Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Geçmiş olsun.

1 Beğeni

Allah şifa versin kardeşlik. çok geçmiş olsn

1 Beğeni

Geçmiş olsun @The.Yigido68
İnşaallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun. :pray:

2 Beğeni

@Emre_27, @faruk1984, @bona çok sağolun. Zaten bugün 11. gün atlattım sayılır. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

@The.Yigido68 geçmiş olsun
evde geçireceksin herhalde hangi ilaçları verdiler?

1 Beğeni

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

1 Beğeni

@alper26, @HasanOfke çok teşekkür ederim. Bana verilen ilacın Favomil olması lazım.

geçmiş olsun.

1 Beğeni

Gecmis olsun Yigit umarım eski sagligina en kisa surede kavusursun :pray:

1 Beğeni

Adaş geçmiş olsun.

1 Beğeni

Açıkcası ben hayatımda 1 kez bindim. Topçam Turizim ile Antalya-Tokat yapıyordum Afyonda otobüs bozuldu. Yaklaşık 4 saat 23.00-03.00 arası bir dinlenme tesisinde bekledik pek güvenmiyorum.

2 Beğeni

geçmiş olsun yiğit. tez iyileşmen dileğiyle kardeşim

1 Beğeni

@The.Yigido68 geçmiş olsun dostum. Favipiravir verdiler herhalde. Benim arkadaşımın sürüntü testinde virüs tespit edilince bu ilacı verdiler. ilk gün 16 hap, diğer 3-4 gün 6’şar hap içmişti. Ailesine ve temasta bulunduğu kişilere sağlık bakanlığı 14 gün evden çıkmayın diye mesaj atmıştı. Başka bir arkadaşın sadece kan testinde virüs görüldü diye suda eriyen bir ilaç verip eve gönderdiler, karantina falan uygulamadılar hatta işe gitmende sakınca yok dediler. :thinking:

1 Beğeni

Geçmiş olsun dostum.:pray:

1 Beğeni

geçmiş olsun test yaptırmana neden olan belirti neydi?

1 Beğeni

Geçmiş olsun dostum Allah bir an önce şifa versin

1 Beğeni

Sıtma hapı veriyorlar hiçbir etkisi yok vücut kendi kendine virüsü yeniyor haptan dolayı değil

Hapın yan etkileri ise saymakla bitmiyor
Sana verdikleri hap zatürre için olması lazım onunda gene virüse değil zatürreye karşı korumak icin veriliyor

1 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun. Bende bu hastalığı kapmıştım, bana da Plaquenil “Sıtma” ilacı vermişlerdi

1 Beğeni

Herkese çok teşekkür ederim.
@Sashigrey aynen o ilaç, Favomil yazmışım. Doğrusu Favimol.
19 Eylül’de babam pozitif çıktı. Ben de belirti yoktu. Test yaptırmadım. İlk karantina bittikten sonra annem belirti göstermeye başladı. 6 Ekim’de anneme ve bana test yapıldı ikimizde pozitif çıktık. Bende o sıralar baş ağrısı, ishal ve öksürük vardı. Babamın daha önceki tavsiyeleri üzerine ilk 2 gün kullanmadım. Daha sonra baktım ki ilerliyor öksürük artıyor, başladım yutmaya. Ayrıca yine babamın önerisi üzerine bu hapın yanında Aferin’de kullandım.

Aynen öyle, benimde saçlarım dökülmüştü. Bence yapılması gereken C vitamini almak ve Propolis alarak bünyeyi güçlendirmek gerekiyor. Ablam Covid Hemşiresi, bunları bana uygulatmasıyla hızlıca atlattım.

3 Beğeni