Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Tasarımdaki noksanları geçtim o kabin sallandığı an ön tamponu ve panjuru komple çiğner :slight_smile:

2 Beğeni

“Dıjj Güjjler”

7 Beğeni

Bu dönemde bilgisayar toplanmaz gençler euro 9 olmuş.

1 Beğeni

3 Ay önce 8.500’e topladığım bilgisayar 10.753 TL olmuş :smiley:

5 Beğeni

image
Dolarla mı maaş alıyorsun? Dolarla işiniz mi var?

6 Beğeni

Reisi Hatırlayalım :smiley:

8 Beğeni

Şimdi kim bilir n’apıyordur :sweat_smile:

3 Beğeni

https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1308318361391112193

evet yıl sonu 9 garanti demek ki artık

dolar alalım

8 Beğeni

Yanlış anlamaysam kişisel dorse olarak geliyor ?

2 Beğeni

eskisi gibi sokakta eylem yapan olmayınca adamlar çıkar böyle dalgasını geçer, eskiden millet tepki gösterirdi şimdi tt olunca tepki gösterdik sanıyorlar özellikle z kuşağı mı ne şeyimse kendini zeki sanan aptallar sürüsü, geleceği yok edilirken twit altında espiri yapıyorlar.

7 Beğeni

Sokağa çık demekle olmuyor sokağa çıkanın kafasına sopayı indiriyorlar artık.
Mesela kayyım için sokağa çıkmayı denediler de ne oldu bir şey değişti mi?
Devletin tüm gücünü arkasına aldılar içişlerine atanan memur ben devletim diyor herkesi tehdit ediyor.
Nasıl sokağa çıkacaksın milletin işi gücü çoluğu çocuğu evine götürdüğü ekmeği var.
Dışarı çıkan terörist damgasını yiyor.
En etkili yöntem insanları bilinçlendirmek,örgütlemek ve sandıkta devirmek.
Bu görevde muhalefete ait ama muhalefet Atatürk mü desek Mustafa Kemal mı desek kavgasından bir çıksa inşallah saçma sapan tartışmalara girmese somut şeyler yapsalar…nerdeee
Artık hiç birşey eskisi gibi değil ne olduysa 2017 referandumundan sonra oldu kendi elleriyle demokrasiden,adaletten,hukuktan vazgeçti hilafeti seçti bu millet.
Bazen hiç üzülmüyorum ama işte aynı gemideyiz bir avuç insan yüzünden bizde yanıyoruz.

3 Beğeni

neyine bilinçlendircen ki benim babam çiftçilikle uğraşıyor ben köyde mazot almaya petrole gidiyorum ne olacak bu fiyatlar nereye gidiyor bu gübre bu mazot diyince cahil amca yapıştırıyor cevabı ''ne varmış yiğen 10 lirada olsa gene bu adamlara veririm ‘’ diyor sen gel de bilinçlendir bu adamı

ayrıca kavramlarıda karıştırıyon usta bunun hilafetle alakası çok hilafet dediğin şey başkadır bu adam diktatörlüğü şeçtirdi millete

3 Beğeni

Arkadaşlar son 2 yıl içerisinde alım gücüm %35 civarında azaldı. Fakat gidişatın kötü olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bu cümlemi açıklayayım; Ülkemiz aktif olarak savaşta, Ermenistan Rusya’nın desteği ile PKK ya hava savunma sistemi desteği karşılığında terörist ordusunu yanını alarak Azerbaycan da bir cephe, Kimin ne olduğunun belli olmadığı Irak’ta ABD destekli PKK ve IKBY, Rus desteği ve iteklemesi ile esada karşı Suriye, Alayına karşı Akdeniz’de, ABD’nin desteği ile batı Trakya Türklerinin Lozan ile kazandığı özlük haklarını hiçe sayan Yunaninastan’a karşı tank sevkiyatı yapıp hazırlandığımız yunan sınırı… Tabi deniz aşırı cepheleri de unutmamak lazım. Rus Doma meclisinde Turan ordusunu tazeyken nasıl dağıtırız hesapları konuşuluyor. Yıkılma sinyallerini veren batı/atlantik dünya düzeni içerisinde biz söyleriz Türkiye yapar, Türkiye bizim sözümüzden çıkamaz denilen o düzende, yapamazsın demelerine rağmen sınırlarını savunan, Kürdistan kurdurmayan, Akdenizde sevilla paçavrasını tanımayıp kendi petrolünü gazını, kendi teknolojisi ile arayan, Suriyede sınır güvenliği için sınır genişleten, Libya, Somali, Sudan da aktif faaliyet yürüten üs kuran, hakkından vazgeçmeyen beklemedikleri bir Türkiye karşılarında dikiliverdi. Her zamanki gibi ekonomi silahı ile vuruyorlar, vurmaya devam edecekler… Esas soru nereye kadar vurabilecekler? Yakın geçmişte şu anda yaptıklarının 10da1i ile bile Türkiye’yi senelerce geri götürüyorlardı, develüasyonlar oluyordu. en yakın 99 krizini araştırabilirsiniz. Bu arada amacım siyaset konuşmak değil çünkü iktidar farklı olsaydı bile bugün bunları yaşayacaktık, yaşamak zorundaydık. Bu ülkede devlet aklının olduğuna inanlardanım. Çünkü bu gün olanlar 2002den bu yana olabilecek şeyler değil. Bu yazdıklarım benim düşüncelerimdir. Önümüzdeki belki 10 belki 15 yıl çok zor geçecek ama sonrasında çocuklarımıza bambaşka bir Türkiye kalacağına inancım sonsuz

3 Beğeni

Ben özellikle siyaseteinanmadığımı devlet aklının olduğunu düşündüğümü belirttim. ama siyaset hakkındaki düşümcemide şöyle anlatayım;

Bildiklerimi anlatırken üstünü kapatacak cümleler kuramadım. 657 den dolayı her bildiğimi burada yazamıyorum. Devlet bakidir, yapılacaklar bakidir, Siyaset sadece yapılacakları yapar ve reklam ile iktidar olur. Yani İktidar CHP de olsaydı, İyi Parti de olsaydı, MHP de olsaydı ben aynı cümleleri kuracaktım. Bakan Albayrak ta bir siyasidir. Ekonomi bakanı CHP’li olsa yine aynı şeyleri söyleyecektim

2 Beğeni

kendinizi boşa avutmayın. bu işin siyasi güçle alakası yok. herkes birleştiği zamanda karşılarında kimse duramaz. insanlar mustafa kemal gibi bir lider bekliyor. bak siz de bahsettiniz; herkesin işi var, çoluğu çocuğu var diye. e böyle herkes kendisini düşündüğü zaman ne olur? işin ucundan çıkılabilir mi? bu kafa ile beklerseniz tüm haklarınızı elinizden alırlar. en sonunda rusya, azerbaycan ve benzeri doğu blok ülkelerine döneriz. partiler ve kişiler ülkeyi kurtaramaz. amerika çakması bir eğitim sistemi ise asla. önce her şeyin değişmesi lazım. kurtarıcı beklediğiniz sürece hiç bir şey değişmeyecek.

2 Beğeni

devlet aklı… bayılıyorum bu söyleme,

milyonlarca lira rüşvet dağıtılmış, kamu kurumları satılmış, taşınmazlar peşkeş çekilmiş ormanları satılmış ne devlet aklıymış be göstere göstere örgütlenen dincilere karşı bir şey yapamadı sonrasında olanlar devlet aklı değil klik işidir ki bu klik mensubları “devlet aklı” ifadesini kullanmayı çok seviyor.

yazmayı unuttum o devlet aklı solcu öğrencinin aldığı nefesin fişlendiği bir ortamda pkk’nın yapılanmasına nasıl izin vermiş, 50 senede terör örgütlüğünden siyasi güç haline geldiler.

8 Beğeni

Valla tartışmayı uzatmak istemem ama gerçekleri biz 2013 te gezi direnişinde gördük.
Direniş diyorum ama o direnişin bedelini 7 yıldır ödüyoruz.
Bende senin gibi düşünüyordum o zamanlar sen yanmasan ben yanmasam biz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa kafasındaydım.
Sonra tam karanlığa girdik ve bir daha aydınlığı göremedik.
Normalde iktidarın devrilmesi gerekirken daha da güçlendi.
O yüzden ayaklanmaymış sokaklara dökülmekmiş gibi saçma sapan şeyler girişilirse ömrümüz boyunca karanlıkta kalırız.
Tüm muhalefet tek çatı altında toplanıp akılcı rasyonel bir politika izlemesi lazım kavga etmeden ve korkmadan.
Bu arada bu söylemlerimden umutsuzluk anlaşılmasın :slight_smile: Her şey güzel olacak :wink:

5 Beğeni

692.000 birim para aracın kendisi, şimdi kalkıp bunu 8’le 7 ile çarpma muhabbetine girmesin diye şimdiden belirteyim ‘birim para olarak’. Bu tablo her şeyi açıkça anlatıyor kimse ne kendini yorsun ne de kendini paralasın, isteyen varsa buyursun meydana çıksın bunları kökünden düzeltecek bir şeyler lazım ama nafile tabi, halkımız hakediyor ama problem yok. Örnek vermiyorum ama ‘o’ gibi kişilerin kullandıkları oylar ile yönetiliyoruz her neyse işin siyasi boyutunu boşverelim. Biz halk olarak baktığımız zaman bile olaya zaten her şey açık 5 yaşındaki çocuğun dahi fark edebileceği ancak kimsenin buna gıkı bile çıkmadığı (2 gün, ‘1 günde instagram sayfalarının haberi’) haricinde hiçbir şey yok.
Aldığın araba 1 ancak 2 adet devlete almış oluyorsun bravo! Hadi ülkeye giriş masrafları çokmuş diyelim 1 arabanın… :smiley: sadece KDV ücreti bile 348 bin küsür lira :smiley: bu araçların gelmesi için harcanabilecek fiyattan fazla.
Diyeceğim o ki AUDİ’den (ALMANYA) aracın çıktığı fabrikadan mağazadan daha fazla bizim devletimiz kazanıyor :smiley: Bu kadar basit, biz mi üretiyoruz ? Hayır, Bizim firmamız mı? Hayır, Ama AUDİ’den emin olun daha fazla kazanıyoruz hahaha… :smiley:

11 Beğeni

bugün gezi benzeri bir olay yine olsa desteklerim. bahsetmeye çalıştığım da bu zaten. 2. bir gezi kalkışması yapabilecek kimse yok artık. kimsenin umudu yok. muhalefetin de ampul’den bir farkı kalmamış. herkes günü kurtarmanın peşinde. 70 yaşındaki siyasiler hala mecliste. artık farklı fikirlerin meclise girmesi lazım. 60 yıldır değişen hiç bir şey yok. eskiden 6 çubuk vardı şimdi de ampul var. amacım tartışma ortamı yaratmak değil.

6 Beğeni

metalik renk farkıyla devletimize 50bin tl daha kazandırmak ister misiniz?

4 Beğeni