Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Bu video 2016 nın videosu haberin olsun.

video silinmiş zate lo
kaynağına bakamıyorum şuan

4 Beğeni

let the games begin… bu senaryo bana tanıdık geliyor.

3 Beğeni

İnternet’te Youtube veya Twitter’a girebilen var mı?

Yok kimse giremiyor şuan

1 Beğeni

Girilmiyor.Btk erişimi kısıtladı.

1 Beğeni

VPN kullananlarda bir sıkıntı yok. Bilinçli olarak kısıtlanan bi internet var şuan.

1 Beğeni

Turknet giriyor her siteye, hızda da bir düşüş yok.

1 Beğeni

:smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Bir efsaneye yeniden başlamak güzel olacak

Evet arkadaşlar, birkaç saat önce 8 Milyar olduk.

2 Beğeni

Hayır,hayır…Hayır,hayır,hayır…

2000’lerin başından bu zamana kadar ne savaşlar (Irak, Suriye, Libya, Güney Osetya, Dağlık Karabağ, Rusya-Ukrayna vs.) ne salgınlar (Sars- Kuş gribi- H1N1- Covid 19 varyantları vs.) ne doğal afetler (Van, Elazığ ve Malatya, İzmir depremleri, Hırvatistan depremi, Artvin-Rize sel ve heyelanları, çığlar, Tsunamiler, Etna Yanardağının uyanması ve Avrupa’yı kaplayan kül bulutları, İspanya’da aktif volkanlar vs.) gördü bu dünya ama nasıl oluyorsa 7 milyarı aşıp 8 milyar olduk. Bu iyi mi kötü mü bilemiyorum?

Ama şunları diyebilirim:

1- Bütün çevreyi kirleten kirlilik çeşitleri artacak (Elektrikli araçların pillerinin ömürleri bittikten sonra nerede imha edilecek? Okyanuslardaki mikroplastik soruna hala daha çözülemedi vs.)
2- Artan Nüfus ile birlikte yerleşme sorunu artacak ve bazı ülkeler işgale vs. gidecek
3- Kişi başına düşen milli gelir ve GSYİH gibi ekonomik etmenler azalacak
4- Tüketim artacak (Arz Talep sorunu daha da kronikleşecek)
5- Ekonomik sorunlar artacak
6- İleride oluşabilecek Arz Talep sorunu nedeniyle şirketler iflas vs. ilan edip küresel ya da bölgesel krizlere sebep olunabilecek.
7- Artan Nüfus nedeniyle daha fazla inşaata talep olacak ve bunun sonucunda maelesef doğal alanlar işgal edilecek ve bunun sonucunda maelesef küresel ısınmanın ötesine koşar adımlarla gideceğiz.
8- Kişi başına düşen sağlık çalışanı oranı azalacak ve sağlık sorunları baş gösterebilir. Yeni salgın vs. kapıda.
9- Tarıma olan ihtiyaç şartlar gereği artacak. Ormanlık alanlar gidebilir.
10- Hollanda gibi deniz seviyesinin altında kalan ülkeler maelesef küresel ısınma vb. faktörlerden dolayı bazı kısımları kesinlikle su altında kalacak.
11- Ekonomisi iyi olmayan ülkeler kendi ekonomik sorunlarını milliyetçilik vs. ile tolere etmeye çalışacaklar ve bunun sonucunda komşularla savaş çıkabilir vs. vs.
12- Oluşacak savaşlar nedeniyle göç akımları vs. oluşacak bu sebeple ülkeler acil önlem almalı.

2 Beğeni

LÜTFEN ÖNEMLİ TOPLU BİLGİLENDİRME!

Havaalanlarında, AVM’lerde vb. yerlerde;
İki dakika şuna göz kulak olur musunuz? Lavobaya gidip geliyorum. Çantamı size bırakabilir miyim? Ufak bir işim var hemen geliyorum. Aracımı park eder misiniz? Beceremiyorum…’’ gibi tanımadığınız kişilerden gelen istekleri reddedin…
Terör örgütleri, gerçekleştirmeyi amaçladıkları eylemde kullanılacak eşya şekline büründürdükleri her türlü El yapımı patlayıcı’yı sizlere emanet ederek oradan uzaklaşıp bombayı patlatarak arkalarında delil bırakmadan eylem yapmayı planladıkları, istihbarat servislerince tespit edilmiştir.
Bu bilgiyi olabildiğince yayalım.

7 Beğeni
3 Beğeni

Bence bu video daha güzel hocam :rofl:

Düzce’de saat 04.08’de meydana geçen 6.0 büyüklüğündeki depremi hisseden herkese geçmiş olsun

7 Beğeni

Herkese geçmiş olsun. Rabbim bir daha yaşatmasın.

5 Beğeni