Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Sa ben bu Ets 2 ve Ats için skin ya da skinler yapmak istiyorum. Oyuna skin nasıl yapabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim :blush:

Bugün fotoğraf makinesini açınca aklıma fiyatı geldi dedim kaç para olmuş?

2014de sıfır canon 650d’yi 18-55mm + 50mm lensle birlikte 1200tl’ye almıştım. Daha sonra 550TL’ye tamron 17-50mm lens heliopan nd filtre falan almıştım.

Şaka gibi yav
Şimdi 650d (11-12 senelik makine) yaklaşık 4000 tl, tamron 17-50mm lens de 4000 civarı. oha !

ulan kyk’dan para arttırıp dslr alabiliyodum, yuh

Başka şeylerin fiyatını takip etmekten alışmışım zamlara, takip etmediğim şeyiin fiyatına bakınca dank etti resmen

5 Beğeni

Geçen gün de otobüs bileti fiyatları başlığında benzeri bi durum olmuştu. Haftada min 1 kez bursaya gidip geliyordum (eski sevgilim bursadaydı), otobüs 25tl budo 20tl civarıydı.

Bunu geçtim Antalyaya pegasusla 42TL’ye gidiyomuşum.

Savaşa girsek bundan kötü olmazdı

6 Beğeni

İstanbul-Datça arası(800-850 km) 175-190 lira arasıydı bütün firmalarda(2 hafta önce ve daha önceki aylarda da), geçen hafta bütün firmalar biletlerini 320 TL yaptılar… :smiley: Yani sözün bittiği yer tam olarak. Fotoğrafçılık yapıyordum makinem bozuldu yenisi almaya yönelemedim bile fiyatları gördükten sonra, eldeki bilgisayar eskiydi onu yeniledim Dslr’a bakmaya yeltenemedim bile… Alma niyetim varken 3200 lira olan makine şuan 7800 8200 lira arasında satılıyor, neredeyse hobimizi yapmak için bile aylarca yemeden içmeden para biriktirmemiz gerekiyor. Zaten bu aylarca bekleme süresinde ya stok kalmıyor ya da fiyatına her geçen gün zam geliyor.

40₺’ye Trabzon - Ankara seferleri seferleri oluyordu. Hatta 20₺ olduğu günler bile vardı. Otobüsten çok daha ucuza uçuyorduk.

2 Beğeni

Nürburgring 24h sıralama başladı, dolar kuru izleyeceğinize bunu izleyin yoksa kafayı yersiniz.

2 Beğeni

Edirne’de okuduğumdan ötürü edirne - istanbul arası gidip geliyorum. okula ilk başladığımda avrupa yakasından 50 liraya bilet alıyordum. her yıl belirli bir miktarda zam yaptılar 60 oldu 75 oldu. son çıkan yolcu kısıtlamasından sonra zam yapmaları için önleri açıldı adamların. firma adı vermek istemiyorum ama edirnede yaşayan veya gelen olduysa zaten bu rezil firmayı bilecektir. şu an resmen insanları kazıklayarak kısacık mesafe için 100 TL fiyat biçmişler. edirnede hapsolduk resmen bu adamlar yüzünden.

1 Beğeni

internetten win 10 key aldım çalışmadı, key’i google ile aratınca win8 çıkıyor başka key gönderdiler o da google ile aratınca win 7, dolandırıldım mı? adam win 7 yükseltmede çalışmaz win 10 iso olarak indir dedi.

2 Beğeni
6 Beğeni

ahaıdjqnzjqhshhqhszoqkdnbxbs çok gülüyorum buna hdqkdjsjannzamajsbz

3 Beğeni

o biraz zor arkamda Jeff Bezos abi var, adamlar warez gruplardan key alıp satıyor şikayet ettim Jeff abi “sıkıntı yok paranı veririz” dedi.

key aramayı, crack kullanmayı biliyorum legal olalım dedik başımıza iş aldık zaten ne zaman legal bir şey yapsam sıkıntı çıkıyor. :smiley:

1 Beğeni

valla ben bu tarz işlere hiç güvenmiyorum, pcyi dijital lisansla lisanlamıştım her formatta keyi kaydediyorum programla sorun olmuyor.

fasjhgjhdfgsahgjfasdghjdghjfshjgas su içiyordum boşluğuma geldi

2 Beğeni

adam bir tane daha key attı o da sitelerde telegram gruplarından alınma, iade aldım ama mağazayı kapattırmak için şikayet yazdım, biz yapsak dolandırıcılık şubesi şafak baskını yapar, yalnız adam çok satmış zaten yorumları iyi diye almıştım, tanesi 17 liradan iyi para.

2 Beğeni

iyi bari hocam en azından kurtarmışsınız parayı :smiley:

2 Beğeni

Yonca’dan bahsediyorsunuz sanırım. İsim vermek bazen iyi bir şey gizli saklı kalmaz, daha çok insan bu firmaların ne olduğunu öğrenir. O küçük transporter tarzı araçlarda boş koltuk olmamasına rağmen fazladan bilet sattığına çok şahit oldum.

1 Beğeni

yok hocam bu bahsettiğim firma türkiye çapında kullanılıyor. adı lazım değil baş harfi m :smiley:

1 Beğeni

Türkiye’de en çok kazaya karışan otobüs firması olan M E T R O dan başkası olamaz

2 Beğeni

aynen öyle hocam. kendileri nefretlik bi firma

2 Beğeni

bune hasfgdhgjasdfhgjasdfghjk

8 Beğeni