Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Herşey böyle oldu usta bı bu değil ki

1 Beğeni

Bu şakaysa komik, değilse daha da komik… ABD’de bir kafede çalışan garson 1 aylık maaşıyla 5-6 tane alabiliyor. Sebep olanların yatacak yeri yok ne diyelim ki.

5 Beğeni

doları tl’ye çevrince fiyat 2700tl, buna 1000tl gümrük 1000tl kâr payı eklesek 4700 hadi vergisi var diyelim 1000tl daha ekledik 5700 etti, fiyatlandırma tamamen hedef kitleye yönelik.

3 Beğeni

daha AB ve ABD yaptırımları geliyor sıkı dur

4 Beğeni

Ürünü aldigimizda sepetteki parada gümrük vergisi dahil oluyor mu dahil değilse ürün gümrüğe gelince nasıl hallediyoruz acaba

Yok gümrük vergisini kapına geldiğinde kargocu arkadaşa veriyorsun. 1 tl’lik birşey alsan bile en az 15 tl vergi çıkıyor bilgin olsun

Bir gün de yeni bir o… çocukluğuyla karşılaşmayalım şu ülkede. Cyberpunk 2077 oyunun Türkçe çevirsini yapan 23 Studios şirketi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstikbal Göklerdedir sözünü "göt"lerdedir diye çevirmiş.

10 Beğeni

Bunun komik ve kabul edilebilir olduğunu düşündükleri için yapmışlar bence. Orjinali ile gram alakası olmayan bir çeviri ve sadece çeviren kişinin hadsizliği. Çeviri hatası diyen sadece kendini kandırır.

4 Beğeni

@HasanOfke

5 Beğeni

Arkadaşlar önemli bir şey için bir soru soracağım acil benim içinde :smiley: Ziraat Bankası hesabından Ziraat bankası hesabına Haftasonu havale yapabilirmiyiz? Yoksa Pazartesi günü mü hesaba düşer?

Tamamdır çok teşekkürler baktım araştırdım da emin olamadım tam net güncel bir haber de yoktu teşekkürler tekrardan.

1 Beğeni

AYLARDIR BU VİTESİ BEKLEDİK
GERÇEKÇİ VİTES HİSSİYATI
İSTEDİM VERMEDİLER BEN DE ÇİN’DEN GETİRTTİM!!!
1 değil 2 değil 3 değil tam 8 vites!
HERKESLER SHOW PEŞİNDE BİZİM VİTES İŞ BAŞINDA!

neyse gümrükten çıkmış :smiley: @Emre54

12 Beğeni
  1. köprünün oraya bakarken şunları taş devrindeki resimler sandım ilk başta :slight_smile: insan geyik vs, çiçekler bile sanatsal büyümüş :slight_smile:
2 Beğeni

Creative Cloud kullanan arkadaşlarımız varsa. Bu zımbırtıyı kapattığım halde hala bir sürü işlemi çalışıyor. Her seferinde bu işlemleri elle sonlandırmak istemiyorum.
Silme gibi bir imkanım da yok çünkü PS 2020’ye girebilmem için bunun PC’de yüklü olması lazım.

İlk defa böyle bir sistem gördüm :smiley: Ünsped Tarım

4 Beğeni

daha iiyi olmuş süper :smiley:

1 Beğeni

Bugün 5 yıldır kullandığım 18.5’’ 720p AOC monitörden aşağıdaki linkte bıraktığım monitöre geçtim. İlk görüşlerim dedim ki bu ne? Cidden o kadar çok fark etti ki renk tonları kalite vs. bunca zaman kör olmuşum… Almak isteyen veya yakın zamanda monitör alacaklara öneririm ki kesinlikle harika. 24’’ bir monitör. Curved olmasına rağmen devasa bir ekrana sahip resmen. Tavsiye ederim, almayı düşünen vs. olursa Amazon Prime ile alırsanız ertesi gün teslimat yapılıyor, Dün 17:00 ’ de aldım bugün 15:30’da geldi.
https://www.amazon.com.tr/Philips-inç-241E1SCA-01-Monitör-W-LED-sistemi/dp/B0857GVDXP/ref=pd_vtp_147_3/260-2169097-9270500?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0857GVDXP&pd_rd_r=78492210-c108-47c5-b529-867c200cb9df&pd_rd_w=GnLoC&pd_rd_wg=5uHFp&pf_rd_p=e841dfcc-b666-4a3a-bf6b-82cf78fb1bc6&pf_rd_r=29AWERQWH9BXZTXC1D0Y&psc=1&refRID=29AWERQWH9BXZTXC1D0Y

3 Beğeni

Arkadaşlar büyük boyutlu .scs dosyasını en iyi şekilde hangi formatta sıkıştırabilirim ?

Rar ile sıkıştır dosyayı daha sonra .scs olarak uzantısını değiştir ama bazen winrar dosyayı bozabiliyor her ihtimale karşı yedeğini al.

1 Beğeni

Eyvallah sağolasın da ben belirtmeyi unuttum.
Amacım en düşük boyuta getirmek.