerle devam etmeyi düşünüyorum. Kar yağdığı zamanlarda toplu taşıma kullanırım zaten genellikle toplu taşıma kullanan bir insanımdır. Petlas’ı da seçeneklerime ekledim sağolun :slight_smile:

1 Beğeni

hayırlı olsun iyi günlerde kullan

Sağolun teşekkür ederim. Allahım herkese daha iyilerini nasip etsin.

1 Beğeni

https://twitter.com/HasanOfke/status/1748713330410225806?t=fvRJxv78xZWSAxYHCISF-A&s=19
Oyunun ismi neden “buses&passengers” değil hasan bey?

ne oyunu kardeşim

adam oyun yapıyor galiba twitter’da dağıtıyor, low pc testini ben yapardım.

abe yok öyle bir oyun stajyerin yaptığını diyorsanız bilemem

neyse askerlik belli olsun perşembe günü ona göre yol haritasını neler olabileceğini açıklayacağım ama öyle bir pc oyunu vs. şu an girişlmiyor keşke ona başlasak ama maalesef zor değil ama sırası değil.

1 Beğeni

haritadan oynayanları paylaşmışsın bende oyun yaptın sandım.

@gampue

tankçı adamsınız wargaming yeni oyun çıkartıyor, alpha testler başladı.

evet yaptım :poop: :speak_no_evil: :hear_no_evil: :see_no_evil:

https://twitter.com/orko_8/status/1749850265170174067