Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

İyi işte insanlar pahalı diye sigara almaz bak nasıl da halkının sağlığını düşünüyor Avrupa liderimizi kıskanıyor sjsjsjsjjsjssjjsjsjsjsj

Arkadaşlar, Türkiye’de en çok satılan tır olarak hangisi en çok saıtlan olabilir sizce? Axor 1840’mı? Scania G420’mi? Çünkü Avrupa’da Scania’nın G serisinden çok, R serisi ve de yeni nesil S&R serileri satılıyor. Mercedes için ise, onun da sadece Actros, Antos ve Arocs gibi modeller satılmakta. Özellikle Actros’un Mirror cam’li model ihraç edilmekte. Makedonyalı Rive Transport Bogdanci şirketinde G420 sadece 1 adet var. Axor’un Avrupada sadece 1843 modeli satılmakta. İran’da da yine Axor 1843 kullanılmakta. Bu soruyu sorma gereğini duymamın nedeni, Türkiye yollarında en çok görülen tır hangisi diye sorma gereği duydum.

verecegim cevap axor olabilir. yakıt deposuna afedersin i*esen bile om457 takır takır calisiyor.

1 Beğeni

Avrupada ki çekiciler 440 ve 480 arasında değişiyor. V8 i’i ağır tonaj çeken şirketler kullanıyor. Ağırlıkla 460 veya 450 DAF 106 çekiciler tercih ediliyor.

1 Beğeni

1000rr’ı tokatlayan c70

1 Beğeni

Avrupalı tırların çoğu low deck olarak Türkiye’den geçiyorlar. Low deck seçmelerinde ki ana neden ne olabilir? :thinking:

Ve dediğin gibi Axor ve G serisinin Avrupa’da satmamasının bir diğer nedeni lowdeck şasi seçeneğinin olmaması olabilir ama lowdeck de bizim ülkemize hiç uyumlu değil düşünsenize lowdeck Axor tarlada patates yüklüyor sonra giderken altı sürtüyor çamura batıyor :smiley:

1 Beğeni

Low deck şasi özelliği Ford Cargo 1838T’de vardı ve diğer 1846T, 1842T 1848T gibi modellerde de low deck seçeneği olabiliyor. Ağaçlı adındaki bir şirkette bunlardan var.

Tandemlerin büyük çoğunluğu Avrupalılardan oluşuyor. Hele de markaları Scania, Mercedes, DAF, Iveco, Volvo kullanılıyorsa. Geçen yıl 21 Ekim 2018 günü, Benim okuduğum lisenin önünde İsviçreli, pek bilinmeyen bir şirket olan "Camion du Bonheur"a ait Scania 114G vardı. 380 beygirliydi. Plakası, hatırladığım kadarıyla "VD593746"idi. Arkasındaki Dorsede ki boyası “Friderici Special” yazıyordu. Onun plakası da “VD416522” olması lazım :thinking:. Anlayacağınız, bahsettiğim araç, İsviçreden buraya kadar geldi.

Karadeniz sahil yolunda bolca görüyorum tandem araçları. Gürcistana gidiyorlar büyük ihtimal

linki koyup bekleyince önizlemeyi getiriyor

67625614_2393359250700188_3787681342800527360_n

bayramda istanbuldan milasa gideceğim. araba 250 tl civarı yakıyor o mesafede, otoban ücreti daha fazla.

Tek bir satırda youtube bağlantısını ekleyip alt satıra geçin çıkacaktır öteki türlü devamına yazarsanız olmaz bu hatayı çoğu kişi yapıyor

Ama G serisi ve Axor’ların lowdeck şasilisini hiç görmemiştim.

1 Beğeni

Axor ve Scania G serisini Low Deck olarak nadiren görebiliriz. Fakat Axor’un tandem olarak Nizamettin Akbaş’ta gördüm ilk. Youtube’da tabii o da. 2640’tı modeli.

Axor tandem bende görmüştüm hatta Petlas yazıyordu kasasında
Ama hiç Axor ve G serisi lowdeck görmedim

1 Beğeni

Zaten ağaçlı dediğin firma araç teslimatı yapıyor yani şehir içi ve yükü araç olduğu için devrilme riskini en aza indirmek için low deck kullanılıyor. Bu gayet olası bi durum ve onlarda dikkat edersen Axor yoktur. Actross vardır genelde.

1 Beğeni

Silverline marka ankastre taşıyan Axor Tandemler de var.

1 Beğeni